Swiatzwierzat.pl
Krowa

twitter/brendayahm

Krowa nie mogła stanąć na nogi. Gdy mężczyzna zrozumiał powód, pod nim też ugięły się kolana

8 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Krowa, którą mężczyzna mijał, przejeżdżając obok pastwiska, nagle osunęła się na nogach. Odwiedzający krewnych Benjamin Tipps od razu podszedł sprawdzić, co jej dolega. Okazało się, że zwierzę poroniło.

Krowa, która straciła cielaka, była zdruzgotana. Mężczyzna zbliżał się do niej bardzo powoli, nie chcąc spłoszyć cierpiącego zwierzęcia. Gdy znalazł się tuż przy niej, zrobił coś, co wielu z nas nie przyszłoby do głowy. Przytulił zwierzę i położył się obok niej, probując ją uspokoić. Krewna Benjamina wykonała wtedy poruszającą fotografię, która wzbudziła w internecie ogromne poruszenie.

Krowa straciła dziecko

Od dawna wiemy, że krowy z ich dziećmi łączy szczególna więź. Gdy w przemyśle mleczarskim małe oddziela się od matki, ta potrafi wpaść w depresję i godzinami płakać, po stracie, jakiej doświadczyła.

Zwierzę napotkane przez mężczyznę czuło się podobnie. Choć jej ciele nie przyszło jeszcze na świat, czuła z rozwijającym się w jej brzuchu życiem ogromną więź. 

- Jakie wielkie serce ma ten człowiek. Ta krowa straciła wczoraj dziecko, a Benjamin położył się obok niej i poklepał ją, próbując ją pocieszyć. To słodki widok i jednocześnie bardzo porusza serce - czytamy w komentarzu pod zdjęciem udostępnionym przez telewizję Fox10.

Choć wiele osób wierzy w to, że zwierzęta, a w szczególności te wykorzystywane na szeroką skalę w gospodarstwach nie posiadają rozwiniętej psychiki. W rzeczywistości odczuwają podobną gamę emocji, co domowe psy i koty.

Mężczyzna przez dłuższy czas siedział obok pogrążonej w smutku krowy, mówiąc do niej uspakajającym tonem i dotrzymując jej towarzystwa. Jego gest może wydawać się dość drobny, dla niej jednak mógł mieć kolosalne znaczenie.

Mężczyźnie udało się uspokoić zwierzę

Po jakimś czasie krowie udało się stanąć o własnych siłach na nogach. Prawdopodobnie dalej przepełniał ją smutek, jednak była już w stanie przynajmniej samodzielnie się przemieszczać i pożywiać.

Mężczyzna musiał wracać do swoich obowiązków i rodziny. Z bólem serca pożegnał się ze zwierzęciem i odjechał, licząc, że jej dalsze losy będą rysować się w jaśniejszych barwach.

Niestety nie wiadomo co stało się dalej z krową. Prawdopodobnie podzieliła ona los innych podobnych do niej zwierząt. Przynajmniej przez chwile została jednak potraktowana przez człowieka jak żywe stworzenie, mające własne uczucia, a nie towar czy źródło zarobku.

Zobacz zdjęcie:

[EMBED-3287]

Podobne artykuły

niedźwiedź w Sapporo

Inne zwierzęta

Blady strach padł na Sapporo, gdy dziki niedźwiedź grasował po ulicach. Są ranni

Czytaj więcej >

Inne zwierzęta

Turyści rozjuszyli hipopotama. Nagranie z pościgu sprawia, że włos jeży się na głowie

Czytaj więcej >
koń i skater

Inne zwierzęta

Śmiały skater próbował wykonać trik na deskorolce kosztem konia, gorzko tego pożałował

Czytaj więcej >
Worki

Inne zwierzęta

Nietypowy przemyt. Przewoził 14 kg pijawek z Ukrainy

Czytaj więcej >
Paw

Inne zwierzęta

Paw siedział na parapecie w centrum Warszawy. Na miejscu interweniowały służby

Czytaj więcej >
Mały bóbr

Inne zwierzęta

Boberek pilnie potrzebuje pomocy. Został bez mamy, teraz jego życie zależy od człowieka

Czytaj więcej >