Niemowlę i kot w łóżeczku
Źródło: YouTube/Rumble Viral

Kot najlepszym przyjacielem niemowlęcia? Mruczek pokazał, co myśli (WIDEO)

26 Grudnia 2020

Kot i niemowlę spali sobie razem w najlepsze. W pewnym momencie dziecko się obudziło i zaczęło rozbudzać też kota. Zwierzak minę miał przynajmniej nietęgą. A na końcu nagrania stało się coś, czego nikt zupełnie się nie spodziewał - włącznie z samym kotem!

To była zwyczajna sielanka. Senna atmosfera, niemowlę leżące w łóżeczku razem ze śpiącym kotem. Z pozoru, nagranie udostępnione na YouTube zapowiadało się na idealne do oglądania tuż przed zaśnięciem. Jednak już po chwili dziecko zaczęło budzić kota, a zwierzak wyglądał na dość mocno zdezorientowanego tym faktem. To, co stało się później, tylko potwierdza to, co sobie o tym budzeniu pomyślał.

Kot i niemowlę - najlepsi przyjaciele?

Na pierwszy rzut oka można by pomyśleć, że ta dwójka była wręcz nierozłączna. Do czasu, aż dziecko zaczęło delikatnie poszturchiwać kota. Rozbudzony kot spojrzał na dziecko wyglądając przy tym na mocno zdezorientowanego. Do tego stopnia, że sprawia wrażenie, jakby myślał "Gdzie ja jestem? Jak się tutaj znalazłem? Co ty tutaj robisz?".

Nie od dzisiaj właściciele kotów wiedzą, że te potrafią zaskakiwać. Te czworonogi to indywidualiści, którzy chodzą własnymi ścieżkami. Co więcej, jak się okazuje, ścieżki te bywają mocno pokrętne. Wpierw kot przyszedł wtulić się w dziecko, by przy nim zasnąć, a później, gdy niemowlę go budzi, zachował się, jakby zupełnie go nie znał!

Obudzony kot wszystkimi czterema łapami zaczął się bronić przed napastnikiem! A gdy wiedział, że niemowlę nie ustanie, nadal wciąż rozespany i nieco rozleniwiony czworonóg po prostu zaczął odsuwać się od dziecka. Powoli, powolutku, centymetr po centymetrze oddalał się od niemowlęcych rączek, które chciały głaskać kocie futro.

Zwierzak wyraźnie nie był zachwycony faktem, że ktoś wyrwał go z drzemki i jeszcze go szturchał. W pewnym momencie odwrócił się nawet na grzbiet, brzuchem do góry, by w tej pozycji znaleźć się poza zasięgiem niemowlaka. Obserwował tylko uważnie, czy jest już w pełni bezpieczny.

Pies bez ostrzeżenia gryzie właścicielkę w rękę. Kobieta nie podejrzewa, że zwierzę próbuje uratować jej życiePies bez ostrzeżenia gryzie właścicielkę w rękę. Kobieta nie podejrzewa, że zwierzę próbuje uratować jej życieCzytaj dalej

Można by pomyśleć, że to dowód zaufania i przyjaźni kota wobec dziecka. Zwierzaki te mało komu pokazują brzuch, bo to dla nich wrażliwe miejsce. To jest jednak tylko złudna myśl, bowiem kot - troszkę rozespany - po chwili próbuje jeszcze bardziej oddalić się od dziecka. Przy kolejnym dotknięciu nie wytrzymał napięcia!

Spadam stąd!

Kot szybko zmienił zdanie na temat spania razem z maluchem. Choć może na początku go lubił i było mu miło, gdy mógł ogrzewać się od niemowlaka, zwierzak nie potrafił znieść faktu, że ten chciał miętosić jego futro!

Czworonóg powoli i z determinacją obracał się przez grzbiet, by jak najbardziej oddalić się od dziecka. Zapomniał jednak o jednym - dziecięce łóżko było dość małe, a pluszak stojący na straży jego krawędzi nie zdołał go uratować. Kot runął w przepaść!

Nagranie udostępnione na YouTube, z pozoru mało interesujące, zamienia się na koniec w niezłą komedię. Kot chciał się tylko odsunąć, ale jego plan troszeczkę nie wypalił. Zaspany zwierzak nie przypomniał sobie w porę faktu, że legowisko w pewnym momencie się kończy. Kot szeroko ziewnął... i spadł.

- Już miałem powiedzieć, że ten film jest trochę nudny... a potem to, co stało się na końcu sprawiło, że płakałem ze śmiechu! - napisał jeden z komentujących nagranie. Nikt nie spodziewał się takiego obrotu sytuacji!

Zobacz nagranie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: YouTube/Rumble Viral

Następny artykuł