kot walka
Źródło: youtube/ pet's paradise veterinary clinic

Wizyta malutkiego kota u weterynarza stała się walką o przetrwanie. Nikt tego nie przewidział

14 Listopada 2020

Kot miał jedno proste zadanie, stanąć na chwilę w miejscu i pozwolić wstrzyknąć sobie lekarstwo. Maluszek tak się bał, że uciekał po całym stole przed weterynarzem. Jego wizyta w gabinecie była prawdziwą walką o przetrwanie. Nikt tego się nie spodziewał.

Kot wściekł się na widok człowieka w białym fartuchu. Choć miał dopiero kilka tygodni i prawdopodobnie była to jego pierwsza wizyta lekarska, już przypuszczał, że to miejsce nie jest niczym dobrym. Maluch dał popis swoich umiejętności. Wszyscy byli w szoku.

Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powodyDlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powodyCzytaj dalej

Kot napadł na weterynarza

Wizyta u lekarza kojarzy się z bólem, stresem, lękiem. Nawet i zdrowy pacjent stresuje się taką profilaktyczną wizytą, ponieważ nigdy nie wiadomo, co lekarz ma nam do powiedzenia. Nawet i standardowe szczepienie może kojarzyć się nieprzyjemnie, jeśli ktoś boi się igieł. Zasada ta obowiązuje zarówno u ludzi, jak i zwierząt.

Mały kot był nie tylko zestresowany wizytą lekarską, ale i wściekły, że musi ją odbyć. Na widok weterynarza z igłą, zwierzę dosłownie zaczęło szaleć na stole. Nikt nie spodziewał się, że mały kot ma w sobie tyle energii i odwagi do walki. Kot niczym mistrz walk postawił się swojemu doktorowi. Za nic nie chciał dać sobie wstrzyknąć lekarstwa. W ogóle mu się to nie podobało.

Weterynarz próbował walczyć z kotem, który do tego głośno na niego miauczał. Mruczek był naprawdę agresywny, raczej nikogo by nie skrzywdził, jednak i tak należało się z nim obchodzić ostrożnie. W końcu mały pacjent powinien mieć z gabinetem same miłe wspomnienia, a nie tylko te bolesne. Ale to była naprawdę ciężka walka. Tylko jeden mógł wygrać.

Wizyta w gabinecie stresująca dla kota

Kotek był malutki, mógł drapać i gryźć, jednak nie miał szans na wygraną. Weterynarz zrobił mu zastrzyk, po czym mruczek uspokoił się, ale widać, że dużo go to kosztowało. Niektóre zwierzaki nie lubią gabinetów weterynaryjnych i nie da się tego zmienić. Pozostaje znaleźć lekarza z odpowiednim podejściem i cierpliwością. W przypadku starszych kociaków pozostaje mieć jeszcze w zanadrzu rękawice, tak aby mruczek nie podrapał nikogo.

Niektórzy lekarze decydują się na założenie kotu kagańca, kiedy ten jest agresywny i niespokojny. Czasem jest to nieuniknione i nie ma, co się dziwić. Żaden lekarz nie chce walczyć z kotem i wyjść z tej walki poszarpanym. Jeśli wiemy, że nasz mruczek może okazać się agresywny w stosunku do lekarza, a w jego gabinecie może takiej rzeczy nie być, warto za około 30 złotych samemu kupić podręczny kaganiec.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Mama powiedziała córkom, że nie dostaną wymarzonego psa. Zapanowała histeria, wtedy ojciec zrobił niezwykłą rzecz
2. Koniec z kolejkami w urzędach. Załatwianie spraw stało się o niebo łatwiejsze
3. 14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał

Inne zastosowania kagańca dla kota

Kaganiec dla kota można nie tylko stosować w klinikach, ale i w domach. Kaganiec jest przydatny, kiedy chcemy obciąć zwierzęciu pazury lub zaprosić je do kąpieli. Niektórzy właściciele korzystają z niego, kiedy chcą uczesać zwierzę. Nie wszystkie mruczki przepadają za tym narzędziem, ale niektóre uspokajają się i pozwalają na przeprowadzenie zabiegu.

Kaganiec dla kota jest również przydatny, gdy wyciągamy kleszcze. Pamiętajcie, aby najlepiej robić to pęsetą, a później zabić kleszcza. Przy wyciąganiu kleszczy należy być bardzo ostrożnym, żadna część ciała nie może pozostać w skórze zwierzęcia. Jeśli dorosły boi się wyciągnąć kleszcza, należy od razu pojechać do weterynarza.

A czy Wasze koty lubią wizyty lekarskie?

ZOBACZ WIDEO:

14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrał14 owczarków niemieckich otoczyło małą dziewczynkę. Ojciec wszystko nagrałCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W bezduszny sposób pozbył się niechcianego już psa. Wszystko zarejestrowały kamery, ogromny żal
  2. Ujawnili prawdę o Ryanair. Wszystko w czasie pandemii, trudno się nie zdziwić
  3. Czy masz lampę solną w domu? Wiele osób nie wie, że popularna ozdoba jest śmiertelnym zagrożeniem dla zwierząt, lepiej uważać
  4. Dlaczego kot śpi na człowieku? Ma swoje bardzo ważne powody
  5. Piesek chihuahua boi się spać sam. Tylko jedna rzecz pozwala mu pokonać lęk, wideo rozczuli każdego
  6. Dwa jamniki wkradły się do zagrody lwa. Dziki kot zareagował natychmiast
  7. Pogoda na Jowiszu i Saturnie tworzy się zupełnie inaczej od ziemskiej. Przełomowe badania astronomów

źródła: youtube, koty.pl

Następny artykuł