Swiatzwierzat.pl
Zdjęcie podglądowe - kot

unsplash/Daniel Chekalov

Bestialska zbrodnia niedaleko Warszawy. Znaleziono kota powieszonego na drzewie. Sprawcy chcieli, by zwierzę skonało w męczarniach

4 Lutego 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

W miejscowości Ruchna (woj. mazowieckie) doszło do przypadku brutalnego znęcania się nad kotem. Wciąż żywe zwierzę zostało powieszone na drzewie, jego oprawcy chcieli, by zginęło w męczarniach. Akcję ratunkową przeprowadzili strażacy z OSP Ruchna.

O bulwersującej zbrodni poinformowali strażacy z OSP Ruchna w powiecie węgrowskim. W miejscowości znajdującej się około godziny drogi od Warszawy ktoś powiesił kota na drzewie.

Sprawcy chcieli, by zwierzę cierpiało

Kot na skraju śmierci został zauważony w środowy wieczór tj. 3 lutego br. nad tak zwanymi Stawami u Sekuły. Strażacy relacjonują, że oprawcy zwierzęcia wykazali się szczególnym okrucieństwem wobec niewinnego stworzenia. 

Osoby, które wykazały się bestialskim sadyzmem, założyły zwierzęciu drut na szyję i powiesili na drzewie. Wszystko wskazuje na to, że sprawcy próbowali wydłużyć jego cierpienie. Zanim kot ostatecznie pożegnałby się z życiem, konał w męczarniach.

Na szczęście na miejscu przestępstwa w porę zjawili się druhowie z OSP Ruchna. Strażakom udało się zdjąć z drzewa wciąż żywe stworzenie. Na obecną chwilę nie wiadomo, co stało się z kotem, oraz jaki jest jego stan zdrowia. 

Wyznaczono nagrodę za wskazanie oprawcy zwierząt

Wpis dotyczący skrzywdzonego mruczka pojawił się na oficjalnym fanpage'u OSP Ruchna. Strażacy apelują, by każdy, kto posiada informacje dotyczące sprawcy bulwersującego zdarzenia, skontaktował się poprzez stronę lub pod numer telefonu: 669916343.

Dla osoby, która pomoże ustalić tożsamość sprawcy tego czynu, przewidziana jest nagroda. Miejmy nadzieję, że osoba, która prawie uśmierciła zwierzę, odpowie za wyrządzoną krzywdę. 

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przed redakcję Świata Zwierząt:

źródło: podlasie24.pl

Podobne artykuły

OSP

Koty

Strażacy są u niej co miesiąc. Niezwykły problem mieszkanki Piątnicy

Czytaj więcej >

Koty

Makabryczne znalezisko w Wielkopolsce. Ktoś porzucił nowo narodzone kocięta przy placu zabaw

Czytaj więcej >
koty w ścianie

Koty

Dzień na budowie zmienił się w akcję ratunkową. Spod młota do burzenia sypały się... koty

Czytaj więcej >
Niezwykły mruczek

Koty

Romantyczny mruczek podbija serca internautów. Jest pokryty plamkami w nietypowym kształcie

Czytaj więcej >
Czemu kot macha ogonem? Możliwe znaczenia

Koty

Czemu kot macha ogonem? Możliwe znaczenia

Czytaj więcej >

Krajowa Administracja Skarbowa

Koty

Próbował przemycić rasowe kocięta przez polską granicę. Ukrył je w ściance busa

Czytaj więcej >