Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Wspaniały gest miłosierdzia. Piękne zachowanie psa, kiedy zobaczył kotka na śniegu
Monika Krupska
Monika Krupska 23.10.2020 02:00

Wspaniały gest miłosierdzia. Piękne zachowanie psa, kiedy zobaczył kotka na śniegu

pies i kot
youtube/ ChaturZippy Shows

Kotek miał wiele szczęścia, kiedy natrafił na psa, który zdecydował się mu pomóc. Przysłowiowy Burek nawet się nie zastanawiał, a rzucił się na ratunek zamarzającemu zwierzęciu. Warunki na zewnątrz nie należały do najprzyjemniejszych. Na ziemi leżał śnieg, kolejne płatki spadały. Temperatura musiała być naprawdę niska, nikt nie chciał przebywać w tym momencie na zewnątrz. Groziło to śmiercią.

Piesek uratował kotka przed zamarźnięciem

Płacz kotka usłyszał również właściciel gospodarstwa, ale kiedy dotarł na miejsce, pies był już przed nim. Mężczyzna nie zdążył zrobić nic poza wyciągnięciem telefonu. Postanowił nagrać wspaniałą akcję, która toczyła się na jego oczach. Sam nie mógł uwierzyć, że jego pies ma w sobie tyle empatii. Kiedy czworonóg podbiegł do bezradnej kici, chwycił ją w pysk i zaczął nieść przed siebie. Wiedział, że kot nie przetrwa na takim mrozie. Potrzebne było schronienie. 

Pies zaniósł kota do swojej budy, pozwolił mu się ogrzać. Kiedy akcja zakończyła się sukcesem, zwierzę zaczęło merdać ogonkiem na znak powodzenia misji. Choć czyn psa zasługuje na wielkie gratulacje, nie wszyscy internauci podzielili to zdanie. Głównie skupili się na warunkach, w których przebywa czworonóg. Te nie należały do najlepszych... 

Krytyka warunków psa 

Internauci nie pozowali na właścicielu/właścicielach suchej nitki. Na zewnątrz panował wielki mróz, temperatura nie dopieszczała, a pies mieszkał w skromnej budzie, która nie wyglądała na porządne źródło ciepła. 

- Nie mogę uwierzyć, że pies mieszka na zewnątrz. Jakie to podłe, prawdziwa ignorancja. Niektórzy ludzie nigdy nie powinni mieć zwierząt. Nasze pupile nie zasługują, aby mieszkać w takich warunkach.- Proszę, czy nie możesz zabrać tej dwójki do domu i ich ogrzać? Nie podoba mi się to, że pies i kot są na zewnątrz, kiedy na dworze jest tak zimno. Zabierz je do domu!- Kto zostawia psa na zewnątrz, kiedy jest śnieg i takie temperatury. Czy buda psa jest w jakikolwiek sposób ogrzewana? Jeśli dla Ciebie jest zimno, oznacza, że dla zwierząt też - rozpisywali się użytkownicy YouTube. 

Zgadzasz się z nimi?