Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Koty > Kotka zostawiona w torbie przed schroniskiem. Przeszły ich dreszcze, gdy przeczytali dołączony list
Joanna Kowalska
Joanna Kowalska 13.11.2023 16:04

Kotka zostawiona w torbie przed schroniskiem. Przeszły ich dreszcze, gdy przeczytali dołączony list

Porzucanie zwierząt
Porzucanie zwierząt, źródło: facebook.com/TierheimKaiserslautern

Przy wejściu do schroniska dla bezdomnych zwierząt ktoś zostawił transporter, w którym znajdował się kot. Obok torby leżał odręcznie napisany list, której treść wyjaśniała powód porzucenia zwierzęcia. Okazało się, że kotka jest w dramatycznym stanie i potrzebuje natychmiastowej operacji. W przeciwnym razie ani ona, ani jej potomstwo nie ma szans na przeżycie. 

Ktoś zostawił kota pod schroniskiem dla zwierząt. Do transportera dołączono list

Wolontariusze udzielający się w schronisku dla bezdomnych zwierząt w Kaiserslautern w Niemczech rozpoczęli pracę od znalezienia niechcianego pupila. Pod wejściem na teren obiektu ktoś zostawił transporter. Z wnętrza torby spoglądał na nich kot brytyjski zawinięty w kocyk.

56973984_2127315627356396_3815522785397047296_n.jpg
Porzucanie zwierząt w okolicy schronisk to niestety częsta praktyka. źródło: Tierheim Kaiserslautern

Kiedy aktywiści zabrali zwierzę do wnętrza budynku i zajrzeli do środka torby, zdali sobie sprawę z tego, że ten, kto zdecydował się skazać swojego podopiecznego na bezdomność, zostawił ważną wiadomość. Po przeczytaniu notatki, pracownicy schroniska zdali sobie sprawę z tego, że sytuacja jest krytyczna, a każda chwila zwłoki nieuchronnie przybliża ich do śmierci pupila.

Podrzucona w transporterze kotka została natychmiast przetransportowana do kliniki weterynaryjnej. Tylko lekarze weterynarii byli w stanie jej pomóc. 

"Kocia zaraza" coraz bliżej Polski? Choroba z Wyspy Kotów dotarła do Europy

Kotka wymagała operacji. W jej kanale rodnych utknęło kociątko

Treść listu zostawionego przy podrzuconej kotce brzmiała następująco:

Pomóżcie! Ona potrzebuje pomocy! W środku zaklinowało się kocię. Ona potrzebuje operacji! W jej drogach rodnych utknął kociak! Proszę, pomóżcie! Nazywa się Betty.

W klinice weterynaryjnej okazało się, że porzucona kotka rzeczywiście była w trakcie porodu, podczas którego wystąpiły komplikacje. Specjaliści szybko ustalili, że Betty nie jest w stanie urodzić siłami natury, dlatego konieczne było wykonanie cięcia cesarskiego. Rodzącą kotkę udało się uratować. Niestety, dla kociaka pomoc pojawiła się zbyt późno.  

56977020_2127313727356586_8802341521018847232_n.jpg

Zwierzę nie jest rzeczą. Tak samo zasługuje na pomoc w nagłych wypadkach

Pod postem opowiadającym o historii kotki pozostawionej pod bramą schroniska zawrzało. Część internautów nie była w stanie pojąć, jak można potraktować zwierzę w tak przedmiotowy sposób i zrzucać odpowiedzialność na innych. Z kolei inni podkreślali, że tego typu zachowania mogą wynikać z bardzo wysokich kosztów usług weterynaryjnych.

Przed wzięciem pod swój dach zwierzątka warto pamiętać o tym, że koszty utrzymania psa, kota czy innego domowego pupila to nie tylko kwestia kupienia karmy czy zabawek. W razie problemów zdrowotnych obowiązkiem właściciela jest zapewnienie pupilowi profesjonalnej opieki weterynaryjnej. Jeżeli wiesz, że Cię na to nie stać, po prostu nie decyduj się na tak odpowiedzialne zadanie.

Źródło: wamiz.pl, facebook.com/TierheimKaiserslautern