Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Maleńki kotek z niesamowitymi oczami. Niestety, nie są one zasługą urody
Redakcja Lelum
Redakcja Lelum 16.01.2020 11:05

Maleńki kotek z niesamowitymi oczami. Niestety, nie są one zasługą urody

KOTEK
instagram.com/oomithekitten/

Kotek z niesamowitymi oczami podbił serca internautów. Niestety, jego niezwykły wygląd to nie zasługa genów czy urody. Oczy przypominające kosmos może i wyglądają zjawiskowo, jednak ciągnie to za sobą poważne konsekwencje…

Maleńki kotek o imieniu Ooomi trafił do kliniki, gdy miał zaledwie 4 tygodnie i cierpiał z powodu infekcji. Nie wiadomo, kto dopuścił do jej rozwoju, jednak bez wątpienia powinien ponieść konsekwencje. Oczy kotki, choć zjawiskowe, całe zaszły mglą.

Kotek z niesamowitymi oczami

4-tygodniowa kotka trafiła do kiliniki właśnie z powodu swoich oczu. Choć na pierwszy rzut oka mogą wydawać się piękne, weterynarze szybko odkryli, że w rzeczywistości wyglądają tak z powodu infekcji. Oczy kota były znacznie powiększone i całe zaszły mgłą.

Jedna z dziewczyn pracujących w klinice natychmiast zakochała się w Oomi. Z wzajemnością – gdy kotek trafił w jej ramiona, nie chciał jej już opuszczać. W tej sytuacji dziewczyna nie miała wyoboru – po uzyskaniu aprobaty narzeczonego, kotek został zaadoptowany przez parę.

Infekcja oczu u kota

Niestety, pomimo wielu prób weterynarze zgodnie doszli do wniosku, że gałek ocznych kota nie da się uratować. Powiększone nieproporcjonalnie do główki, zamglone i zaczynające ropieć stanowiły zagrożenie dla życia kotki. Biedactwo musiało przejść operację usunięcia obu oczek. Nowa właścicielka chciała, by kotek zdążył trochę podrosnąć, nim operacja dojdzie do skutku, jednak nie było czasu do stracenia – jedno z oczu kilka tygodni przed operacją po prostu pękło.

Teraz kotka uczy się żyć bez zmysłu wzroku i idzie jej to wyśmienicie. Ma doskonały słuch i świetną równowagę, a kochająca nowa rodzina robi wszystko, by uchylić jej nieba. Mały kotek co prawda stracił wzrok, ale na szczęście zyskał rodzinę, która kocha go bezgranicznie! Również wolontariuszka, która ją przygarnęła czuje się wspaniale – jakiś czas temu przeżyła groźny wypadek, a obecność Oomi działa na nią terapeutycznie i bardzo uspokajająco.

Kotek ma własne konto na Instagramie, gdzie obserwuje go prawie 45 tysięcy osób! Jego determinacja jest podziwiana przez Internautów na całym świecie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KOTEK

Kotek miał niesamowite oczy.

KOTEK

Dziś jest już po operacji.

KOTEK

Stracił oczy, ale zyskał wspaniałą rodzinę.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Do zespołu hospicjum dla dzieci dołączyła nowa terapeutka. Podopieczni od razu ją pokochali
  2. Chłopak znalazł maleńkie zwierzątko na swoim łóżku. Po czasie wyrosło z niego niesamowite zwierze
  3. Kotek służył jako przynęta dla psów. Pofarbowano mu futerko na fioletowo, ale to dopiero początek dramtu
  4. Owczarek niemiecki i mały chłopiec. Rodzice byli poruszeni, gdy odkryli, co razem robią
  5. Na drodze spotkała kobietę z gromadą psów. Gdy przyjrzała się im bliżej, natychmiast wyciągnęła telefon

źródło: jestpozytywnie.pl

Tagi: kot kotek koty
Powiązane