Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Dziewczynka trzymała w ramionach swojego umierającego kota. Śpiewała mu ostatnią piosenkę
Paulina Talarska
Paulina Talarska 29.08.2019 12:15

Dziewczynka trzymała w ramionach swojego umierającego kota. Śpiewała mu ostatnią piosenkę

kot
youtube.com – fot. screen Diy VIRAL

Kot umierał na rękach dziewczynki, która go bardzo kochała. Nie potrafiła zrozumieć, że jej ukochanego przyjaciela zaraz nie będzie. Postanowiła ostatni raz pokazać mu, że jest najwspanialszy na świecie.

Odejście najlepszego przyjaciela jest zawsze niezwykle bolesne. Śmierć osoby z rodziny, kogoś bliskiego, a także zwierzaka wiąże się z poczuciem niezrozumiałej pustki. Przez długi czas nie rozumiesz, że tego kogoś już nie ma, mimo że wydaje się to abstrakcją — tak po prostu jest.

Kot umierał na rękach dziewczynki

Kotek o imieniu Bailey był ciężko chory na nefropatię. Mama dziecka wiedziała, że są to ich ostatnie wspólne chwile, bo kotek był w ciężkim stanie. Abby postanowiła zaśpiewać mu piosenkę, która podniesie go na duchu.

Trzymała go na rękach i śpiewała piosenkę, która przepełniona była wyrazami miłości, tego ile dla niej znaczy i zapewnień o wiecznej pamięci. Ta piosenka była ostatnią zaśpiewaną przez Abby dla Baileya, który następnego dnia odszedł. Złamał serce dziecka i całej rodziny, która po jego odejściu została zasypana listami z wyrazami współczucia.

Ile lat żyją koty?

Według badań średnia długość życia kota to 16 lat. Najstarszy kot żył 34 lata. Na przebieg starzenia się kotów ma wpływ wiele czynników:

 • cechy dziedziczne
 • żywienie
 • utrzymanie
 • towarzyszące choroby
 • czynniki zewnętrzne (urazy, pasożyty)
 • niewydolność narządów wewnętrznych
 • procesy nowotworowe

Każdy przypadek należy rozpatrywać indywidualnie, ponieważ procesy starzenia mogą uaktywnić się u kotów już w wieku 7 lat, a u innych w wieku 12.

Aby wykryć pierwsze procesy starzenia, powinno się kontrolować kota powyżej 7 roku życia w zakresie stanu zdrowia, prawidłowej diety i wczesnego rozpoznania objawów chorobowych. Warto zasięgnąć porady lekarza weterynarii i zaczerpnąć wiedzy na temat pierwszych znaków starzenia u kota.

Zobacz wideo:

ZOBACZ TEŻ:

 1. McDonald’s z ogromnym logo w Łazienkach. Sprawa wywołuje wielką burzę
 2. Kotka czekała pod kliniką godzinami, ludzie nie chcieli jej wpuścić. Chciała się ratować
 3. Tata nagrał pierwsze spotkanie synka z adoptowanym psem. Wzruszające do łez wideo
 4. Pitbull skrzyżowany z husky. Efekt? Najśliczniejszy pyszczek świata
 5. W głowie się nie mieści! Mężczyzna nagle z wielkim impetem kopnął bezbronnego psa (WIDEO)
 6. Latami szukał zaginionego psa, zwierzak cierpiał w schronisku. Nagle wyczuł znajomy zapach i oszalał z radości

Źródło: tweetcat.net, royalcanin.pl