Swiatzwierzat.pl
Worek

Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt

Makabryczne odkrycie na południu Polski. Ktoś wyrzucił szczątki kilkudziesięciu zwierząt

22 Kwietnia 2022

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt poinformowała za pośrednictwem mediów społecznościowych o makabryczny odkryciu na posesji pomiędzy Brzegami Dolnymi, a Krościenkiem. Odkryto tam zwierzęce szczątki. Wśród nich żbik, borsuk i lisy. Za pomoc w ustaleniu sprawcy wyznaczono nagrodę.

Na południu Polski, na działce znajdującej się pod lasem przy drodze między Brzegami Dolnymi a Krościenkiem, odkryto zwierzęce cmentarzysko, a raczej miejsce składowania zabitych zwierząt.

Odkryto szczątki kilkudziesięciu zwierząt

Właściciele działki postanowili skorzystać z pięknej pogody i wybrali się na spacer po należących do nich nieużytkach. Przypadek sprawił, że ich oczom ukazał się widok jak z najgorszego horroru.

Wykorzystując to, że działka jest rzadko odwiedzana przez spacerowiczów, ktoś zaczął zwozić tam szczątki kilkudziesięciu stworzeń - zarówno dzikich, jak i udomowionych.

O odkryciu natychmiast powiadomiono Bieszczadzką Organizację Ochrony Zwierząt (BOOZ). Na miejsce wezwano również funkcjonariuszy KPP w Ustrzykach Dolnych i Powiatowego Lekarza Weterynarii.

Kot w kurniku

Kot przypadkiem ląduje w kurniku. Ptaki nie były z tego powodu zadowolone

CZYTAJ DALEJ

- Część z tych zwierząt, leżała tam już dłuższy czas, niektóre z nich mogły trafić całkiem niedawno, niektóre w jednym miejscu jedno na drugim, inne w losowych punktach - przekazali przedstawiciele fundacji za pośrednictwem Facebooka.

Znalezionych w obrębie jednego miejsca zostało kilkanaście lisów, borsuk, żbik, pies, wydra, foliowy worek ze szczątkami zwierząt, co najmniej kilka głów koziołków oraz kilkadziesiąt szkieletów. Interweniujące służby przeprowadziły oględziny miejsca zdarzenia i wszczęły dalsze procedury.

Wyznaczono wysoką nagrodę za ustalenie sprawcy

W jakich okolicznościach zwierzęta były zwożone na działkę? Jaka była przyczyna ich śmierci? Czy znalezione zwierzęta zostały otrute, czy złapane we wnyki? Co kierowało sprawcą? A wreszcie, czy jest nim jedna i ta sama osoba, która zabiła zwierzęta? Na te oraz wiele innych pytań policja oraz przedstawiciele organizacji pro-zwierzęcej poszukują odpowiedzi.

- Zastanawiające jest to, że np. borsuk zachował się niemal w całości, czyli nie został zabity ze względu na sadło, które jak niektórzy wierzą, ma właściwości lecznicze. Z innych zwierząt np. rysia czy bobra nie ściągnięto skóry - zauważa Krystian Kwolek z Bieszczadzkiej Organizacji Ochrony Zwierząt, cytowany przez "Wyborczą".

Przedstawiciele BOOZ-u mają nadzieję, że w ustaleniu sprawcy pomoże ktoś, to rozpozna domowego pupila. Mowa o psie, który niestety nie miał chipa, ale jego wygląd jest dosyć charakterystyczny.

Jeśli również ktoś rozpoznaje psa ze zdjęcia lub wie, kto jest jego właścicielem, proszony jest o pilny kontakt pod numerem telefonu: 720704886. BOOZ dodaje, że za podanie informacji o sprawcy bądź istotnych informacji umożliwiających jego ustalenie przewidywana jest nagroda finansowa ufundowana przez anonimowego sponsora.

UWAGA! Drastyczne zdjęcia:

TOP 10 najniebezpieczniejszych zwierząt świata. Numer jeden zabija z zimną krwią

Najniebezpieczniejsze zwierzęta świata mogą wyglądać naprawdę niepozornie. Wręcz przeciwnie - mogą być małe, wyglądać uroczo bądź wcale nie uchodzić za drapieżniki. Przedstawiamy 10 najniebezpieczniejszych zwierząt na świecie. (Fot. SGreys, canva.com)

Zobacz galerię >

Jak dobrze znasz domowe zwierzaki?

Pytanie 1 z 3

Jaka rasa psa jest najpopularniejsza w Polsce?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Źródło: wyborcza.pl, Fundacja Bieszczadzka Organizacja Ochrony Zwierząt

Tagi:

Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Europa bez futer, fot. screen z kampanii społecznej organizacji Otwarte Klatki

Pozostałe

Europa bez futer? To możliwe! Rusza zbiórka podpisów pod petycją

Czytaj więcej >

Pozostałe

Zwierzak panicznie boi się burzy i piorunów - jak go uspokoić?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Dlaczego komary latają w pobliżu naszych uszu?

Czytaj więcej >

Pozostałe

Wakacje ze zwierzętami? Internauci podzieleni, padają zaskakujące argumenty

Czytaj więcej >

Pozostałe

Co wabi kleszcze? Jeden przedmiot przyciąga je jak magnes

Czytaj więcej >

Pozostałe

Pierwszy przypadek małpiej ospy w Europie. Czy mamy powody do obaw?

Czytaj więcej >