Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Mała dziewczynka przyłożyła dłonie do szyby w zoo. Nigdy nie zapomni, kto wyszedł jej na spotkanie
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 05.04.2023 14:29

Mała dziewczynka przyłożyła dłonie do szyby w zoo. Nigdy nie zapomni, kto wyszedł jej na spotkanie

None
facebook/Fort Worth Zoo

Gus to 5-miesięczny goryl, który przyszedł na świat w ogrodzie zoologicznym Forth Worth w Teksasie. Pewnego dnia przed jego wybiegiem znalazła się 2-letnia dziewczynka o imieniu Braylee. Maluchy nawiązały ponadgatunkową nić porozumienia. Nikt nie mógł się spodziewać, że zwierzęciu tak spodobają się małe rączki ludzkiego dziecka.

Małpy człekokształtne wykazują zachowania, które urzekają, a zarazem nieco niepokoją ludzi - wszystko z powodu widocznego podobieństwa między tymi dwoma gatunkami. Jakiś czas temu pewna samica z wielkim zainteresowaniem i czułością przyglądała się matce karmiącej dziecko, a teraz mały goryl wyglądał zupełnie, jakby chciał pobawić się z odwiedzającą go dziewczynką. Nie ma się co dziwić, że nagranie szybko stało się hitem w sieci.

Mały goryl dostrzegł za szybą dziewczynkę

Gus to przedstawiciel goryli zachodnich, a dokładniej podgatunku goryla nizinnego. Ze względu na nieliczną populację goryle nizinne zostały wpisany do Czerwonej Księgi IUCN jako gatunek krytycznie zagrożony wyginięciem. Z tego względu jego narodziny w 2016 roku były wyjątkowym osiągnięciem programu hodowlanego. 

Ssak z rodziny człowiekowatych od samego początku urzekał swoich opiekunów i był także pierwszym osobnikiem, który urodził się w Forth Worth w Teksasie.

Pewnego dnia przed jego wybiegiem pojawiła się urocza 2-letnia dziewczynka, która zwiedzała zoo ze swoimi opiekunami. Szczęśliwym trafem właśnie pracowano nad kampanią, która miała na celu ukazać podobieństwo między młody gorylami a ludzkimi dziećmi. Ta chwila była doskonałą okazją, aby udokumentować ich interakcję.

Gacek już nie wróci do budki przy ulicy Kaszubskiej. Światowej sławy kot wysłany na kurację odchudzającą

Gus i Braylee zaczęli się razem bawić

Choć małego goryla i dziewczynkę dzieliła szyba, zupełnie nie przeszkadzało im to, aby się ze sobą pobawić. Oboje wyciągnęli rączki i wyglądali, jakby chcieli się nawzajem dotknąć. Ten moment udało się uwiecznić na zdjęciu, które, nie ma się co dziwić, szybko obiegło świat.

- Gus dorasta i uwielbi poznawać otaczający go świat, czego dowodem jest spotkanie takie jak to - czytamy w opisie.

Internauci rozpływają się nad tą uroczą dwójką i nie mogą oprzeć się wrażeniu, że oboje mieli ochotę na wspólną zabawę. Gus i Braylee stali się twarzami kampanii, a dzięki ich spotkaniu jeszcze więcej osób mogło się dowiedzieć, jak bardzo podobne są do siebie dzieci i nowo narodzone ssaki naczelne.

 

Gus rozkochał w sobie nie tylko odwiedzających zoo

Na osobny akapit zasługuje geneza imienia jednego z najsławniejszych podopiecznych teksańskiego ogrodu zoologicznego. Co ciekawe, kiedy mały goryl pojawił się na świecie, ogłoszono konkurs na jego imię. Głosujący mieli do wyboru trzy propozycje: Gus, Grover i Mosie. Ostatecznie zwyciężył pierwszy pomysł, ponieważ szkoła z Pittsburgha zachęciła swoich uczniów do głosowania, aby malec nazywał się tak, jak ich maskotka.

Oprócz tego, że goryl uwielbiał spędzać czas ze swoimi rodzicami - Elmo i Gracie - nie bał się doświadczać nowych rzeczy, czego doskonałym przykładem jest spotkanie z Braylee. Choć wydarzyło się to już dobrych kilka lat temu, ich historia urzeka do tej pory, a filmik i zdjęcia udostępnione w sieci z nimi w roli głównej od lat cieszą się dużym zainteresowaniem. 

Miejmy nadzieję, że dziewczynka wróci jeszcze do ogrodu zoologicznego, by ponownie spotkać się ze swoim włochatym kolegą.

źródło: animalchannel.co

 

Co się dzieje z duszą po śmierci? Nigdy nie przypuszczała, jaki znak dostanie od ukochanego psa
Florencia Abraham nie mogła dojść do siebie po śmierci ukochanego psa o imieniu Guada. Golden retriever odszedł za Tęczowy Most po długiej chorobie w listopadzie ubiegłego roku. Kiedy pewnego dnia tuż obok niej zdarzyło się coś wprost nieprawdopodobnego, od razu zrozumiała, że to znak od czuwającego nad nią czworonożnego przyjaciela.W zależności od kultury, wyznania, miejsca świata, a nawet klimatu, po śmierci dusza otrzymuje wiele różnorakich możliwości. W Argentynie, skąd pochodzi Florencia Abraham, przyjęło się wierzyć, iż dusze zmarłych mogą manifestować się w innych formach. Pogrążona w żałobie opiekunka uważa, że dusza jej psa nie odeszła, lecz wróciła do niej pod inną postacią. “Objawienie” zarejestrowano na filmie. 
Czytaj dalej
Internet opanowuje kolejna zagadka. Czy widzicie na zdjęciu kota? To nie takie proste
W sieci pojawiło się kolejne wyzwanie dla internautów, dzięki któremu wszyscy chętni będą mieli okazję sprawdzić swoją spostrzegawczość. Tym razem zadanie jest bardzo proste - wystarczy znaleźć na zdjęciu kota. Jednak ten mruczek to prawdziwy spryciarz. Jesteśmy przekonani, że znajda go jedynie naprawdę uważni internauci.Internauci uwielbiają testy na spostrzegawczość zwłaszcza ze zwierzętami w roli głównej. Te sprytne stworzenia potrafią znaleźć kryjówki, w których nigdy nikomu nie przyszłoby do głowy ich szukać. Niektóre z nich potrafią zlać się z otoczeniem, jak sam kameleon. Jesteś w stanie znaleźć kota ukrytego na tym zdjęciu? 
Czytaj dalej