Swiatzwierzat.pl

youtube.com/ViralHog

Grzeczny jamnik wie, jak się zachować. Właściciel pokazał, co suczka robi po wejściu do domu

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Zuza Siwek

Jamniczka o imieniu Dixie to prawdziwa dama. Właściciel pokazał, czego nauczyła się suczka i trzeba przyznać, że sztuczka robi wrażenie. Uprzejma psina została uwieczniona, gdy... wyciera mokre łapki w wycieraczkę przed wejściem do domu.

Jamnik wyciera łapki przed wejściem

Choć wszyscy właściciele kochają swoje psiaki, z pewnością dużo słabszym uczuciem darzą bałagan, jaki zdarza się robić im pupilom. Jak widać, niektórym niedogodnościom, takim jak ślady mokrych, brudnych łap na podłodze da się jednak zapobiec!

Właściciele Dixie mają kilka psów, jednak to właśnie miniaturowy jamnik potrafi się najlepiej zachować. Manier mógłby się od niego nauczyć niejeden człowiek!

Na krótkim nagraniu widzimy wycieraczkę, stopy właściciela Dixie i samą jamniczkę. Mężczyzna pokazuje psu, jak sam wyciera stopy w wycieraczkę, a suczka natychmiast idzie w jego ślady i także suszy swoje łapy.

- Jak zwykle wyprowadziliśmy nasze psy na wieczorny spacer, a po ulewie na trawie pozostała niewielka ilość wilgoci. Uwielbiają biegać po trawniku i przez to są zawsze bardzo mokre. Dixie, nasza mała miniaturowa jamniczka, zawsze wyciera łapki, gdy są mokre, nawet po kąpieli - powiedzieli właściciele psa w rozmowie z Viral Hog.

Internauci są pod wrażeniem manier jamnika, czemu dają wyraz w komentarzach. Samo wideo zostało obejrzane ponad 119 tysięcy razy!

Jamnik - charakter

Jamniki to wyjątkowo bystre psy, które można śmiało uczyć komend. Trzeba jednak pamiętać, że ich temperament nie jest do okiełznania dla każdego - swoją inteligencję potrafią wykorzystać na wiele sposobów, niekoniecznie przypadających do gustu właścicielom.

Choć nie lubią samotności, są bardzo samodzielne. Potrafią więc poradzić sobie w wielu sytuacjach - takich jak wyciąganie jedzenia z szafek czy zapewnienie sobie rozrywki w postaci zdemolowania salonu. To jednak przypadki, w których właściciel nie przyłożył się odpowiednio do wychowania psa.

Oprócz tego, że są mądre, jamniki potrafią także być bardzo uparte. Od szczeniaka należy więc dbać o ich maniery i rozpoznawanie komend, inaczej bystry zwierzak może się okazać trudny we współżyciu.

Jak widać jednak nie wszystkie psiaki tej rasy to uparciuchy - mała Dixie z pewnością nie sprawia większych problemów wychowawczych właścicielom. Muszą mieć naprawdę złotą rękę do zwierząt!

Zobacz wideo:

źródło: youtube.com

Tagi:

Podobne artykuły

Pozostałe

Targi rzeczy dla zwierząt Meet my Buddies odbędą się już 20 i 21 maja w centrum Warszawy - musicie tam być!
Czytaj więcej >

Pozostałe

Ta zagadka doprowadza każdego do szaleństwa. Mało kto potrafi znaleźć kota na półce z książkami
Czytaj więcej >

Pozostałe

Alarm w Warszawie, dziecko i pies poparzone tajemniczą substancją. "Na wszelki wypadek niczego nie dotykajcie"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Za zamkniętymi drzwiami dopuścił się okropnego czynu, wszystko nagrał. "Nie tylko pies był ofiarą"
Czytaj więcej >

Pozostałe

Zamiast gadżetów na komunię poprosił o wyjątkowy prezent. Piękny gest chłopca wzruszył tysiące osób
Czytaj więcej >

Pozostałe

Adam Zagalski nie żyje, wolontariusz i twórca bloga "Podróż na cztery łapy". Zginął w wypadku
Czytaj więcej >
Zuza Siwek

Wydawca w portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]