Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Maleńki jelonek podszedł do dziewczynki. Nie sposób się nie uśmiechnąć, patrząc na jego reakcję
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 24.03.2022 19:01

Maleńki jelonek podszedł do dziewczynki. Nie sposób się nie uśmiechnąć, patrząc na jego reakcję

Jelonek i dziewczynka
youtube/Brad

Jelonek, łudząco podobny do jednego z najbardziej rozpoznawalnego bohatera filmów animowanych Walta Disneya, w ciągu zaledwie kilku sekund nawiązał więź z kilkuletnią dziewczynką. Nawet strach przed obcymi nie powstrzymał go przed zbliżeniem do przyjaźnie nastawionego dziecka i spędzenia z nim niezapomnianej chwili. 

Jelonek chciał poznać się z dziewczynką

Jak relacjonują rodzice kilkuletniej Mayi, pamiętnego dnia spotkania ich córki z młodziutkim jeleniem cała rodzina dopiero wróciła do domu z kajakowej wycieczki. Podczas wypakowywania bagaży z samochodu dorośli usłyszeli podejrzane dźwięki w pobliskich zaroślach. Ich wzrok momentalnie skierował się ku dziewczynce.

Kiedy okazało się, że to nie Maya skrada się po podjeździe, rodzice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Zza roślin zajrzał do nich malutki jeleń, który wyglądał niczym jak postać z bajki. Aby nie przegapić choćby ułamka sekundy tego niebywałego widoku, dorośli złapali za telefony i wszystko nakręcili.

Na nagraniu widzimy, że jelonek nieśmiało zbliża się w kierunku dziewczynki. Samotnie spacerujące maleństwo najprawdopodobniej z przejęciem szukało swojej mamy, która musiała odłączyć się od niego i pozostać w głębi lasu. 

Zdaniem ojca Mayi łania mogła w tym samym czasie dochodzić do siebie po bolesnym porodzie, dlatego potrzebowała, chociaż chwili odpoczynku, by zregenerować siły. Nie przewidziała jednak, że jej ciekawskie młode, które dopiero poznawało świat, zawędruje aż na oddaloną posesję. 

Nierozłączni przyjaciele

Na szczęście podczas poszukiwań niewielkie stworzenie spotkało dziecko, które nie chciało mu zrobić krzywdy, lecz marzyło, by się z nim zaprzyjaźnić. Kiedy tylko "Bambi" znalazł się wystarczająco blisko, Maya przykucnęła i wyciągnęła rękę w jego stronę. Od tej pory ten duet nie odstępował się choćby na krok.

- Jelonek miał wrodzone wyczucie Mayi i podążał za nią z każdym krokiem. Byli nierozłączni od momentu, w którym się spotkali - wspomina wzruszony ojciec dziewczynki.

Patrząc, jak Maya odwraca się do kamery i szeroko uśmiecha do obiektywu, aż samemu chce się odwzajemnić ten uroczy gest! Dziewczynka świetnie spisała się w roli opiekunki dla maleńkiego zwierzątka, które w ramach podziękowania nawet pozwoliło się objąć.

Pomimo młodego wieku Maya wydaje się rozumieć, że jelonek nie może zostać z nią na zawsze, dlatego zabiera zwierzę z powrotem do lasu. Dziecko chciało, aby jego nowy przyjaciel jak najszybciej znalazł swoją matkę. Wreszcie po kilku minutach źrebię wróciło do swojej rodziny.

Zobacz nagranie:

Polecane