kot z wystawionym językiem
Źródło: pixabay.com/_freakwave_

Dlaczego koty liżą nas po dłoni? Każdy właściciel mruczka powinien wiedzieć, co za tym stoi

21 Sierpnia 2020

Koty często zachowują się w sposób niezrozumiały dla swoich właścicieli. Zwierzaki od zawsze były uważane za tajemnicze i pełne gracji stworzenia, być może z racji na to, że znikały na pół dnia, po czym same wracały do domu. Ludzie często źle interpretują zachowania swoich pupilu. Często patrzą na nie stosując analogie do zachowań ludzi lub innych zwierząt. Liżący nas kot ma na myśli zupełnie co innego niż pies.

Koty zachwycają i intrygują swoim wyglądem, jak i zachowaniem. Filmy z kotami robiącymi zabawne rzeczy cieszą się nieustającą popularnością w sieci. Wiele osób potrafi godzinami wpatrywać się w swojego pupila, niezależnie od tego co on robi. Nawet śpiące mruczki przyciągają uwagę ludzi. Wiele osób nie wie, że kot zamykający oczy gdy człowiek go głaszcze, nie wyraża jedynie przyjemności z racji na pieszczoty, których doświadcza. Jeśli powieki zwierzaka stykają się, znaczy to, że przede wszystkim ufa nam i czuje się bezpiecznie.

Warszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliłaWarszawa. Znalazła na podjeździe małego pieska. Chwilę później okazało się, że bardzo się myliłaCzytaj dalej

Koty potrafią zachowywać się w dziwny sposób

Koty domowe jako zwierzęta udomowione przez ludzi setki lat temu zmieniły swoje zachowanie, w stosunku do dziko występujących krewnych, tak by lepiej komunikować się z człowiekiem. Wiele zachowań naszych pupili ma wysyłać nam konkretne sygnały na temat ich potrzeb i nastroju. Ludzie często mają jednak problem z właściwym ich zrozumieniem. Kot ocierający się o nogi człowieka zazwyczaj domaga się jego uwagi. Nie zawsze chodzi jednak o pieszczoty. Jeśli po tym, jak schylimy się, by go pogłaskać, kot zacznie iść w drugą stronę, zazwyczaj chce nam coś pokazać, a nie naśmiewa się z nas czy próbuje nas sprowokować. Podobne nieporozumienia mają miejsce w kwestii lizania ludzi po rękach.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Niemowlę raczkowało do ogromnego labradora. Rodzice nie zdążyli zareagować, jest nagranie
2. Okrzyknięto go najbrzydszym tygrysem świata. Czy zasługuje na miłość?
3. Kobieta spędziła noc w schronisku w sali z psem. Powód przyprawia o łzy

Koty często liżą właścicieli po rękach

Pies liże nas po rękach by wyrazić swoją sympatię i pozytywne uczucia względem nas. Podobnie okazują miłość przedstawicielom własnego gatunku, w tym wypadku jednak liżą zazwyczaj pyski swoich pobratymców. W wypadku kotów sprawa wygląda jednak inaczej. Choć lizanie człowieka po rękach świadczy o intymnej relacji z opiekunem, powody, dla których tak jest mogą wydać się zaskakujące.Liżąc nas po rękach mruczek daje znać, że potrzebuje pomocy przy kąpieli. Ludzie lubią głaskać zwierzaki w miejscach, których one same nie mogą dosięgnąć. Na czubku głowy, grzbiecie, między łopatkami czy po brzuchu. Kot wykorzystuje ten fakt, byśmy pomogli mu w dbaniu o swoją higienę osobistą. Dotyka naszej dłoni językiem, by ją nawilżyć, a nie sprawić nam przyjemność. Stanowi to jednak duży dowód sympatii i zaufania z jego strony. Na takie traktowanie mogą liczyć jedynie najbliższe mu osoby.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Usłyszała niepokojące dźwięki w kuchni. Gdy weszła i zobaczyła, co jej pies ma w pysku, pobladła
  2. Spędzili ze sobą 54 lata i nikt nie spodziewał się takiego zakończenia. Prawdziwa miłość do grobowej deski
  3. Wsiadła do PKP z dwoma psami. Konduktorzy nie mieli dla niej litości, wezwano policję
  4. Córeczka gwiazdy TTV jednym zdjęciem skradła serca internautów. Z uroczym pomeranianem są prawdziwymi przyjaciółmi
  5. Martwe ptaki w fontannie braniewskiego. Dzieci się tam kąpią, psy piją wodę, uważajcie
  6. Szedł plażą w Jarosławcu, stanął jak wryty w sekundę. Sceny jak z horroru

źródło: NOIZZ

Koniecznie obejrzyj nieziemsko pyszny i prosty przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł