Lis na śniegu
Źródło: facebook/babiogorskiparknarodowy

Nie tylko dzieci cieszą się na widok pierwszego śniegu. Przyłapano liska na zabawie w białym puchu

6 Grudnia 2020

Lis zamieszkujący Babiogórski Park Narodowy został nakryty przez pracowników na zabawie w świeżo spadłym śniegu. Fotopułapka zamontowana na terenie objętym ochroną ukazała, że nawet dzikie zwierzaki nie są w stanie oprzeć się wesołym igraszkom, gdy wokół otacza je mięciutki puch.

Lis jest najpospolitszym drapieżnikiem zamieszkującym teren naszego kraju. Występuje na terenie Eurazji, północnej Afryce i Ameryce Północnej. Choć w niektórych krajach jest powszechnie kojarzony ze szkodnikiem, rude zwierzaki potrafią zaskoczyć swoim zachowaniem.

Już jutro Biedronka przeżyje prawdziwe oblężenie. Znów karmy dla zwierząt w super cenachJuż jutro Biedronka przeżyje prawdziwe oblężenie. Znów karmy dla zwierząt w super cenachCzytaj dalej

Fotokomorka zarejestrowała polującego lisa

Na niektórych obszarach Polski w ciągu ostatnich tygodni spadł pierwszy śnieg. Niestety, w większości miejsc opad atmosferyczny w postaci kryształków lodu roztopił się w okamgnieniu. Niemniej jednak widok nierozerwalnie kojarzący się ze świętami i zimowymi feriami z pewnością cieszy najmłodszych mieszkańców kraju.

Zobacz także:Wiśniewski wparował pod szpital i się zaczęło. Pacjenci aż zaczęli otwierać okna

Okazuje się, że nie tylko dzieci z uśmiechem na ustach spoglądają na mięciutki puch, który wspaniale skrzypi pod stopami. Niektóre wolno żyjące zwierzaki dosłownie oszalały z radości, widząc wokół siebie bezkresną biel.

Choć ocieplenie klimatu nie pozwala nacieszyć się prawdziwie zimowym krajobrazem zbyt długo, zwierzęta doskonale pamiętają, że muszą sobie radzić w nowych, zimowych warunkach. Tyczy się to również kwestii polowania.

Zobacz także: ZUS ujawnił banalny sposób na zwiększenie swojej emerytury

W Babiogórskim Parku Narodowym fotokomórka zarejestrowała lisa oraz jego niebywałe próby upolowania zwierzyny kryjącej się pod warstwą śniegu. W gwoli przypomnienia park narodowy w Babiogórze został utworzony w 1954 roku na terenie ówczesnego województwa krakowskiego. Znajduje się on w Polsce południowej, w powiecie suskim i nowotarskim przy granicy ze Słowacją.

Obserwując ruchy zwierzęcia, możemy dostrzec interesujące zachowania. W celu odnalezienia smakowitej myszy czy innego gryzonia lis węszył w skupieniu, jak również śledził wzrokiem każdy ruch wokół siebie. Czy jego plan upolowania obiadu zakończył się sukcesem?

Teksty wybrane dla Ciebie:

Rudy zwierzak przyłapany na harcach w śniegu

Rudy czworonóg, który za wszelką cenę chciał schwytać gryzonie, nie potrafił długo pozostać w skupieniu. Perspektywa dobrej zabawy na śliskiej powierzchni skutecznie odwiodła go od początkowego planu.

Już po chwili możemy zauważyć, że lis wchodzi na wyżej położony punkt, po czym kładzie się na boku i zjeżdża po śniegu niczym po stoku narciarskim! Niby tak prosta czynność, a sprawia mu olbrzymią radość.

Przezabawne nagranie zostało zamieszczone na oficjalnym profilu Parku w mediach społecznościowych. Koniecznie sami zobaczcie, co ten sprytny zwierzak wyczyniał na śniegu!

Łódź: Policja wydała pilny komunikat. Znaleziono zwłoki zamordowanej kobiety w parku, pies był jedynym świadkiemŁódź: Policja wydała pilny komunikat. Znaleziono zwłoki zamordowanej kobiety w parku, pies był jedynym świadkiemCzytaj dalej

Zobacz także w naszych serwisach:

źródło: tvp.info

Następny artykuł