kot
Źródło: instagram/lotus_the_mainecoon •

Czy tak wygląda najpiękniejszy maine coon na świecie? Internauci są przekonani

22 Grudnia 2020

Koty rasy maine coon zachwycają swoim wyglądem. Można je pomylić z leśnymi norweskimi, jednak prawdziwi kociarze wyłapią wszystkie różnice. Kiedy właścicielka Lotusa zaczęła publikować jego zdjęcia w sieci, internauci oszaleli. Mówią, że to najpiękniejszy maine coon na świecie. Zgadzacie się z nimi?

Maine coon Lotus jest prawdziwą gwiazdą Instagrama. Świadczą o tym statystyki, które robią ogromne wrażenie. Lotus może pochwalić się ponad 350 tysiącami obserwujących! Ma ich nieco mniej niż kotek Łapka należący do Friza (425 tys.), ale np. dużo więcej niż Marcin Mroczek, którego znamy z serialu „M jak miłość” (212 tys.)!

Piękny maine coon

O maine coonach mówi się, że są „łagodnymi olbrzymami”. Fakt zwierzaki mogą pochwalić się pięknym, grubym futrem. Niektórzy uważają, że mają lwią grzywę i uszy jak u rysia. Lotus nie tylko posiada te wszystkie cechy, ale do tego jest biały jak płatek śniegu. Należy przyznać, że wygląda bardzo dostojnie!

- Jestem z Norwegii, ale mieszkam w Szwecji. W wieku 3 lat ważyłem 10 kilogramów, obecnie mam już 5 lat. Mam lekki, cichy głos i jestem delikatny na swój sposób – ma o sobie mówić Lotus.

Kot ma uchodzić na dżentelmena. Jest spokojny i miły, kocha swoją rodzinę. Uwielbia wychodzić na dwór, ale na spacerach zawsze towarzyszy mu opiekuna. Kot nigdy nie wychodzi na zewnątrz sam. Jak wiemy, samotne spacery często dla kotów kończą się tragedią.

Czy można dać kotu kawałek karpia? 3 produkty, którym można poczęstować zwierzakaCzy można dać kotu kawałek karpia? 3 produkty, którym można poczęstować zwierzakaCzytaj dalej

Rodzina maine coona

Lotus nie jest jedynym kotem rasy maine coon w rodzinie. Właścicielka posiada jeszcze Chivaza i Lady Marion. Obydwa kociaki są słodkie i piękne, jednak nie tak bardzo puszyste jak Lotus! Kobieta często dzieli się zdjęciami mruczków na Instagramie. Bywają i takie fotki, że mruczki się do siebie tulą!

- Tak bardzo piękne! Niezwykłe
- Lady Marion jest przepiękna.
- Jakie cudowne koty, są piękne i niezwykłe - czytamy w komentarzach na Instagramie.

Maine coony uchodzą za cierpliwe mruczki, które są bardzo zżyte ze swoją rodziną. Nie wykazują agresji, akceptują inne zwierzęta domowe. Są bardzo inteligentne, do tego można je z łatwością nauczyć chodzenia na smyczy. Zajmują jednak sporo miejsca. Potrzebują solidnego drapaka i dużej ilości chrupek!

Czy Lotus jest najpiękniejszym przedstawicielem tej rasy?

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: Instagram

Następny artykuł