Emma i Cynamon
Źródło: youtube/pokemyheart

4-letnia dziewczynka zaprzyjaźniła się z koniem. Ich niesamowita więź roztopi serce nawet największego twardziela

25 Grudnia 2020

Koń stał się najlepszym przyjacielem małej dziewczynki mieszkającej z rodzicami na farmie w Kolorado. Zwierzak nazywany Cynamon i Emma to nierozłączny duet, którego nie sposób nie pokochać. Nawet śnieg, lodowaty wiatr i niska temperatura nie przeszkodzą im w tym, by udać się na wspólny spacer po ranczo. Nagranie z zimowej przebieżki to jedna z najsłodszych rzeczy, jakie można znaleźć w Internecie.

Koń jest zwierzęciem, które z łatwością potrafi skraść serce niejednego malucha. Po części jest to pewnie spowodowane częstym pojawianiem się wizerunku jednorożców, pegazów oraz ziemskich koni w uwielbianych przez maluchów kreskówkach i bajkach.

Koń i dziewczynka stali się najlepszymi przyjaciółmi

Z wychowywania dziecka w otoczeniu zwierząt płynie oczywiście wiele korzyści. Maluchy nie tylko zyskują wiernych przyjaciół, ale także uczą się troskliwości, wyrozumiałości i oddania. Wypracowanie tych cech może mieć zbawienny wpływ na ich dorastanie i kształtowanie się charakteru.

4-letnia Emma od najmłodszych lat spędzała czas w towarzystwie konia Cynamona, dlatego jej rodzice szybko zauważyli, że zwierzę zajmuje specjalne miejsce w sercu ich córki. Parzystokopytny zwierzak o ciemnym umaszczeniu darzy dziecko równie przyjaznymi uczuciami i pozwala na to, by swobodnie prowadziła go podczas spacerów po zaśnieżonym ranczu.

Rodzice Emmy najwidoczniej nie mogą wyjść z podziwu dla swojej córki, która jak prawdziwy profesjonalista trzyma w ręku lonżę i spokojnie kroczy przed swoim przyjacielem. Nawet kiedy uprząż zaplątuje jej się wokół nóg, koń spokojnie czeka, aż jego mała koleżanka się odplącze i wcale jej nie pospiesza.

Ojciec, choć ma do swojego dziecka duże zaufanie, na wszelki wypadek pozostaje w pogotowiu. Musi być niesamowicie dumny z tego, że 4-latka tak świetnie dogaduje się ze zwierzęciem, pomimo wciąż młodego wieku.

Mały słoń został potrącony przez motocykl. Spodziewano się najgorszego, ratownicy ruszyli na pomocMały słoń został potrącony przez motocykl. Spodziewano się najgorszego, ratownicy ruszyli na pomocCzytaj dalej

Konie uwielbiają dzieci

Choć pokaźny rozmiar parzystokopytnych zwierząt może przytłaczać niektóre dzieci, wyszkolone konie są z natury łagodne i skore do zapoznawania się z ciekawskimi maluchami. Potrafią pokochać swoich opiekunów całym sercem.Eksperci uważają, że nauka jazdy konnej to doskonały pomysł na aktywność fizyczną dla dzieci już od 4 roku życia.

Dziedzina sportu, jaką jest jazda konna, ale też hipoterapia, czyli terapia z wykorzystaniem koni, to czynności, które od dziesiątek lat nieprzerwanie cieszą się dużym zainteresowaniem na całym świecie. Nie tylko mają one działanie relaksacyjne, rehabilitacyjne, ale mogą skutecznie pomóc oswoić najmłodszych w pierwszych kontaktach ze zwierzętami oraz uwrażliwić na ich potrzeby.

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko rozpoczęło przygodę z jazdą konną, to wiedz, że większość stadnin oferuje maluchom w wieku między 4 a 5 lat spokojne spacery na kucach. Warto nadmienić, że im dziecko jest młodsze, tym mniejszego kucyka otrzyma. Aktywność na świeżym powietrzu to idealny sposób na miłe spędzenie weekendu.

Emocjonalna dojrzałość dziecka i posłuszeństwo to konieczne warunki do rozpoczęcia prawdziwej nauki. Podczas pierwszych lekcji na padoku powinien być również obecny rodzic. Dziecko w wieku szkolnym musi zdawać sobie sprawę z tego, że nie może ignorować poleceń instruktora jazdy konnej, gdyż w przeciwnym wypadku może dojść do wypadku.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródła: kochamyzwierzaki.pl

Następny artykuł