Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Lew, tygrys i lampart próbują kocimiętki po raz pierwszy. Rezultat jest przezabawny
Paulina Talarska
Paulina Talarska 16.08.2019 15:53

Lew, tygrys i lampart próbują kocimiętki po raz pierwszy. Rezultat jest przezabawny

lew
Fot.screen youtube.com

Lew, tygrys i lampart stają się przytulnymi kociakami, kiedy na ich drodze pojawia się kocimiętka. Ta magiczna roślina ma niezwykły wpływ na koty domowe, ale nie tylko. Jej urokowi uległy dzikie zwierzęta z rodziny kotowatych — lew, tygrys i lampart.

Kocimiętka to roślina, o której krążą legendy. Nie tylko używana jest w zielarstwie i znana jako środek leczniczy, ale największą sławę zyskała, dzięki temu, jak działa na koty. Roślina, która zawiera kocie feromony szczęścia, sprawia, że koty zachowują się w słodki sposób.

Lew, tygrys i lampart pierwszy raz próbują kocimiętki

Kocimiętka zawładnęła dzikimi kotami. Mimo że, nie są to domowe koty, to ich reakcja na kocimiętkę była podobna jak u innych z rodziny kotowatych. Kocimiętka zadziałała w niezwykły sposób. Pracownicy rezerwatu, w którym przebywał lew, tygrys i lampart postanowili podrzucić kotom kocimiętkę w papierowej torbie. Pierwszy był tygrys, który od razu wywąchał cudowną roślinę i zaczął rozdzierać torbę i jeść to, co w niej było. Prześmiesznie wykrzywiał pyszczek, kiedy zajadał się przysmakiem.

Niezwykłe działanie kocimiętki

Następnie tygrys i lampart — oni też zareagowali uroczo. Kładli się, przytulali i tarzali w pozostałościach kocimiętki. Ich stan był naprawdę błogi i widać było, że tak nie wiele potrzeba do szczęścia, nawet dzikim kotom. Działanie kocimiętki i jej fenomen jest niebywały. Od lat króluje, jako wabik na koty, a czasem nazywana jest kocim narkotykiem. Mimo tego, że jej działanie jest silne, to utrzymuje się maksymalnie do 10 minut. Podobno, tylko 1/3 kotów reaguje na czar kocimiętki, a reszta pozostaje obojętna.

Zobacz zdjęcia i wideo:

lew

Dzikie koty po raz pierwszy dostają kocimiętkę.

lew

Ich reakcja jest niesamowita.

lew

Liżą, kładą się, tarzają i przytulają do papierowej torby z kocimiętką.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ciemna strona 500 plus. Program wyrządza sporo szkód
  2. Każdego ranka przed drzwiami domu znajduje piękne różowe kwiaty. Nie może ukryć wzruszenia, gdy dowiaduje się kto je tam zostawia
  3. Mężczyzna miał dwa koty. Gdy jeden z nich zmarł jego sąsiad wyjawił wzruszający sekret
  4. Kot ma uroczego brata bliźniaka. Oboje mają różnokolorowe oczy
  5. Karl Lagerfeld zostawił swojej kotce fortunę. Do podziału jest aż 300 milionów dolarów
  6. Małą dziewczynkę nagle przykrywa morska fala. Jej pies zareagował w niesamowity sposób, wszystko nagrała babcia
  7. Zaadopotowali małego, słodkiego szczeniaczka. Po kilku miesiącach z przerażeniem patrzyli, jakie zwierzę z niego wyrasta

Źródło: royalcanin.pl, tweetcat.net

Tagi: kot koty lew