Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Przez wirusa bezdomny kotek przestał widzieć. Po operacji mógł po raz pierwszy zobaczyć swoją mamę
Anna Frankiewicz
Anna Frankiewicz 06.10.2019 15:38

Przez wirusa bezdomny kotek przestał widzieć. Po operacji mógł po raz pierwszy zobaczyć swoją mamę

kotek
fot. instagram.com/pollyandpax

Kotek stracił wzrok z powodu choroby. Jednak weterynarze nie poddawali się i sprawili, że zwierzątko znów mogło widzieć. Szczególnie zasługuje na pochwałę mężczyzna, który po znalezieniu bezdomnej kotki z młodymi nie tylko wziął na siebie obowiązek karmienia ich, ale zadbał o zdrowie malucha.

Kotek stracił wzrok z powodu choroby. Jednak weterynarze nie poddawali się i sprawili, że zwierzątko znów mogło widzieć. Szczególnie zasługuje na pochwałę mężczyzna, który po znalezieniu bezdomnej kotki z młodymi nie tylko wziął na siebie obowiązek karmienia ich, ale zadbał o zdrowie malucha.

Niestety, życie bezdomnego kota nie jest łatwe. Często musi walczyć o przetrwanie albo zdać się na łaskę człowieka. Na całe szczęście ta kotka na miejsce schronienia wybrała ogród mężczyzny, który naprawdę się nią przejął. To jego zasługa, że jeden kotek w ogóle przeżył! Czy jest coś bardziej wzruszającego? Uwaga, obejrzenie nagrania gwarantuje oczy pełne łez!

Kotek nic nie widział

Kotek urodził się chory. Infekcję złapał od mamy, która jako żyjący na ulicy dachowiec mogła dostać jej właściwie wszędzie. Z tego powodu, maluch urodził się z oczami, których nie potrafił otworzyć. Wyciekająca z nich ropa w końcu zaczęła je sklejać i kotek stał się zupełnie ślepy.

kotek

Biedactwo nic nie widziało.

Kiedy po raz pierwszy ten mężczyzna spotkał kota, maluch nie potrafił ani napić się mleka matki, ani trafić do miseczki z jedzeniem. Wiedział, że jeśli zwierzątko nie odzyska wzroku, to nie poradzi sobie z życiem na ulicy. Postanowił zareagować. Najpierw sam próbował złapać kotka, ale bał się, że jego mama z nim ucieknie. Wezwał więc weterynarza.

Na ratunek

Lekarzowi udało się uspokoić kotkę i odwrócić jej uwagę na wystarczająco długo, by mógł zerwać z oczu małego zwierzątka zaschniętą ropę. Niestety, pod nią jego oczy nie były wcale w lepszym stanie i zwierzę zostało zabrane do kliniki weterynaryjnej. Tam przeszło operację i pozostało przez kilka dni na obserwacji.

W tym czasie mężczyzna, który znalazł koty, uwiecznił rozpaczliwe poszukiwania kotki, która starała się odnaleźć swoje zaginione dziecko. Ten widok rozdziera serce. Na całe szczęście kotek miał już niedługo powrócić do domu. Żeby jego świeżo zaleczone oczka znowu nie zostały zainfekowane, zajmujący się jego mamą mężczyzna zbudował im nowy, czysty domek.

Na końcu nagrania widzimy przeuroczą scenę, w której kotek po raz pierwszy może użyć wzroku, by odnaleźć swoją mamę. Kotka wita go radośnie i od razu się uspokaja. Od tego momentu nawet do ludzi podchodzi z większą ufnością.

ZOBACZ WZRUSZAJĄCY FILM:

kotek

W końcu zobaczył mamę!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Twój kot śpi z Tobą w łóżku? Sprawdź, czy to dobry pomysł
  2. Pies i dziecko byli najlepszymi przyjaciółmi, dopóki maluch nie dostał zabawki. Pies postanowił zareagować
  3. Pies czy croissant? Niezwykłe zdjęcia, które zmylą nawet największego miłośnika słodkości
  4. Zainstalował kamerę i wyszedł. Pies nie wiedział, że się nagrywa. Mężczyzna obejrzał miażdżące serce nagranie, już nigdy nie zostawi zwierzaka samego
  5. Dwa wielkie psy rzuciły się na 8-latkę i jej maleńką suczkę. Nagle zza dziecka wybiegł ogromny rottweiler

źródła: youtube.com

Tagi: choroba kot kotek
Powiązane
Najnowsze
Polecane