Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zjawiskowa kotka podbija sieć. Wygląda jakby miała "dwa pyszczki"
Jakub Pasek
Jakub Pasek 21.12.2020 01:00

Zjawiskowa kotka podbija sieć. Wygląda jakby miała "dwa pyszczki"

kotka podbija siec
imgur/com/wendytwofacescat

Kotka jest mieszańcem persa z kotem szkockim. Połączenie genów jej rodziców zapewniło Wendy bardzo unikalny wygląd. Internauci od zawsze interesowali się zwierzakami o unikalnych cechach wyglądu lub nietypowym umaszczeniu. Mruczek o dwóch twarzach musiał przypaść im do gustu. Poświęcony mu profil w serwisie Instagram obserwuje prawie 10 tysięcy osób.

Kotka ma "dwie twarze"

Kotka Wendy urodziła się z "dwoma twarzami". Choć zazwyczaj gdy używamy tego określenia wobec ludzi lub pupili, chodzi nam o jego metaforyczny sens, w tym wypadku należy traktować je dosłownie. Połowa sierści na głowie kotki jest biała, druga zaś szara.

Takie umaszczenie jest bardzo rzadkie. Mruczki podobne do Wendy określa się kocimi chimerami. W odróżnieniu od monstrum z greckiej mitologii nie składają się jednak z różnych fragmentów zwierząt innych gatunków.

W wyniku rzadkich zjawisk, ich kod DNA pochodzi od dwóch różnych osobników. Najczęściej stanowi to rezultat połączenia się dwóch zarodków w łonie matki. Nie zawsze jednak efekty są tak oszałamiające.

- To, co najbardziej podoba mi się w tej kotce, to fakt, że jej twarz jest symetrycznie podzielona na białą i szarą polówkę. Wygląda jak Harvy Dent z filmów o Batmanie - stwierdziła właścicielka zwierzaka w rozmowie z portalem Bored Panda.

Postać, o której mowa, w wyniku wypadku doznała poważnego urazu. Połowa jego ciała została dotkliwie poparzona, druga zaś była nietknięta. W wyniku traumy mężczyzna stał się jednym z superprzestępców zwalczanych przez Bruce’a Wayne'a

Kot zdobywa popularność w sieci

Właścicielka Wendy prowadzi jej profil na Instagramie. W krótkim czasie udało jej się zdobyć prawie 10 tysięcy obserwujących z całego świata, jednak liczba ta wciąż rośnie. Wygląda na to, że mruczek niedługo dołączy do grona zwierzęcych celebrytów.

Z opisu konta możemy dowiedzieć się, że kotka mieszka obecnie w Tajlandii, a jej ulubionym przysmakiem jest papier toaletowy. W trakcie zabaw jego rolkami pochłania jego niewiarygodne ilości.

Koty z pewnością należą do ulubionych zwierzaków internautów z całego świata. Filmiki z pupilami robiącym zabawne, słodkie lub śmieszne rzeczy nie znikają z list najpopularniejszych nagrań w mediach społecznościowych. 

Zobacz zdjęcia:

``

źródło: instagram

Tagi: Zwierzęta Kot