Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Nietypowy wygląd kota wprawia w osłupienie. Nazywają go wilkołakiem
Aleksandra Kwaterkiewicz
Aleksandra Kwaterkiewicz 24.02.2020 12:48

Nietypowy wygląd kota wprawia w osłupienie. Nazywają go wilkołakiem

kot
fot. pexels.com @pixabay

Kot wilkołak, to niesamowite zwierzę. Jego aparycja wygląda jak specjalnie wytworzona do produkcji nowych filmów o Draculi. Z pewnością, gdybyśmy nie wiedzieli o tej rasie, a jej przedstawiciel biegłby do nas, żeby się przytulić, krzyknęlibyśmy ze strachu. Mimo upiornego wyglądu, kot wilkołak ma usposobienie domowego kota, uwielbia się bawić i przytulać, trzeba jednak najpierw pokonać rezerwę, którą do siebie budzi.

Kot wilkołak to rasa Lykoi. Nazwa pochodzi od słowa lykos, co w starogreckim oznacza wilk. Ten kot faktycznie przypomina wilkołaka, choć jeśli chodzi o wymiary, są takie same jak w przypadku zwykłego kota domowego.

Kot Lykoi – upiorny pupil

Ta rasa powstała około 20 lat temu na skutek mutacji genów kota domowego. Chodzi głównie o inną strukturę skóry i sierści, która u Lykoi jest bardzo rzadka. Mutacja powstała przez przypadek, ale zaraz po jej zauważeniu zaczęto tworzyć celowe hodowle. Lykoi ma bardzo słabe zdolności do produkcji włosia, albo stałego zakorzenienia się w skórze, wskutek czego kot jest wyleniały, w niektórych miejscach kompletnie łysy. Włosy wypadają mu i odrastają, dodając upiorności.

Kot Lykoi podobno miał mieć także cechy myśliwskie. Kombinacje jego genów pierwotnie nie miały spowodować wątpliwej urody wilkołaka a podobieństwo do małego psa myśliwskiego. Faktycznie, te koty cechują się podobno dużą wrażliwością na zapach i potrafią tropić. Przywiązują się do swoich właścicieli i są im wierne. To nie stereotypowe koty, które chodzą własnymi drogami, są bardziej jak psy, ciągle muszą czuć towarzystwo człowieka.

  1. Szczeniak z najpiękniejszymi oczami na świecie. Wygląda jak z bajki Disneya
  2. Matka wraz z córką chciały zabić psa, bo „miały ciężką sytuację rodzinną”

Niezbyt ładny, ale kochany

Lykoi to słodki kociak. Uwielbia zabawę, musi cały czas zwracać na siebie uwagę. Jego usposobienie określa się jako bardzo łagodne. Czasem tylko dają się we znaki jego myśliwskie cechy, te koty uwielbiają polować, żadna zabawka im się nie znudzi. Co ciekawe mają też niesamowicie sprawny wzrok a jego przenikliwość, dodaje im przerażającego wizerunku.

Koty Lykoi mają zdrowie domowych kotów. Wymagają dokładnie takiej samej opieki, wyżywienia. Generalnie ta rasa jest zdrowa, jedynie małe kocięta odczuwają problemy ze zgrubioną skórą, co często powoduje infekcje uszu. Oprócz tego kociaki nie chorują. Lykois zdobywa coraz więcej sympatii wśród hodowców, a jego popularność na Instagramie wciąż rośnie.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

kot

Aparycja kotków porwokuje właścicieli do fantazyjnych sesji.

kot

Kot na zdjęciu ma na imię Lobo i należy do swojej właścicielki, z którą mieszka w RPA. Nie wygląda na zbyt słodkiego.

kot

Kocięta nawet tak nieurodziwej rasy są przesłodkie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Zdobywca Oscara tuż po odebraniu nagrody udał się do rzeźni. Nie wyszedł sam
  2. Pies leżał skulony na mrozie. Okazało się, że swoim ciałem chciał chronić inne życie
  3. Uratował suczkę przed pewną śmiercią. Podziękowała mu w najpiękniejszy sposób
Źródło: onet.pl, zooplus.pl
Tagi: kot koty Lykoi