Swiatzwierzat.pl > Aktualności > Ktoś porzucił małe króliki na środku drogi. Panowały minusowe temperatury
Redakcja swiatzwierzat.pl
Redakcja swiatzwierzat.pl 24.03.2022 18:40

Ktoś porzucił małe króliki na środku drogi. Panowały minusowe temperatury

Króliki w zimie
facebook/fundacja królewska i pixabay/kgjerdevik

Fundacja Królewska poinformowała na Facebooku o okropnym incydencie. Ktoś wyrzucił 2 króliki na środek drogi. Postanowił pozbyć się zwierząt w najgorszy sposób. Istnieje szereg fundacji, gdzie można oddać pupile, którymi ktoś nie jest w stanie dłużej się zajmować. Wyrzucenie zwierząt i skazanie ich na śmierć jest karalne!

Króliki leżały w kartonowym pudle

- Są takie momenty kiedy naprawdę przestajemy wierzyć... w ludzi i ich dobroć... Magiczny okres świąteczny? Czas robienia porządków? Kim trzeba być, żeby zostawić swojego "przyjaciela" jak śmiecia w kartonie? Na drodze, przy minusowych temperaturach, skazane na śmierć...Czy naprawdę nie wystarczyło Ci odwagi, żeby zostawić je w lecznicy, gdziekolwiek gdzie byłyby chociaż bezpieczne? Wykrzesać namiastkę dobroci, poświecić chwilę czasu i znaleźć organizację, która je przyjmie? [pis.oryg.] - czytamy na Facebooku Fundacji Królewskiej.

Nie wiadomo, kto znalazł króliki, ale na szczęście maluchy przeżyły. Są to samiczki. Obecnie przebywają w Fundacji Królewksiej 

- Nie będziemy Ci źle życzyć, ale liczymy, że sprawiedliwość Cię dosięgnie. Dwie malutkie istotki są już u nas- dziewczynki! Dziękujemy za pomoc i przywiezienie ich do lecznicy - dodają pracownicy.

Pomóc królikom można TUTAJ

Kary za znęcanie się nad zwierzętami

Jakie są w Polsce kary za znęcanie się nad zwierzętami? Prawo mówi, że za znęcanie się nad zwierzętami można trafić do więzienia na 3 lata, a jeśli dochodzi do znęcania się ze szczególnym okrucieństwem to 5 lat. Rzadko jednak słyszy się o takich wyrokach.

Kary za znęcanie się nad zwierzętami zostały zaostrzone w kwietniu 2018 roku. Osoba skazana może nie tylko trafić do więzienia, ale i Sąd może zarządzić przekazanie od 1 tys. do 100 tys. zł na cel związany z ochroną. Wcześniej najniższa kara pieniężna wynosiła 500 zł.

Wśród kar za znęcanie się nad zwierzętami istnieje również zapis o niemożliwości wykonywania zawodu, w których oprawca ma kontakt ze zwierzętami. Przykładowo, jeżeli lekarz weterynarii dopuszczał się znęcania się nad zwierzętami, może stracić uprawnienia i nie będzie mógł dłużej leczyć zwierząt. Poza tym istnieje też zapis o zakazie posiadania zwierząt.

Jak podaje biznesinfo.pl, można zostać ukaranym za "działania ukierunkowanego na zadanie bólu i cierpienia zwierzęciu". Aby stwierdzić znęcanie się nad zwierzęciem należy wykazać, że np. osoba posiadająca zwierzę nie karmi go, zamyka na balkonie bez dostępu do wody, bez dachu, bez możliwości wejścia do mieszkania, może być to również bicie, kopanie czy nieleczenie zwierzęcia.

Zobacz zdjęcie:

Są takie momenty kiedy naprawdę przestajemy wierzyć... w ludzi i ich dobroć... Magiczny okres świąteczny? Czas robienia...

Opublikowany przez Fundacja Królewska Czwartek, 3 grudnia 2020

źródło: facebook/fundacja królewska