kurier z dogiem
Źródło: @fightersphoenix/Facebook

Kurier podczas pracy zauważył wygłodzonego psa na łańcuchu. Nie wahał się ani chwili

11 Października 2020

Kurier podczas jednego ze zleceń zauważył okropnie wygłodzonego doga niemieckiego, przykutego na łańcuchu. W zasięgu wzroku nie zobaczył żadnej miski z wodą ani jedzenia. Biedny zwierzak był na skraju śmierci. Wiedział, że musi interweniować, bo biedny czworonóg mógł nie przeżyć nawet tygodnia. Odłożył więc na później realizacje pozostałych kursów i zajął się stworzeniem.

Kurier z początku myślał, że pies jest dalmatyńczykiem. Ze względu na niedożywienie i straszne warunki, w jakich przyszło mu żyć, w niczym nie przypominał jednej z największych ras psa. Zwierzak, który średnio waży około 50 kilogramów, miał ich o prawie połowę mniej. Mężczyzna nie miał zamiaru zostawić go na pastwę losu i nieodpowiedzialnych właścicieli, którzy tak bardzo go zaniedbali. Zaczął się zastanawiać, jak mu pomóc. Postanowił przekazać go Clay County Humane Society, organizacji zajmującej się pomocą czworonogom w potrzebie.

Myślał, że stracił wszystko w wielkim pożarze. Nie do wiary, kogo znalazł w zgliszczach, aż chce się płakaćMyślał, że stracił wszystko w wielkim pożarze. Nie do wiary, kogo znalazł w zgliszczach, aż chce się płakaćCzytaj dalej

Kurier wiedział, że musi działać szybko

Zawiózł więc psa do schroniska, prowadzonego przez fundację. Wolontariusze byli w szoku, widząc stan zwierzaka. Dog był wyczerpany, cierpiał na wiele dolegliwości, których dalsze zaniedbywanie mogło skończyć się tragicznie. Ratunek nadzszedł w ostatniej chwili.

-Widziałem każdą kość jego ciała. Po prostu tam leżał, wiedziałem, że jeśli nie umrze z głodu, to zabije go panująca na zewnątrz pogoda. Było bardzo zimno. Nie chciałem konfrontować się z jego właścicielami, ale nie mogłem go tam też zostawić -powiedział Gavin Crowsley wolontariuszom prowadzącym placówkę.

Kurier miał racje. Po krótkich oględzinach weterynarz stwierdził, że pies jest niedożywiony i na dodatek cierpi na odmrożenia i zapalenie płuc. Dalsze przetrzymywanie go na zewnątrz, bez choćby budy do ochrony przed panującym na zewnątrz mrozem, stan psa szybko by się pogarszał.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom

2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Adoptowany pies zastępuje kociętom matkę. Najsłodszy widok na świecie

Kurier uratował psu życie

Choć zwierzak trafił w dobre ręce, a stanem jego zdrowia zajmowali się fachowcy, jego kłopoty się nie skończyły, wciąż czekała go długa droga do powrotu do formy. Przez los, jaki zgotowali mu byli właściciele, dog oślepł na jedno oko, praktycznie całkowicie stracił słuch, mimo to, posiadał ogromną wolę walki. Szybko znalazł nową rodzinę, która dużo lepiej się nim zajmowała. Po 7 miesiącach ponownie spotkał swojego wybawcę. Nowa rodzina psiaka chciała mu podziękować, za to, że dzięki niemu mieli szansę zająć się tym wspaniałym psem. Kurier nie mógł uwierzyć własnym oczom, Feniks, bo tak nazwano psa, ważył prawie dwa razy więcej, niż gdy trafił do ośrodka. Był pięknym, radosnym i pełnym życia psem. Mężczyzna zrozumiał, że udało mu się uratować psa od pewnej śmierci.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuSuczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwiazda disco polo śpiewa ze swoją babcią na weselu. Zdarzenie całkowicie rozbroiło internautów
  2. Kot z ludzką twarzą. Kobieta pokazała zdjęcie swojego pupila, ludzie są poruszeni
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Wstrząsające nagranie z monitoringu. Wyrzucił psy przy czyjejś posesji, samo patrzenie boli
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. Stan nadzwyczajny w Polsce? Jest stanowisko rządu. "Mamy wszystkie narzędzia". Będzie jak za granicą?

źródło: iheartdogs.com

Następny artykuł