Kocurek przeszedł przemianę
Źródło: twitter/kuzminskikonrad

Ledwo żywy kocurek nic nie widział przez zaropiałe oczka. Przeszedł wielką metamorfozę, co za zmiana

7 Października 2020

Kocurek został znaleziony w stanie agonalnym przez członków Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt. Zwierzę wymagało natychmiastowej opieki weterynaryjnej, ponieważ bardzo mało brakowało, aby odszedł z tego świata. Wolontariusze zakasali rękawy i zrobili wszystko, aby pomóc chorej znajdce. Teraz pochwalili się efektami 3-tygodniowej rekonwalescencji zwierzaka. Zmienił się nie do poznania.

Kocurek był już na skraju śmierci, gdy przypadek połączył jego los z ludźmi o dobrych sercach. Członkowie Dolnośląskiego Inspektoratu Ochrony Zwierząt wiedzieli, że szanse na powrót malucha do zdrowia są niskie, ale nie powstrzymało ich to przed walką o jego życie do ostatnich chwil. Prezes organizacji DIOZ Konrad Kuźmiński opowiedział o drodze znajdki o imieniu Pysio ku wygranej i wyjściu z ciężkiej choroby. Na oficjalnym fanpage'u pochwalił się zdjęciami jego zachwycającej metamorfozy i udowodnił, że ciężka praca popłaca.

Myślał, że ratuje bobra z rzeki. Kiedy wyłowił zwierzę, zamurowało goMyślał, że ratuje bobra z rzeki. Kiedy wyłowił zwierzę, zamurowało goCzytaj dalej

Kocurek wyglądał jak obraz nędzy i rozpaczy

Wolontariusze organizacji prozwierzęcych muszą być świadomi ogromu wyrzeczeń i poświęceń, których muszą się dopuścić w chwili ratowania skrzywdzonych stworzeń. W krytycznych sytuacjach nie ma miejsca na wahanie czy martwienie się własnymi sprawami. Losy istot ważą się na szali, a od tytanicznej pracy aktywistów zależy, czy historia zwierzęcia zakończy się szczęśliwie. Nie inaczej było w przypadku znalezionego Pysia. Mały kocurek pilnie potrzebował pomocy, gdyż cierpiał z powodu skrajnego głodu i wycieńczenia organizmu. Cudem trzymał się kurczowo życia, pomimo tego, że insekty zjadały go żywcem. Jego malutkie ciałko było pożywką dla setek much oraz pcheł, a w futrze gnieździły się świeżo złożone jaja. Apatyczny mruczek w każdej chwili mógł wyzionąć ducha, dlatego wszyscy robili, co mogli, żeby utrzymać go przy życiu.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Właściciele psów mogą pójść na urlop. Znana firma wprowadziła urlop psacierzyński. Ile wynosi?
2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Czarny pies zbliżył się do gangu kotów. Nagle zdarzyła się niespodziewana rzecz, musiał uciekać w podskokach

Wolontariusze pozbyli się ropy, która całkowicie zakleiła oczka kota oraz tabunów pasożytów. Najbliższa doba była decydująca, dlatego pan Konrad kilkakrotnie budził się w nocy, żeby karmić maluszka strzykawką. Niewyspanie, zmęczenie i bezsilność nie były w tamtej chwili ważne. Liczyło się tylko dobro Pysia. Od tamtej chwili minęły już 3 tygodnie, podczas których kocurek zmienił się o 180 stopni. Wystarczy jedno spojrzenie, aby zauważyć piorunującą zmianę w jego wyglądzie. Jego futerko nie jest już posklejane od brudu, dzisiaj lśni i zachwyca! Zaklejone ropą oczka nareszcie się otworzyły, choć jedno z nich wciąż nie jest w pełni zdrowe i wymaga specjalistycznego leczenia. Członkowie DIOZ proszą o wsparcie ze strony darczyńców i wpłacanie pieniędzy na zbiórkę. W najgorszym wypadku kotek będzie musiał mieć amputowane lewe oczko.

Inspektorzy z dumą zaprezentowali Pysia na Facebooku i pokazali, że w życiu nie ma rzeczy niemożliwych. Trzymamy kciuki za kocurka i mamy nadzieję, że w końcu wyzdrowieje. Sam zobacz, jak się zmienił w ciągu niespełna miesiąca!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia
  2. Mops i chihuahua zostali rodzicami. Szczeniaki są nieziemskie, ich widok aż zapiera dech
  3. Grupa twardzieli budzi postrach wśród oprawców zwierząt. Wymierzają sprawiedliwość lepiej niż policja
  4. Nastolatek wyrwał bezdomnemu z rąk królika i zrobił najgorszą rzecz na świecie. Wszyscy się przyglądali, ale nikt nie pomógł
  5. Dramatyczne zdjęcia słoni obiegły świat. Zwierzęta żywią się na wysypisku śmieci
  6. Polsat informuje. Chcą ponownie zamknąć granice? Rząd wyjawił całą prawdę

Źródło: facebook

Następny artykuł