Swiatzwierzat.pl

facebook/Komenda Powiatowa Policji w Nowym Dworze Gdańskim

Małe, wtulone w siebie szczeniaki, a wokół las. To właśnie w nim ktoś pozbył się niechcianych zwierząt

27 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

W województwie pomorskim na trasie Marzęcino - Osłonka (powiat nowodworski) kierowca zauważył przy drodze karton, który wzbudził jego podejrzenia. O sprawie poinformował miejscową Straż Miejską. Okazało się, że w środku znajdowało się sześć szczeniaków. Zwierzęta były pozostawione na pastwę losu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze Straży Miejskiej zabezpieczyli pudło, w którym znajdowało się aż sześć szczeniaków . Na szczęście z ich relacji wynika, że historia uroczych maluchów zakończyła się w najlepszy z możliwych sposobów. 

W porzuconym pudle znajdowało się sześć szczeniaków

Dzięki zawiadomieniu przez jednego z kierowców przemierzających drogę na trasie Marzęcino - Osłonka, funkcjonariusze Straży Miejskiej zdążyli dotrzeć do porzuconych szczeniąt na czas, zanim zdążyło im się przytrafić coś złego. Okazało się, że w pudle znajdowały się przerażone trzy suczki i trzy pieski.

Strażnicy Miejscy o pomoc w sprawie z pieskami poprosili miejscowych policjantów. Z ich inicjatywny nawiązano kontakt  z Nowodworskim Stowarzyszeniem “Iskierka”, które zajmuje się pomocom porzuconym, skrzywdzonym zwierzętom. Wszystko wskazywało na to, że tak stanie się i tym razem.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Jedno ze szczeniąt od razu znalazło dom

Jak się okazało po przybyciu na miejsce stowarzyszenia, jeszcze przed ich przyjazdem jeden z pełniących służbę policjantów zakochał się bez pamięci w znalezionym maleńkim czwórnogu. Wyraził chęć adopcji pieska z pięknymi oczami, które niewątpliwie robią wrażenie na każdym, kto je zobaczy.

- Czworonóg został nazwany “Lucky” (co znaczy szczęściarz) - informuje mł. asp. Karolina Figiel w Nowym Dworze Gdańskim.

Tak oto porzucony szczeniak stał się częścią rodziny asp. szt. Rafała Pełczyńskiego, a ich wspólne zdjęcia można znaleźć w sieci. Pozostałe pięć szczeniaków trafiło natomiast jedynie na chwilę pod opiekę wyżej wspomnianego stowarzyszenia. 

 

 

Strażnicy miejscy znaleźli nowe domy dla szczeniąt

Okazuje się, że dzięki zainteresowaniu strażników miejskich, którzy brali udział w interwencji, podczas której zabezpieczono szczenięta i pracownikom Urzędu Miejskiego, wszystkie pieski znalazły już nowe domy. Choć jeden z nich jest tymczasowy, nikt nie ma najmniejszych wątpliwości, że to tylko kwestia czasu, aż ktoś zgłosi się, by przygarnąć go na stałe.

To również dobra okazja, by przypomnieć, że porzucenie zwierzaka jest traktowane na równi ze wyrządzeniem mu krzywdy i znęcaniem się, a zgodnie z obowiązującym w Polsce prawem, człowiek jest zobligowany do zapewnienia mu poszanowania, ochrony i opieki.

- Każdy, kto porzuca zwierzę, podlega karze pozbawienia wolności do 3 lat lub do 5 lat, jeśli przestępstwo popełnione zostało ze szczególnym okrucieństwem - przypominają funkcjonariusze policji.

źródło: polsatnews.pl

Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe

Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe

CZYTAJ DALEJ
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami

Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

Podobne artykuły

Psy

Poszła na spacer ze szczeniakiem. Po tym co się stało, nie było szans na ratunek
Czytaj więcej >

Psy

Pies uciekł z luku bagażowego. Pokazali, jak zachowała się obsługa lotniska
Czytaj więcej >

Psy

W jaki sposób pies ostrzega przed atakiem? Agresja jest zawsze poprzedzona szeregiem sygnałów, warto je znać
Czytaj więcej >

Psy

Weterynarz chciał pobrać krew labradorowi. Gdy wbił igłę, reakcji zwierzaka nikt nie mógł przewidzieć
Czytaj więcej >

Psy

Nastąpiła zmiana w mózgach psów. Co bardzo ważnego za tym idzie?
Czytaj więcej >

Psy

Policjanci zastrzelili dwa psy na oczach właściciela. Nagranie wstrząsnęło internautami na całym świecie
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]