kotka podbija siec
Źródło: imgur/com/wendytwofacescat

Zjawiskowa kotka podbija sieć. Wygląda jakby miała "dwa pyszczki"

21 Grudnia 2020

Kotka o naprawdę ciekawej fizjonomii bardzo szybko zdobywa sławę w mediach społecznościowych. Zwierzaki o takim umaszczeniu rodzą się niezwykle rzadko, nic więc dziwnego, że cieszy się tak ogromnym zainteresowaniem internautów.

Kotka jest mieszańcem persa z kotem szkockim. Połączenie genów jej rodziców zapewniło Wendy bardzo unikalny wygląd. Internauci od zawsze interesowali się zwierzakami o unikalnych cechach wyglądu lub nietypowym umaszczeniu. Mruczek o dwóch twarzach musiał przypaść im do gustu. Poświęcony mu profil w serwisie Instagram obserwuje prawie 10 tysięcy osób.

Kotka ma "dwie twarze"

Kotka Wendy urodziła się z "dwoma twarzami". Choć zazwyczaj gdy używamy tego określenia wobec ludzi lub pupili, chodzi nam o jego metaforyczny sens, w tym wypadku należy traktować je dosłownie. Połowa sierści na głowie kotki jest biała, druga zaś szara.

Takie umaszczenie jest bardzo rzadkie. Mruczki podobne do Wendy określa się kocimi chimerami. W odróżnieniu od monstrum z greckiej mitologii nie składają się jednak z różnych fragmentów zwierząt innych gatunków.

W wyniku rzadkich zjawisk, ich kod DNA pochodzi od dwóch różnych osobników. Najczęściej stanowi to rezultat połączenia się dwóch zarodków w łonie matki. Nie zawsze jednak efekty są tak oszałamiające.

Szczeniak husky zezłościł się na swojego pana. Nagrano przezabawny napad gniewuSzczeniak husky zezłościł się na swojego pana. Nagrano przezabawny napad gniewuCzytaj dalej

- To, co najbardziej podoba mi się w tej kotce, to fakt, że jej twarz jest symetrycznie podzielona na białą i szarą polówkę. Wygląda jak Harvy Dent z filmów o Batmanie - stwierdziła właścicielka zwierzaka w rozmowie z portalem Bored Panda.

Postać, o której mowa, w wyniku wypadku doznała poważnego urazu. Połowa jego ciała została dotkliwie poparzona, druga zaś była nietknięta. W wyniku traumy mężczyzna stał się jednym z superprzestępców zwalczanych przez Bruce’a Wayne'a

Kot zdobywa popularność w sieci

Właścicielka Wendy prowadzi jej profil na Instagramie. W krótkim czasie udało jej się zdobyć prawie 10 tysięcy obserwujących z całego świata, jednak liczba ta wciąż rośnie. Wygląda na to, że mruczek niedługo dołączy do grona zwierzęcych celebrytów.

Z opisu konta możemy dowiedzieć się, że kotka mieszka obecnie w Tajlandii, a jej ulubionym przysmakiem jest papier toaletowy. W trakcie zabaw jego rolkami pochłania jego niewiarygodne ilości.

Koty z pewnością należą do ulubionych zwierzaków internautów z całego świata. Filmiki z pupilami robiącym zabawne, słodkie lub śmieszne rzeczy nie znikają z list najpopularniejszych nagrań w mediach społecznościowych.

Zobacz zdjęcia:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

źródło: instagram

Następny artykuł