Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Lady Godiva przeżyła dekadę na ulicy. Pomimo nadąsanej miny, drzemią w niej wielkie pokłady miłości
Kamila Sabatowska
Kamila Sabatowska 28.03.2023 16:51

Lady Godiva przeżyła dekadę na ulicy. Pomimo nadąsanej miny, drzemią w niej wielkie pokłady miłości

None
petfinder.com

Lady Godiva to starsza kotka, które została znaleziona na ulicach Hutchinson w stanie Minnesota. U zwierzęcia stwierdzono poważne problemy zdrowotne, najprawdopodobniej na skutek wieloletniego bytowania poza domem. Schronisko dla zwierząt Hart of Minnesota odkryło, że kot ma wszczepiony mikroczip. Pracownicy oczekiwali, że właściciele przyjmą nowinę o znalezienia zwierzaka z ulgą, jednak słysząc głos w słuchawce telefonu, mocno się zawiedli. 

Kto nie lubi historii z happy endem? Niestety, cytując Trudi Canavan, szczęśliwe zakończenie to luksus na jaki może pozwolić sobie fikcja. Mimo iż starsza kotka posiadała mikrochip, została odrzucona przez swoich opiekunów. 

Lady Godiva znaleziona na ulicy

Kotka trafiła pod opiekę schroniska da zwierząt Heart of Minnesota prosto z ulicy, po której się błąkała. Miała niemal cały poraniony grzbiet, zaawansowaną infekcję jamy ustnej, a jej sierść była bardzo brudna i poplątana. Jednak, jak każda żywa istota, zasługiwała na pomoc, którą organizacja zdecydowała się jej zapewnić. 

U Lady Godivy pracownicy schroniska bez problemu znaleźli również mikroczip - znak, iż wcześniej najprawdopodobniej miała człowieka, którego mogła nazwać swoim opiekunem. W związku z tym wolontariusze mieli okazję skontaktować się z właścicielami zwierzęcia. Byli przy tym przekonani, że starsza, schorowana kotka po prostu wymknęła się z domu i nie potrafi znaleźć drogi powrotnej. Jednak to, co usłyszeli po wybraniu numeru telefonu, mocno ich zszokowało.

Lady Godiva przeżyła dekadę na ulicy. Pomimo nadąsanej miny, drzemią w niej wielkie pokłady miłości (1).jpg
petfinder.com
Ratują zwierzęta z rąk oprawców. Proszą o Twoje 1,5%

Stara, schorowana kotka nie była im już do niczego potrzebna

Kiedy szef schroniska Toni Mochiński i jego towarzysze skontaktowali się z opiekunami kotki, usłyszeli tylko, że nie chcą się nią dłużej zajmować. Wolontariusze dowiedzieli się, że kotka niemal całe swoje życie spędziła na zewnątrz, należąc do kolonii kotów wolno żyjących, a czip został jej wszczepiony, kiedy miała zaledwie cztery miesiące. 

Osoby odpowiedzialne za opiekę nad zwierzęciem stwierdziły, że fatalny stan zdrowia kotki będzie wiązał się z dużymi wydatkami na leczenie, a problematyczne może okazać się również nauczenie jej życia w domu i zachowywania czystości. Dlatego też nie poczuwali się do wzięcia odpowiedzialności za niegdyś przygarnięte stworzenie.

Pracownikom schroniskaprzez myśl nie przeszło, by spisać ponad 10-letnią kotkę na straty - tak, jak zrobili to jej opiekunowie. Zamiast załamywać ręce, zakasali rękawy i przystąpili do opatrywania ran, najprawdopodobniej spowodowanymi poparzeniami, bójkami z innymi zwierzętami lub wczołgiwaniem się pod samochody.

Lady Godiva szuka kochającego domu

Leciwa kotka może i nie ma miny najszczęśliwszego kota na świecie, aczkolwiek nie oznacza to, że nie pragnie znaleźć kochającego opiekuna. Choć grymas na jej pyszczku może na to nie wskazywać, uwielbia przebywać w towarzystwie człowieka i bawi się zabawkami, co najprawdopodobniej nie było jej dane w młodości. Pracownicy schroniska zapewniają, że w kociej staruszce drzemią nieskończone pokłady miłości. 

pobrane (4).jpg
petfinder.com
pobrane (3).jpg
petfinder.com

Lady Godiva wraca do zdrowia pod okiem specjalistów. Po usunięciu popsutych zębów, wywołujących infekcje w organizmie, zaobserwowano u niej dużą zmianę samopoczucia. Wszystko wskazuje na to, że już niebawem będzie mogła trafić do adopcji. Wolontariusze nie kryją nadziei, że trafi na odpowiedzialnych ludzi, którzy zapewnią jej wszystko, co najlepsze, aż do końca jej kocich dni.

Może historia tej kotki skłoni Cię do wizyty w najbliższym schronisku, gdzie na drugą, a czasem trzecią i czwartą szansę czekają inne zwierzęta w podeszłym wieku?

Lady Godiva przeżyła dekadę na ulicy. Pomimo nadąsanej miny, drzemią w niej wielkie pokłady miłości (2).jpg
petfinder.com

źródło: lastampa.it; foxnews.com

Tagi: Kot Świat
Pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Internauci przecierają oczy, "Skąd go wytrzasnąłeś?!"
Użytkownik TikToka, który prowadzi swój profil pod nazwą defntlyadisneyprincess, na jednym z udostępnionych nagrań pochwalił się, jakiego kotka znalazł na ulicy. Nie ma się co dziwić, że nietypowy pupil wyraźnie zaskoczył internautów. Dodatkowo mężczyzna zadał im zagadkę, w której zapytał, czy wiedzą, co to za gatunek. Nie wszyscy udzielili poprawnej odpowiedzi.Bez dwóch zdań każdy miłośnik mruczków, chciałby mieć takiego kotka. Nie wszyscy jednak mogą zdawać sobie sprawę, że on wcale nie jest takim zwykłym domowym pieszczoszkiem. Na szczęście mężczyzna, który jest myśliwym, chętnie dzieli się filmikami ze swoim pupilem w roli głównej w sieci.
Czytaj dalej
10-letni owczarek niemiecki ponownie spotyka swojego pana. W mig zmienia się w szczeniaczka
Bady to 10-letni owczarek niemiecki, który przez lata służył w wojsku. Odpowiednie wyszkolenie umożliwiło mu wykrywanie materiałów wybuchowych, a doskonale sprawdzał się również podczas patroli. Jednak po przeniesieniu jego opiekuna, nic nie było już takie samo. Kiedy zobaczył go ponownie, wprost nie potrafił pohamować swojego szczęścia.Podczas służby sierżant Bilal i Bady byli nierozłączni. Wszyscy wiedzieli, że jeśli widzą żołnierza, gdzieś obok musi kręcić się jego owczarek niemiecki. K-9 i mężczyzna przez ten czas bardzo się ze sobą żyli, jednak w końcu nadszedł smutny i trudny dla obu czas pożegnania.
Czytaj dalej