Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 27.03.2023 14:32

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt

None
facebook/Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim

W województwie pomorskim na trasie Marzęcino - Osłonka (powiat nowodworski) kierowca zauważył przy drodze karton, który wzbudził jego podejrzenia. O sprawie poinformował miejscową Straż Miejską. Okazało się, że w środku znajdowało się sześć szczeniaków. Zwierzęta były pozostawione na pastwę losu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczyli pudło, w którym znajdowało się aż sześć szczeniaków. Na szczęście z ich relacji wynika, że historia uroczych maluchów zakończyła się w najlepszy z możliwych sposobów. 

W porzuconym pudle znajdowało się sześć szczeniaków

Dzięki zawiadomieniu przez jednego z kierowców przemierzających drogę na trasie Marzęcino - Osłonka, funkcjonariusze Straży Miejskiej zdążyli dotrzeć do porzuconych szczeniąt na czas, zanim zdążyło im się przytrafić coś złego. Okazało się, że w pudle znajdowały się przerażone trzy suczki i trzy pieski.

Strażnicy Miejscy o pomoc w sprawie z pieskami poprosili miejscowych policjantów. Z ich inicjatywny nawiązano kontakt  z Nowodworskim Stowarzyszeniem “Iskierka”, które zajmuje się pomocom porzuconym, skrzywdzonym zwierzętom. Wszystko wskazywało na to, że tak stanie się i tym razem.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Jedno ze szczeniąt od razu znalazło dom

Jak się okazało po przybyciu na miejsce stowarzyszenia, jeszcze przed ich przyjazdem jeden z pełniących służbę policjantów zakochał się bez pamięci w znalezionym maleńkim czwórnogu. Wyraził chęć adopcji pieska z pięknymi oczami, które niewątpliwie robią wrażenie na każdym, kto je zobaczy.

- Czworonóg został nazwany “Lucky” (co znaczy szczęściarz) - informuje mł. asp. Karolina Figiel w Nowym Dworze Gdańskim.

Tak oto porzucony szczeniak stał się częścią rodziny asp. szt. Rafała Pełczyńskiego, a ich wspólne zdjęcia można znaleźć w sieci. Pozostałe pięć szczeniaków trafiło natomiast jedynie na chwilę pod opiekę wyżej wspomnianego stowarzyszenia. 

 

 

Strażnicy miejscy znaleźli nowe domy dla szczeniąt

Okazuje się, że dzięki zainteresowaniu strażników miejskich, którzy brali udział w interwencji, podczas której zabezpieczono szczenięta i pracownikom Urzędu Miejskiego, wszystkie pieski znalazły już nowe domy. Choć jeden z nich jest tymczasowy, nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że to tylko kwestia czasu, aż ktoś zgłosi się, by przygarnąć go na stałe.

To również dobra okazja, by przypomnieć, że porzucenie zwierzaka jest traktowane na równi ze wyrządzeniem mu krzywdy i znęcaniem się, a zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, człowiek jest zobligowany do zapewnienia mu poszanowania, ochrony i opieki.

- Każdy, kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem - przypominają funkcjonariusze policji.

źródło: polsatnews.pl

Tagi: Pies Polska
Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe
Hudson to golden retriever, który po powrocie ze spaceru zaczął się bardzo nietypowo zachowywać. Jego opiekunowie byli przekonani, że pies się czymś zatruł. Kiedy odkryli, co tak naprawdę mu się stało, bezpośrednio zwrócili się do osoby, która była winna jego zatruciu. Nie uwierzycie, co ich pupil znalazł i zjadł przed domem.Nagranie, na którym widać zachowanie golden retrievera dotarło do użytkowników TikToka na całym świecie. Pies zachowuje się w bardzo nietypowy jak na niego sposób. Choć opiekunowie opowiedzieli całą historię jego zatrucia w dość zabawny sposób, na początku ewidentnie nie było im do śmiechu.
Czytaj dalej
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Użytkowniczka TikToka, która jest techniczką weterynarii, w jednym z udostępnionych przez siebie filmików wskazała 4 rasy psów, jakie jej zdaniem są najgorszymi pacjentami. Uważa, że to właśnie z nimi najtrudniej pracuje się specjalistom. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą zaskoczyć miłośników czworonogów.Każda rasa ma swoją specyfikę, nie tylko w kwestii wyglądu, ale także zachowania. Osoba, która ma do czynienia z wieloma z nich na co dzień, bez problemu potrafi określić na podstawie ich zachowania, czego można spodziewać się po poszczególnych rasach. Warto zaznaczyć, że w Polsce w powszechnym użyciu stosuje się często określenie technika weterynaryjnego wymiennie z asystentem weterynarii. Na potrzeby bieżącego artykułu również będziemy stosować wyżej wymienioną nomenklaturę jako oznaczenie tego samego stanowiska.
Czytaj dalej