labrador wyciąga psa z rzeki
Źródło: youtube.com/Rafael Franciulli

Labrador rzucił się na pomoc swojemu przyjacielowi. Nagrano niezwykłą akcję ratunkową

27 Grudnia 2020

Właściciele zabrali swoje psy nad rzekę. Często się tam wybierają, by psiaki mogły się wybiegać i wyszaleć. Kiedy jeden z czworonogów wskoczył do rzeki po patyk i został porwany przez prąd, mądry labrador wiedział, co robić!

Prawdziwych przyjaciół poznaje się w biedzie. Kiedy tylko labrador zobaczył, że jego kumpel odpływa wraz z nurtem rzeki, postanowił pomóc. I choć drugi pies wcale nie był w niebezpieczeństwie, pierwszy zwierzak doskonale sobie poradził w uratowaniu go z opresji!

Labrador ratuje kumpla

Jak poinformował opiekun zwierzaków, psy dobrze znają ten odcinek rzeki, znajdującej się w Córdobie, w Argentynie. Często się tam bawią pod okiem właścicieli, więc na szczęście nigdy nie były w prawdziwym niebezpieczeństwie.

Jednak labrador i tak postanowił podać pomocną łapę swojemu kumplowi, który został porwany przez silny strumień. Kiedy zauważył, że jego przyjaciel się oddala, postanowił wkroczyć do akcji i pomóc mu wydostać się na powierzchnię.

Akcję ratunkową ułatwiał fakt, że czarny pies miał w pysku patyk, po który wskoczył do wody. Czujny labrador, zmartwiony losem przyjaciela, po prostu chwycił za kawałek drewna w odpowiednim momencie i zatrzymał psa, by ten mógł wyjść na powierzchnię.

Rodzice porzucili 3-latka z psem na cmentarzu. Dziecko próbowało dogonić auto, nie miało szansRodzice porzucili 3-latka z psem na cmentarzu. Dziecko próbowało dogonić auto, nie miało szansCzytaj dalej

Bohaterski pies

Jednak czy na pewno psu chodziło o uratowanie kolegi, czy może o zdobycie patyka? To pytanie stawiają internauci w komentarzach pod licznie oglądanym filmem.

- Obejrzałem twoje inne wideo i dowiedziałem się, że czarny pies nigdy nie był w prawdziwym niebezpieczeństwie. To dwa psy, które po prostu bawią się w wodzie. Założę się, że jasny pies naprawdę gonił za kijem! Niezły film!

- Nie obchodzi mnie, czy pies chce patyk, czy nie... ratuje swojego kumpla przed kłopotami!

- Alternatywny tytuł filmu: Pies ratuje patyk przed łagodną rzeką.

- "O nie, mój patyk utonie!"

Niezależnie od tego, jaka jest prawda o psich motywach, nie da się ukryć, że akcja ratunkowa była bardzo efektowna i w dodatku skuteczna! Labradory to bardzo mądra rasa niewykluczone więc, że jasny psiak naprawdę zmartwił się, że jemu przyjacielowi stanie się krzywda, a patyk był tylko dodatkową atrakcją. Ocenić możecie sami, oglądając nagranie poniżej.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: pawmygosh.com

Następny artykuł