Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Malutka chihuahua atakuje doga niemieckiego. Hitowe wideo udowadnia, że rozmiar nie ma znaczenia
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 09.08.2022 17:45

Malutka chihuahua atakuje doga niemieckiego. Hitowe wideo udowadnia, że rozmiar nie ma znaczenia

Chihuahua i dog niemiecki
youtube/ebooAngel72

12-tygodniowa suczka rasy chihuahua spotkała na spacerze ogromnego doga niemieckiego. Zadziorny charakter mniejszego zwierzaka nie pozwolił mu przejść obok niego obojętnie. Między czworonogami doszło do zaciętej potyczki, która rozbawiła internautów do łez.

Chihuahua to pies, którego usposobienie kłóci się z niewielką posturą. Dla wielu osób wielkim zaskoczeniem jest, że rasa uznawana za najmniejszą na świecie w rzeczywistości charakteryzuje się ogromnym duchem walki, temperamentem, charakterem nie do podrobienia i jeszcze większym ego. Nagranie, które dotychczas obejrzało ponad 4 miliony internautów, udowadnia, by lepiej nie zadzierać z tymi czworonogami!

Chihuahua spotyka doga niemieckiego

Chociaż większość psów rasy chihuahua jest nieświadoma swojego rozmiaru i potrafi bronić swoich bliskich z zaciekłością równą lwom czy niedźwiedziom, to 12-tygodniowy szczeniak imieniem Lily ustawił wysoko poprzeczkę. Na nagraniu pochodzącym z Kanady widać, jak Lily podejmuje walkę z napotkanym psim gigantem - Vago. W czasie zabawy chihuahua zaczyna szczekać na dużo większego od siebie przyjaciela, co wzbudza zrozumiałe rozbawienie u osób obserwujących całą sytuację. Sunia błędnie myśli, że jest silniejsza niż co najmniej 30 razy większy dog niemiecki.

Mimo, iż gołym okiem widać, że walka pomiędzy zwierzakami jest niewyrównana, Lily nie zamierza się poddać. Nieustannie podbiega do Vago, a przy tym staje na tylnych łapach, próbując zyskać przewagę. Kłapie ostrzegawczo szczękami i zaczepia go swoimi małymi łapkami, ale brak zainteresowania ze strony o wiele większego od siebie kolegi poniekąd studzi jej zapał.

Dog niemiecki zdaje się rozumieć, że w takich sytuacjach nie warto odpowiadać na zaczepki i cierpliwie znosi "ataki" malucha. Dzięki jego stoickiej postawie całe spotkanie przebiega w przyjaznej i bezpiecznej atmosferze.

"Po tych zwierzakach można spodziewać się dosłownie wszystkiego"

Filmik z udziałem malutkiego psiaka w mgnieniu oka obiegł Internet, a liczba ponad 4 milionów wyświetleń jest najlepszym dowodem na to, że brawurowe starcie w wykonaniu chihuahuy przypadło do gustu internautom. - Nie pamiętam, kiedy tak głośno się śmiałam. Chihuahua jest prawdziwą gwiazdą!- napisała jedna z internautek. - Dog niemiecki jednym kichnięciem zmiecie chihuahuę na 15 metrów - dodała inna osoba.

- Dopóki nie będziesz mieć w domu doga, nie jesteś w stanie sobie wyobrazić, jak delikatne potrafią być te olbrzymy - spuentował kolejny widz.

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: kochamyzwierzaki.pl