Swiatzwierzat.pl
Nosorożec

fot. Care for Wild Rhino Sanctuary

Mały nosorożec znalazł przyjaciela innego gatunku. „O tej historii powinien powstać film"

20 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Redakcja swiatzwierzat.pl

Nosorożec Daisy i zebra Modjadji zostały uratowane przez stowarzyszenie Care for Wild Rhino Sanctuary. Młody nosorożec i źrebię szybko się zaprzyjaźniły oraz są dla siebie wzajemnym wsparciem. Na Instagramie organizacji pojawiły się zdjęcia, na których zwierzaki śpią wtulone w siebie.

Care for Wild Rhino Sanctuary to organizacja, zajmująca się ratowaniem osieroconych dzikich zwierząt, choć specjalizuje się w opiece nad rannymi lub chorymi nosorożcami. Na profilu organizacji można zobaczyć poruszające zdjęcia i nagrania pokazujące niezwykłą przyjaźń młodych zwierząt należących do najrozmaitszych gatunków. Prym wiedzie przede wszystkim mały nosorożec o imieniu Daisy.

Niezwykła przyjaźń zebry i nosorożca

W Parku Narodowym Krugera w Republice Południowej Afryki przebywają dwa młode zwierzęta, które mimo że należą do innego gatunku, zdołały się ze sobą zaprzyjaźnić. Najpierw do parku trafiła młoda zebra, którą znaleziono 21 listopada 2021 roku nieopodal parku. Około tygodniowe zwierzę było samo, bez swojej matki ani reszty stada.

Modjadji, bo tak została nazwana mała zebra, po kilku dniach zyskała nowego przyjaciela - nosorożca o imieniu Daisy. Kiedy mały nosorożec został znaleziony przez pracowników parku, wciąż miał do brzucha przyczepioną pępowinę i wymagał intensywnej opieki. Można więc przypuszczać, że zwierzęta szybko się ze sobą zaprzyjaźniły dzięki podobnym przeżyciom.

pies

Głucha od urodzenia suczka nigdy nie słyszała, jak się szczeka. Wymyśliła swój własny sposób

CZYTAJ DALEJ

Zdjęcia nosorożca i zebry rozczulają internautów na całym świecie

Daisy miała ogromne szczęście, że pracownicy Care for wild odnaleźli ją w odpowiednim miejscu i czasie. Gdyby nie pomoc ze strony aktywistów, mogłaby paść łupem grasujących okolicy kłusowników.

Pracownicy Care for Wild Rhino Sanctuary zaopiekowali się nią i otoczyli wsparciem, ale to zebra Modjadji miała w tym największy udział. Zebra i nosorożec były razem karmione z butelek. Tak wywiązała się niezwykła więź między dwoma gatunkami zwierząt, które z pozoru nie mają ze sobą nic wspólnego. Teraz zwierzęta nie rozstają się nawet na krok.

Organizacja regularnie udostępnia w mediach społecznościowych zdjęcia i nagrania pokazujące ich wyjątkową relację. Na jednej z fotografii widać jak zwierzęta leżą razem, przytulone do siebie.

Daisy naprawdę polega na Modjadji, jeśli chodzi o wsparcie i przyjaźń. Modjadji jest tak czuły i opiekuńczy wobec swojego przyjaciela. Podczas gdy Daisy ostatecznie dołączy do pozostałych osieroconych nosorożców, a Modjadji powróci do stada zebr, ich wyjątkowa przyjaźń zawsze będzie istotną częścią ich podróży rehabilitacyjnej – napisano w poście na Instagramie.

Zobacz zdjęcie:

unsplash/Nataliia Kvitovska

Rasy psów z zapierającymi dech w piersiach niebieskimi oczami. Zachwyca się nimi cały świat

Chociaż błękitne oczy u ludzi nie występują wcale rzadko, to u psów wyglądają zjawiskowo. U jakich ras pojawiają się te wyjątkowe barwy tęczówek? Przedstawiamy je w naszej galerii. (fot. unsplash/Nataliia Kvitovska)

Zobacz galerię >

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: instagram.com, podroze.gazeta.pl

Tagi:

Redakcja swiatzwierzat.plAutor

Redakcja portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Inne zwierzęta

Otwarte Klatki pokazały celebrytom nagranie z polskich ferm futrzarskich. Ich reakcje mówią wiele

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Nagranie z Bieszczad robi furorę. "Zobaczyć niedźwiedzia to jedno, ale go usłyszeć"

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Pytony mogą połknąć prawie wszystko? Badacze nie dowierzali, przeprowadzając sekcję zwłok

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Protest w centrum Warszawy. Koniec z mordowaniem zwierząt dla Louis Vuitton

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Czy ryby czują ból? Trzymanie karpi bez wody jest przestępstwem

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Imię dla świnki morskiej - wyjątkowe propozycje dla samca i samiczki

Czytaj więcej >