Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Kot urodził się z wodogłowiem, przez rok nikt go nie chciał. W końcu zrobił coś niewiarogodnego, wszystko się zmieniło
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 22.01.2020 09:09

Kot urodził się z wodogłowiem, przez rok nikt go nie chciał. W końcu zrobił coś niewiarogodnego, wszystko się zmieniło

kot
instagram.com/theartfularlo

Kot, który urodził się z wodogłowiem, trafił do schroniska dla zwierząt. Poprzedni właściciele, postanowili się go pozbyć właśnie przez jego niecodzienny wygląd. Zwierzak w przytułku spędził ponad rok, nadaremnie czekając na osobę, które zechce przegarnąć go pod swój dach. Wystarczył jeden ruch futrzaka, aby wydarzyło się coś niesamowitego. Jego życie diametralnie się zmieniło.

Inność w społeczeństwie od zawsze jest obiektem zainteresowania i szyderczych komentarzy. Zjawisko to oprócz ludzi coraz częściej dotyka też bezbronne zwierzęta, które w rezultacie lądują na ulicy lub trafiają do pobliskich schronisk. Przykładem jest kot, który trafił do przytułku z powodu choroby, która sprawiła, że wyróżniał się na tle innych futrzaków.

Kot trafił do schroniska dla zwierząt

Pewnego dnia do przytułku Cats Protection’s Bridgend Adoption Centre położonego w Południowej Walii trafił kociak, który już na pierwszy rzut oka zupełnie różnił się od pozostałych zwierzaków. Urodził się on bowiem z wodogłowiem i wieloma innymi wadami, które miały znaczący wpływ na jego wygląd.

Wolontariusze, którzy sprawowali nad nim opiekę, w mgnieniu oka zauważyli, że oprócz tego zachowuje się jak każdy inny kot. Uwielbia psocić, bawić się i spędzać długie godziny na leżakowaniu.

-Arlo może wyglądać nieco inaczej niż inne koty, ale ma w sobie dużo miłości. Jest też zawsze gotowy do zabawy i psot – podkreślają pracownicy schroniska – wspominają właściciele przytułku dla zwierząt, dowiadujemy się ze strony koty.pl.

Wystarczył jeden ruch, by jego życie diametralnie sie zmieniło

Arlo, ponieważ tak został nazywany futrzak, w schronisku spędził ponad rok. Właściciele obawiali się, że przez swój oryginalny wygląd nigdy nie uda mu się znaleźć kochającej rodziny. Kiedy mężczyzna o imieniu Davy przyszedł do schroniska, kociak zrobił coś nieprawdopodobnego.

Podszedł i mnie polizał, a ja wziąłem to za znak, że się dogadaliśmy. Już pierwsze spojrzenie na niego sprawiło, że się zakochałem – wspomina.

Pomimo tego, że planował zaadoptować nieco starszego futrzaka, finalnie przytułek opuścił z kotkiem z wodogłowiem. Davy był przekonany, że jego zachowanie nie jest kwestią przypadku, tym samym zyskując oddanego przyjaciela do końca życia.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Kot

Kot urodził się z wodogłowiem.

Kot

W schronisku spędził ponad rok.

Kot

Jeden ruch diametralnie zmienił jego życie.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Chciał zamienić owczarka niemieckiego na chihuahue, wystawił ogłoszenie. Komentujący nie zostawili na nim suchej nitki
  2. Mężczyzna myślał, że znalazł kamień. Podniósł go, a prawda okazała się zupełnie inna
  3. Właściciele uznali go za najbrzydszego psa na świecie i porzucili. Zwierzę przetrwało i dziś ma niewiarygodne życie
  4. Uratowała cierpiącego pitbulla. Później wydarzyła się najbardziej niespodziewana rzecz, na którą nie była gotowa