kotek ze zdeformowanym pyszczkiem
Źródło: facebook.com/Friends for Life Rescue Network

Kotek ze zdeformowanym pyszczkiem jest jedyny w swoim rodzaju. Też zasługuje na miłość

31 Sierpnia 2020

Kotek urodził się z wyjątkowym pyszczkiem. Ma wielkie, błękitne oczka oraz wystający ząb. Właścicielka fundacji Friends for Life Rescue Network zajmującej się pomocą zwierzętom, od razu zakochała się w chudym maluchu. Jacqueline Santiago nie wiedziała jednak, co sprawiło, że mruczek wygląda w taki sposób. Dopiero gdy zobaczyła go na żywo, zrozumiała jak unikalnym jest zwierzakiem.

Kotek otrzymał imię Pinokio. Szybko okazało się, że nie tylko wygląd czyni go wyjątkowym. Okazało się, że maluch boryka się z wieloma problemami zdrowotnymi. Weterynarz, pomagający fundacji z trafiającymi do niej zwierzakami orzekł, że jej nowy podopieczny przyszedł na świat ze zdeformowaną czaszką. Jego szczęka nie pozwala mu przyjmować stałych pokarmów. Na dodatek zwierzak cierpiał na przepuklinę pępkową. Kociak miał sporo szczęścia, organizacja, do której trafił zajmuje się takimi przypadkami.

Suczka była zaniedbywana latami. Po śmierci właściciela trafiła na dobrych ludzi, jej transformacja zwala z nógSuczka była zaniedbywana latami. Po śmierci właściciela trafiła na dobrych ludzi, jej transformacja zwala z nógCzytaj dalej

Kotek wymagał pilnej operacji

Zwierzak nie zdawał sobie sprawy z tego, że jest chory. Ma wspaniały charakter, szybko zaprzyjaźnia się z ludźmi i innymi zwierzakami, z którymi mieszkał w domu zastępczym, do którego trafił.

- Pinokio nie należy do nieśmiałych. Jest niezwykle pewny siebie i wita wszystkich niemal natychmiast. Podbiega do każdego, kto wejdzie do pokoju i wspina się na ramię, żeby przysiąść. Ociera się o ludzi, uwielbia się bawić i podskakiwać. To naprawdę szczęśliwy kot, który kocha wszystkich - stwierdziła prowadząca fundację kobieta w rozmowie z The Dodo.

W czasie pobytu w fundacji zaczęły mu dokuczać problemy z przepukliną. Lekarz uznali, że trzeba ją pilnie usunąć. W toku tej samej operacji mieli dokonać korekty położenia kości mostka. Zabieg przebiegł znakomicie. Personel kliniki, w której był leczony zakochał się w wesołym malcu. Za jego postawę podarowano mu chustę z "S", wzorowaną na kostiumie Supermana. Podczas wizyty kontrolnej jego strój uzupełniono o piękną czerwoną pelerynę.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Tysiące tygrysów żyją w Chinach w strasznych warunkach. Powody ich cierpień porażają
2. Myśleli, że ich pies jest chodzącym ideałem. Wszystko zmieniło się, gdy zobaczyli nagranie z ukrytej kamery
3. Suczka była zaniedbywana latami. Po śmierci właściciela trafiła na dobrych ludzi, jej transformacja zwala z nóg

Kotek trafi do adopcji

Rezolutny malec otrzyma szansę na szczęśliwe życie w stałym domu. Z pewnością od razu rozkocha w sobie nowych właścicieli, tak jak zrobił to z każdym napotkanym na jego drodze człowiekiem. Gdy tylko Pinokio zakończy leczenie i trochę podrośnie trafi do adopcji.

- Podczas leczenia nie przyjmujemy żadnych podań ani zapytań, ponieważ nie znamy jeszcze pełnego zakresu jego późniejszych potrzeb. Wiemy, jakie są jego potrzeby na chwilę obecną, ale gdy rośnie i się zmienia, one również mogą ulec zmianie - stwierdziła właścicielka fundacji.

To standardowa praktyka wśród takich organizacji. Pozwala ona zredukować liczbę zwierzaków, które wracają pod ich opiekę.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pies, który wygląda jak człowiek, podbija sieć. Te zdjęcia to nie fotomontaż, niebywały zwierzak
  2. Odwołali wesele i przekazali jedzenie bezdomnym w schronisku. Dzień ślubu spędzili z potrzebującymi
  3. Mama uczy szczeniaki posłuszeństwa. Strach się bać, labradorki od razu jej słuchają
  4. Weterynarz znalazł genialny sposób na swoich pacjentów. Uśmiech sam pojawia się na twarzy
  5. Czy koty lubią muzykę? Odpowiedź może niektórych zaskoczyć
  6. Zaczęło się, Polsat donosi o fatalnej sytuacji. Żywioł niemal zdewastował duże miasto

Źródło: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł