Swiatzwierzat.pl
Janusz Korwin-Mikke

youtube/Janusz Korwin-Mikke

Janusz Korwin-Mikke uratował ptaszka z potrzasku. Rodzina aż piała z zachwytu

13 Lipca 2021

Autor tekstu:

Ewa Matysiak

Udostępnij:

Janusz Korwin-Mikke, jeden z liderów Konfederacji, który przez wielu oceniany jest sceptycznie oceniany jako „kontrowersyjny i ekstrawagancki", postanowił pokazać się od nieznanej strony i udowodnić, że los zwierząt nie jest mu obojętny.

"Nie każdy bohater nosi pelerynę" - tymi słowami zatytułowano nowy film na kanale Janusza Korwina-Mikke na platformie Youtube. Poseł pokazał, że nie boi się podejmować trudnych wyzwań, nawet jeśli w trakcie trzeba sporo się napocić i pobrudzić sobie ręce.

Janusz Korwin-Mikke pokazał, jak ratuje ptaszka

Polityk poinformował na mediach społecznościowych, że w jego domu odbyła się akcja ratunkowa ptaszka uwięzionego w kominie. Jak dowiadujemy się z opisu pod nagraniem, wracając do domu, Korwin-Mikke dostrzegł "dziwne zaaferowanie ptaków koło komina". 

Nazajutrz żona powiadomiła go, że z wnętrza komina dochodzą odgłosy wskazujące na to, że w środku znajduje się żywe zwierzę. Próby wyciągnięcia ptaszka z załomu kominka trwały ponad pół dnia. Wystraszona ptaszyna niestety nie współpracowała.

- Próbowałem podtykać rozmaite drążki ze szmatą na końcu, by ptak mógł się tego uczepić. Po dwóch dniach bezowocnych wysiłków – ptak wciąż żył - relacjonuje Korwin-Mikke.


Dopiero podczas posiedzenia Sejmu politykowi przyszedł do głowy pomysł, by wydostać nieproszonego gościa z komina za pomocą rurki, którą można by wlać do środka wodę. Na szczęście dzięki ulewnym opadom deszczu ptaszek sam wypłynął z kominka.

- Był tak brudny, że myślałem, że to sójka – dopiero po obtarciu popiołu okazało się, że to młoda sroczka. Jadła żarłocznie. Przez dzień nabrała sił i sprawdziłem, że może już latać - czytamy relację pod filmem.
Zdjęcie ilustracyjne: płaczące dziecko

Rodzinna kłótnia zakończona tragedią. 35-latek został aresztowany

CZYTAJ DALEJ

Zwierzę zostało wypuszczone na wolność

- Następnego dnia wystawiłem ją na balkon w klatce (po chorym kocie...). Gdy przelatujący rodzice nawiązali z nią kontakt głosem, wypuściłem. Początkowo ciężko podlatywała z gałęzi na gałąź, ale po paru minutach przyłączyła się rodziców - przyznaje z dumą Janusz Korwin-Mikke.

Jak dodaje polityk, sroczka czasem odwiedza jego rodzinę i stołuje się na ich podwórku. Zaznacza jednak, że nie nawiązuje kontaktu ze swoimi wybawcami, o co wcale nie ma pretensji, gdyż na tej samej posesji żyją dwa koty, które mogłyby wyrządzić jej krzywdę.

- Nie każdy bohater nosi pelerynę - niektórzy z nich noszą tylko slipy - komentuje jeden z internautów pod materiałem filmowym dokumentującym brawurową akcję ratunkową, nawiązując do słynnego już zdjęcia posła, który w środku dnia wyszedł w samej bieliźnie do sklepu.

Czy Janusz Korwin-Mikke zasługuje na tytuł bohatera na miarę naszych czasów? Tę kwestię pozostawiamy już Państwa ocenie.

Zobacz nagranie:

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na redakcja@swiatzwierzat.pl. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!Ewa MatysiakAutor

Wydawczyni i redaktorka prowadząca w SwiatZwierzat.pl. Absolwentka Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. W trakcie rocznego wyjazdu stypendialnego prowadziła badania nad relacją człowiek-pies oraz rolą domowych pupili w japońskiej kulturze. W życiu prywatnym niestrudzona podróżniczka poszukująca szczęścia w licznych pasjach.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl

Podobne artykuły

Gwiazdy i ich zwierzęta

Tomasz Kammel podzielił się z internautami niezwykłą historią. W centrum wydarzeń jamnik

Czytaj więcej >
youtube/inside edition

Gwiazdy i ich zwierzęta

Reporterka nagrywała materiał o skradzionym psie, kiedy nagle go zauważyła

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Jak odpowiedzialnie adoptować psa? Małgorzata Kożuchowska zna odpowiedzi

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Z okazji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego wspominamy Zofię Czerwińską i jej niezwykłego psa

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Joaquin Phoenix namawia do uwolnienia dwóch niedźwiedzi. Otrzymał poparcie PETA

Czytaj więcej >

Gwiazdy i ich zwierzęta

Maciej Mikołajczyk mówi stop transportowi konnemu na trasie do Morskiego Oka

Czytaj więcej >