stare koty
Źródło: RSPCA Northamptonshire Branch - Facebook

Najstarsze koty w schronisku znalazły nowy dom. Razem mają 42 lata

18 Października 2020

Koty, o których mowa mieszkały ze sobą całe swoje życie. Nikita i Leon są rodzeństwem. Mają po 21 lat, jednak wciąż cieszą się świetnym zdrowiem i bawią się jak malutkie kociątka. Mruczki mieszkały w jednym domu od swoich narodzin aż do czasu, gdy rodzina z niezależnych od siebie przyczyn musiała je oddać. Koty nie spędziły jednak w schronisku zbyt wiele czasu.

Koty mają przepiękną czarną sierść i bystre mądre oczy. Choć to mieszańce, takiej prezencji nie powstydziłby się niejeden rasowy kot wystawowy. Seniorzy powinni cieszyć się spokojną starością w domu, w którym się wychowali, jednak niestety nie było to możliwe. Przedstawiciele tego gatunku żyją średnio około 14 lat, jednak wielu dożywa dużo sędziwszego wieku. Ta para dzierży obecnie tytuł najstarszego rodzeństwa mruczków w Wielkiej Brytanii, wszystko wskazuje na to, że niedługo będzie mogła ubiegać się o tytuł najstarszych żyjących kocich braci na świecie. Oba zwierzaki mogą pochwalić się niemalże perfekcyjnym zdrowiem.

Kożuchowska żali się na kredyt we frankach, wcześniej zarobiła 2 mln w pół roku. W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie psich przyjaciółKożuchowska żali się na kredyt we frankach, wcześniej zarobiła 2 mln w pół roku. W trudnych chwilach może liczyć na wsparcie psich przyjaciółCzytaj dalej

Koty trafiły do schroniska

Niestety zazwyczaj starsze zwierzęta mają problemy ze znalezieniem domu. Często swoich dni dożywają właśnie w schronisku. W tym wypadku jednak los się do nich uśmiechnął. Pracownicy placówki i odwiedzający ją wolontariusze robili wszystko, co w ich mocy, by staruszkowie szybko znaleźli nowy dom. Zadanie dodatkowo komplikował fakt, że nie można było ich rozdzielić. Miały ze sobą tak silną relację, że rozłąka mogła poważnie odbić się nie tylko na ich zdrowiu psychicznym, ale także kondycji fizycznej. Zwierzaki znały się przez całe swoje życie. Możliwe, że dosłownie nie potrafiłyby żyć bez siebie. Wolontariusze zdawali sobie z tego sprawę, dlatego postanowili przyjmować zgłoszenia tylko od osób, które mogły zaopiekować się dwójką mruczków. Rozpoczęli ogromną kampanię, prowadzoną za pośrednictwem mediów społecznościowych, która miała pomóc im znaleźć kochający dom. Gdy zgłoszenia kandydatów na opiekunów zaczęły napływać na ich skrzynkę mailową, byli w szoku. Setki osób wyrażało gotowość do ich przygarnięcia. Nawet doświadczeni pracownicy nie pamiętali, by kiedykolwiek jakiś zwierzak cieszył się takim powodzeniem.

DZISIAJ GRZEJE:1. Właściciel zgotował psu koszmar. Ratownicy wciąż nie mogą uwierzyć, poszukują złoczyńcy
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Karetka zabrała właściciela do szpitala. Niemożliwe, co zrobił lojalny pies

Koty znalazły nowy dom

Zainteresowanie parą kocich seniorów przerosło ich najśmielsze oczekiwania. Dzień wcześniej bali się, że nikt nie odpowie na ich ogłoszenie. Nagle okazało się, że mogą przebierać w setkach ofert. W końcu znaleźli tą, która najbardziej ich przekonała. Zwierzaki trafiły do pięknego domu, w którym mogą cieszyć się zasłużoną emeryturą w otoczeniu kochających opiekunów, gotowych spełnić każdą ich zachciankę. Wolontariusze mają nadzieję, że kolejne akcje ich fundacji będą cieszyć się podobnym powodzeniem. Wykonali kawał dobrej roboty, za którą otrzymali najpiękniejszą nagrodę - świadomość, że ich podopieczni czują się dobrze w nowym domu.

Bassador nagle przewrócił się na ziemię, a właściciel wyciągnął telefon. Przechodnie nie wiedzieli, co się dziejeBassador nagle przewrócił się na ziemię, a właściciel wyciągnął telefon. Przechodnie nie wiedzieli, co się dziejeCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Królowe życia": Izabela Macudzińska spodziewa się nowego członka rodzin. Kobieta podzieliła się radosną informacją
  2. Zrobiła zdjęcie z fleszem, kiedy jej pies nieustannie szczekał. Dojrzała straszny szczegół, przerażające
  3. Dramat rozegrał się w parku. Łzy same cisną się do oczu, kiedy dowiadujemy się, co stało się szczeniakowi
  4. Zaśpiewała anielskim głosem, aż wszyscy zdębieli. Chihuahua najlepszą piosenkarką 2020 roku
  5. Przemyśl. Dramatyczny i poruszający apel właścicielki pitbulli. "Najlepiej jest uśpić i mieć problem z głowy, bo jest nagonka"
  6. Masz banknot 20 zł? Może być wart fortunę, lepiej przeszukaj portfel

Źródło: wamiz.pl

Następny artykuł