Swiatzwierzat.pl

tiktok/happydoggoniall

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"

25 Marca 2023

Autor tekstu:

Kamila Sabatowska

Rodney to bezpański pies, który podszedł do organizacji pomagającej zwierzętom na jednej z Tajlandzkich ulic. Zwierzę było niemal zupełnie pozbawione sierści, a rozległy świerzb na pewno sprawiał mu wiele bólu. Wyglądał zupełnie, jakby błagał o pomoc. Na szczęście w końcu trafił na ludzi, którym jego los nie był obojętny.

“Happy Doggo” to grupa ludzi, która zajmuje się bezpańskimi, porzuconymi psami w Tajlandii. Metamorfozy, jakie czworonogi przechodzą pod ich okiem, często udostępniają na swoim profilu na TikToku. Podobnie stało się w przypadku Rodney'a.  

Pies wyglądał zupełnie jakby świerzb wyżerał jego skórę

Członkowie działający w “Happy Doggo” nie mogli powstrzymać łez, kiedy na jednej z ulic w Tajlandii podszedł do nich mały pies, dosłownie słaniający się na nogach. Skóra zwierzaka była pokryta niemal w całości strupami i bolesnymi ranami, które wywołał świerzb. Aż strach pomyśleć, co wtedy czuła ta bezbronna istota.

Od razu zapadła decyzja, że szczeniak pojedzie z nimi do ośrodka i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby mu pomóc. Jednak zadanie zdecydowanie nie było łatwe. Tak rozprzestrzenionego i rozwiniętego świerzbu wolontariusze nie widzieli już dawno. Maluchowi nadali imię Rodney.

- Rodney został znaleziony na ulicy bliski śmierci - dowiadujemy się z TikToka.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

CZYTAJ DALEJ

Pokazali transformację psa, która trwała 50 dni

Przedstawiciele “Happy Doggo” postanowili, że udokumentują metamorfozę psa, jaką przejdzie w równo 50 dni. Pierwszego z nich, na materiale widzimy wychudzonego, poranionego malca, który ledwo znajduje w sobie siłę, aby zjeść przygotowany dla niego posiłek. Kolejne dni upłynęły na zadbaniu o jego skórę, która wciąż była w tragicznym stanie.

- Czuł ogromny ból i toczył prawdziwą walkę o przetrwanie - piszą.

Na szczęście z dnia na dzień, pod czujną opieką specjalistów i opiekunów stan Rodney'a ulegał poprawie. Szczeniak zaczął przybierać na wadze, interesować się innymi psami w ośrodku, a dokuczający mu świerzb powoli ustępował. O swój lepszy los walczył, jak prawdziwy wojownik. Ku uciesze opiekunów, jego ogonek coraz częściej merdał. Wtedy wiedzieli, że są na dobrej drodze.

Rodney przeszedł wielka metamorfozę

Po około miesiącu sierść Rodney'a zaczęła odrastać. W ośrodku znalazł czworonożnych przyjaciół, a pieszczoty z opiekunami sprawiały mu prawdziwą przyjemność. Przybierał na wadze, zajadał się smakołykami i nie miał nic przeciwko noszeniu ubranek, które najpewnej chroniły jego skórę przed promieniami słońca. 

 

@happydoggoniall This is Rodney. He was nearly down and out after beint left alone and sick on the streets in Thailand. 50 days later he looks like a new dog #puppy #puppies #dogsoftiktok #rescuedog ♬ Acoustic guitar live performance Gentle and nimble in nature(1007339) - Melonest

 

Kiedy 50-dniowa metamorfoza dobiegła końca, po schorowanym, wychudzonym i przestraszony psie z ulicy niemal nie było śladu. Jednak najlepsza wiadomość to ta, że Rodney już niebawem trafi do kochającej rodziny, która zapewni mu dom i wszystko, co tylko będzie potrzebował, aby cieszyć się swoim pieskim życiem.

 

@happydoggoniall Rodney had the hardest start in life. But today he has changed completely and got the news every street dog dreams of. A forever home 🥳🥳🥳 #puppy #puppies #rescuedog ♬ Snap (Remix) - Rivaldo Wohon

 

źródło: tiktok

Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe

Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe

CZYTAJ DALEJ
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami

Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami

CZYTAJ DALEJ

Tagi:

PiesNagranie

Podobne artykuły

Psy

Poszła na spacer ze szczeniakiem. Po tym co się stało, nie było szans na ratunek
Czytaj więcej >

Psy

Pies uciekł z luku bagażowego. Pokazali, jak zachowała się obsługa lotniska
Czytaj więcej >

Psy

W jaki sposób pies ostrzega przed atakiem? Agresja jest zawsze poprzedzona szeregiem sygnałów, warto je znać
Czytaj więcej >

Psy

Weterynarz chciał pobrać krew labradorowi. Gdy wbił igłę, reakcji zwierzaka nikt nie mógł przewidzieć
Czytaj więcej >

Psy

Nastąpiła zmiana w mózgach psów. Co bardzo ważnego za tym idzie?
Czytaj więcej >

Psy

Policjanci zastrzelili dwa psy na oczach właściciela. Nagranie wstrząsnęło internautami na całym świecie
Czytaj więcej >
Kamila Sabatowska

Magister filologii polskiej, od kilku lat pracuje jako redaktorka. Prywatnie fanka sportu – zwłaszcza siatkówki i miłośniczka zwierząt. Szczęśliwa posiadaczka cavaliera. Chcesz się ze mną skontaktować?Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]