Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kotka błąkała się 5 miesięcy po pustkowiu w poszukiwaniu drogi do domu. Cudem przeżyła
Barbara Ruppel
Barbara Ruppel 14.12.2019 15:15

Kotka błąkała się 5 miesięcy po pustkowiu w poszukiwaniu drogi do domu. Cudem przeżyła

kochamyzwierzaki.pl

Kot uciekł właścicielom podczas wycieczki. Zwierzę przez 5 miesięcy błąkało się w poszukiwaniu drogi powrotnej do domu. Nikt nie wierzył, że kotka jeszcze wróci. Cudem przeżyła!

Niektóre koty są przyzwyczajone do życia poza domem. Jednak pewne rasy, takie jak ragdoll są bardzo delikatne, spokojne. Mają bardzo łagodny charakter, który na pewno nie pomoże im przetrwać na własną łapkę. Ta kotka pokazała jednak, że determinacja potrafi daleko nas zaprowadzić.

Kot uciekł podczas wycieczki

Kot zniknął podczas wycieczki, kiedy jego właściciele rozbili obóz w Port Perham, aby przenocować. Byli w trakcie podróży z Melbourne do miasta Perth, w którym mieszkali wraz ze swoim pupilem. Kotka Luna jakimś cudem wyrwała się z podróżnych zabezpieczeń i uciekła przez okno samochodu, w którym miała bezpiecznie siedzieć w nocy. Zrozpaczeni właściciele nie mogli nigdzie znaleźć zwierzęcia. To był prawdziwy koszmar!

kot

Kotce udało się przeżyć z dala od domu naprawdę długo.

Kotka przeżyła 5 miesięcy

Nie nadający się do życia na ulicy kot, jakimś cudem przeżył 5 miesięcy z dala od domu. Kotka znajdowała się ponad 2600 km od miejsca swojego zamieszkania. Jej właściciele od razu po zaginięciu ukochanej Luny dali informujące o tym ogłoszenia. Niestety, przez wiele tygodni nikt nie zgłosił jej odnalezienia.

Po tak długim czasie niemal stracili już nadzieję na bezpieczny powrót pupila do domu. Kotka jednak została znaleziona przez mężczyznę, który rozpoznał ja wyłącznie dzięki zobaczonemu wcześniej ogłoszeniu. Niezwłocznie zawiózł ją do weterynarza, który sprawdził, mikro czip zwierzęcia, a następnie powiadomił jej właścicieli.

Kot musiał pozostać przez jakiś czas pod opieką weterynarza: Luna była wychudzona, odwodniona i na dodatek złapała pasożyta. Na szczęście udało się ją wyleczyć i mogła bezpiecznie wrócić do właścicieli! Wszyscy nie mogli wyjść z szoku, jakim cudem zwierzęciu udało się przeżyć tak długo z dala od domu.

Właściciele kotki niezwłocznie przyjechali po zwierzę – byli pewni, że stracili swoje puchate dziecko na zawsze! Nie spodziewali się, że po tak długim czasie kot do nich wróci. Kotka przez 5 miesięcy błąkała się po równinach, aby w końcu wrócić do domu. Właściciele odzyskali ją tak naprawdę dzięki czipowi, który pomógł weterynarzowi skontaktować się z nimi.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot
kot

Po 5 miesiącach udało jej się odnaleźć właścicieli.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Z ostatniej chwili: b. polski premier wygrał z rakiem! Będzie żył
  2. Media nie opisują dziś początków ich związku. Byłą i obecną żonę Strasburgera łączyła niespodziewana relacja
  3. Jej kot bez przerwy niszczył choinkę. Wpadła na pomysł, dzięki któremu teraz boi się do niej zbliżyć
  4. Guz mózgu odebrał radość życia sędzinie Annie Marii Wesołowskiej. ”Mam niesymetryczną twarz i problem z otwieraniem oka”
  5. Jolanta Kwaśniewska oceniła Agatę Dudę. „Mogę powiedzieć TYLKO O OBRAZKU, jaki widzimy”
  6. Ludzie mają dosyć Małgorzaty Rozenek. Wytknęli jej to w najbardziej bolesny sposób

Źródło: adelaidenow.com.au