Swiatzwierzat.pl
Pies

fot. youtube.com, kanał SWNS

Malutki pies biegł desperacko za furgonetką. Brakowało mu już tchu, błagał, by się zatrzymała

29 Lipca 2022

Autor tekstu:

Martyna Kucharczyk

Para podróżująca przez Hiszpanię zauważyła małego psa biegnącego za ich samochodem. Na początku byli pewni, że zwierzę robi to dla zabawy i za chwilę zniknie im z pola widzenia. Z czasem jednak uświadomili sobie, że coś jest nie tak.

Okazało się, że zwierzę nie szuka chwilowej rozrywki, a desperacko walczy o życie. Na szczęście para była na tyle rozsądna i spostrzegawcza, że udało jej się uratować psa.

Pies desperacko gonił za furgonetką

Do zdarzenia doszło w Grenadzie w Hiszpanii. Martina Russo podróżująca ze swoim partnerem Filem zauważyli, że mały piesek goni za ich furgonetką. Zwierzę ani na moment się nie poddawało.

- Myśleliśmy, że to tylko gra, ale wkrótce zdaliśmy sobie sprawę, że coś jest nie tak, ponieważ biegała szybko i nie chciała przestać - opowiedziała kobieta dla Southwest News Service (SWNS).

W końcu para postanowiła zareagować i zatrzymała się. Dali zwierzęciu trochę wody, a później udali się do pobliskich wiosek zapytać, popytać, czy ktoś nie zgubił pupila. Nikt jednak się do niego nie przyznawał.

- Wróciliśmy z powrotem i postawiliśmy ją z powrotem na drodze, aby zobaczyć, czy po prostu goni dla zabawy i czy wiedziała, gdzie wróci. Ale wciąż nas goniła – nasz van był tuż za rogiem i jechaliśmy bardzo powoli, aby upewnić się, że się nie denerwuje - kontynuowała historię Martina.

Płaczący chłopiec canva PRO

Tragedia w biały dzień. Pies rasy akita zaatakował 10-letnie dziecko

CZYTAJ DALEJ

Para przygarnęła pieska

W końcu mężczyzna i kobieta postanowili zaopiekować się pieskiem i zabrać go do weterynarza. Przez długi czas jednak nie poddawali się w swoich poszukiwaniach.

- Wciąż szukaliśmy jej właścicieli w lokalnych grupach na Facebooku i WhatsApp, pytaliśmy lokalnych przechodniów przy fontannie, w sklepach, na regionalnych grupach na Facebooku itp., ale mijały tygodnie i nikt się nie zgłaszał, więc postanowiliśmy ją zatrzymać.

Pies został nazwany imieniem Moxie i stał się pełnoprawnym członkiem rodziny. Dziś Martina wypowiada się o zwierzaku w samych superlatywach!

- Jest bardzo słodka i zabawna, kocha nasze koty – szczerze mówiąc, kocha wszystko i wszystkich (szczególnie koty i dzieci)! Uwielbiamy zabierać ją na przygody i każdego dnia nas rozśmiesza.

Zobacz wideo:
Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

unsplash/Nathan Dumlao

Pies dla introwertyka: 9 ras, które pasują do Twojej osobowości. Miejsce 4 to spore zaskoczenie

Psy znane są ze swojej ruchliwości i potrzeby ciągłego towarzystwa. Mimo to istnieją rasy, które nadadzą się również dla introwertyków, którzy wymagają odrobiny więcej spokoju. Niektóre propozycje mogą was zaskoczyć

Zobacz galerię >

Zwierzęcy test ortograficzny. W 6 pytaniu czai się pułapka, wstyd popełnić błąd

Pytanie 1 z 10

Który zapis jest poprawny?

Źródło: nypost.com, wamiz.co.uk

Tagi:

Martyna KucharczykAutor

Redaktor

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Psy

Porzucił psa jak zabawkę, obok zostawił kartkę z dwoma słowami. Internauci aż drżą ze wściekłości

Czytaj więcej >

Psy

Starsza pani boi się wychodzić z domu przez psa sąsiada. Wypadek sprawił, że zmieniła zdanie

Czytaj więcej >

Psy

Nielegalna przechowalnia psów pod oknami urzędu gminy. Widok zwierząt poraził inspektorów

Czytaj więcej >

Psy

Bobi okrzyknięty najstarszym psem świata. Przebił konkurencję, jeszcze żaden pupil nie żył tak długo

Czytaj więcej >

Psy

Szczeniak zgubił drogę powrotną do domu, więc wpadł do kliniki. Wiedział, że może liczyć na weterynarza

Czytaj więcej >

Psy

Ukryła w domu kamerę, aby zobaczyć, co robi opiekunka do psów. Wkrótce zajęła się nią policja

Czytaj więcej >