Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Psy > Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 25.03.2023 19:50

Podszedł do nich pies żywcem zżerany przez świerzb. Desperacko błagał, "Zabierzcie ode mnie ten ból"

None
tiktok/happydoggoniall

Rodney to bezpański pies, który podszedł do organizacji pomagającej zwierzętom na jednej z Tajlandzkich ulic. Zwierzę było niemal zupełnie pozbawione sierści, a rozległy świerzb na pewno sprawiał mu wiele bólu. Wyglądał zupełnie, jakby błagał o pomoc. Na szczęście w końcu trafił na ludzi, którym jego los nie był obojętny.

“Happy Doggo” to grupa ludzi, która zajmuje się bezpańskimi, porzuconymi psami w Tajlandii. Metamorfozy, jakie czworonogi przechodzą pod ich okiem, często udostępniają na swoim profilu na TikToku. Podobnie stało się w przypadku Rodney'a.  

Pies wyglądał zupełnie jakby świerzb wyżerał jego skórę

Członkowie działający w “Happy Doggo” nie mogli powstrzymać łez, kiedy na jednej z ulic w Tajlandii podszedł do nich mały pies, dosłownie słaniający się na nogach. Skóra zwierzaka była pokryta niemal w całości strupami i bolesnymi ranami, które wywołał świerzb. Aż strach pomyśleć, co wtedy czuła ta bezbronna istota.

Od razu zapadła decyzja, że szczeniak pojedzie z nimi do ośrodka i zrobią wszystko, co w ich mocy, aby mu pomóc. Jednak zadanie zdecydowanie nie było łatwe. Tak rozprzestrzenionego i rozwiniętego świerzbu wolontariusze nie widzieli już dawno. Maluchowi nadali imię Rodney.

- Rodney został znaleziony na ulicy bliski śmierci - dowiadujemy się z TikToka.

Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Pokazali transformację psa, która trwała 50 dni

Przedstawiciele “Happy Doggo” postanowili, że udokumentują metamorfozę psa, jaką przejdzie w równo 50 dni. Pierwszego z nich, na materiale widzimy wychudzonego, poranionego malca, który ledwo znajduje w sobie siłę, aby zjeść przygotowany dla niego posiłek. Kolejne dni upłynęły na zadbaniu o jego skórę, która wciąż była w tragicznym stanie.

- Czuł ogromny ból i toczył prawdziwą walkę o przetrwanie - piszą.

Na szczęście z dnia na dzień, pod czujną opieką specjalistów i opiekunów stan Rodney'a ulegał poprawie. Szczeniak zaczął przybierać na wadze, interesować się innymi psami w ośrodku, a dokuczający mu świerzb powoli ustępował. O swój lepszy los walczył, jak prawdziwy wojownik. Ku uciesze opiekunów, jego ogonek coraz częściej merdał. Wtedy wiedzieli, że są na dobrej drodze.

Rodney przeszedł wielka metamorfozę

Po około miesiącu sierść Rodney'a zaczęła odrastać. W ośrodku znalazł czworonożnych przyjaciół, a pieszczoty z opiekunami sprawiały mu prawdziwą przyjemność. Przybierał na wadze, zajadał się smakołykami i nie miał nic przeciwko noszeniu ubranek, które najpewnej chroniły jego skórę przed promieniami słońca. 

 

@happydoggoniall This is Rodney. He was nearly down and out after beint left alone and sick on the streets in Thailand. 50 days later he looks like a new dog #puppy #puppies #dogsoftiktok #rescuedog ♬ Acoustic guitar live performance Gentle and nimble in nature(1007339) - Melonest

 

Kiedy 50-dniowa metamorfoza dobiegła końca, po schorowanym, wychudzonym i przestraszony psie z ulicy niemal nie było śladu. Jednak najlepsza wiadomość to ta, że Rodney już niebawem trafi do kochającej rodziny, która zapewni mu dom i wszystko, co tylko będzie potrzebował, aby cieszyć się swoim pieskim życiem.

 

@happydoggoniall Rodney had the hardest start in life. But today he has changed completely and got the news every street dog dreams of. A forever home 🥳🥳🥳 #puppy #puppies #rescuedog ♬ Snap (Remix) - Rivaldo Wohon

 

źródło: tiktok

Tagi: Pies Nagranie
Wideo ku przestrodze. Golden retriever zjadł cukierka z marihuaną, efekty były natychmiastowe
Hudson to golden retriever, który po powrocie ze spaceru zaczął się bardzo nietypowo zachowywać. Jego opiekunowie byli przekonani, że pies się czymś zatruł. Kiedy odkryli, co tak naprawdę mu się stało, bezpośrednio zwrócili się do osoby, która była winna jego zatruciu. Nie uwierzycie, co ich pupil znalazł i zjadł przed domem.Nagranie, na którym widać zachowanie golden retrievera dotarło do użytkowników TikToka na całym świecie. Pies zachowuje się w bardzo nietypowy jak na niego sposób. Choć opiekunowie opowiedzieli całą historię jego zatrucia w dość zabawny sposób, na początku ewidentnie nie było im do śmiechu.
Czytaj dalej
Jest techniczką weterynarii. Wskazała 4 rasy psów, które są najgorszymi pacjentami
Użytkowniczka TikToka, która jest techniczką weterynarii, w jednym z udostępnionych przez siebie filmików wskazała 4 rasy psów, jakie jej zdaniem są najgorszymi pacjentami. Uważa, że to właśnie z nimi najtrudniej pracuje się specjalistom. Trzeba przyznać, że niektóre z nich mogą zaskoczyć miłośników czworonogów.Każda rasa ma swoją specyfikę, nie tylko w kwestii wyglądu, ale także zachowania. Osoba, która ma do czynienia z wieloma z nich na co dzień, bez problemu potrafi określić na podstawie ich zachowania, czego można spodziewać się po poszczególnych rasach. Warto zaznaczyć, że w Polsce w powszechnym użyciu stosuje się często określenie technika weterynaryjnego wymiennie z asystentem weterynarii. Na potrzeby bieżącego artykułu również będziemy stosować wyżej wymienioną nomenklaturę jako oznaczenie tego samego stanowiska.
Czytaj dalej