Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jamnik gigantycznych rozmiarów. Po śmierci właściciela ratownicy znaleźli psa, nie mogli uwierzyć
Luiza Pastuszka
Luiza Pastuszka 16.12.2019 20:55

Jamnik gigantycznych rozmiarów. Po śmierci właściciela ratownicy znaleźli psa, nie mogli uwierzyć

Jamnik
instagram.com @ourlittledot

Jamnik, o którym chcemy wam opowiedzieć, śmiało uznany może być za jednego z najgrubszych zwierząt na świecie. Ratownicy, którzy go znaleźli, dosłownie nie mogli uwierzyć własnym oczom. Czegoś podobnego nie wdzieli jeszcze nigdy.

Nasza dzisiejsza historia jest idealnym przykładem tego, że przesadna miłość i troska ludzi o swoich czworonożnych przyjaciół… może mieć dramatyczne skutki. Szczególnie kiedy właścicielem jest starszy człowiek, który siłą rzeczy spacery i aktywność omija szerokim łukiem. Jednak w tym wieku to zupełnie zrozumiałe, a obwinianie go byłoby po prostu nieludzkie.

Jamnik osiągnął niewyobrażalne rozmiary

A wszystko dzięki swojemu właścicielowi, który nigdy nie odmawiał mu jedzenia i wszelkiego rodzaju smakołyków. Jako że był on z nim niebywale związany, powiedzenie słowa nie było dla niego niedopuszczalne. A to mogło doprowadzić do prawdziwej tragedii.

Musicie wiedzieć, ze zwierzakiem opiekował się starszy, schorowany mężczyzna. Kiedy pewnego dnia gorzej się poczuł, natychmiast zadzwonił po pogotowie. Niestety ratownicy nie zdążyli przyjechać na czas. Gdy ratownicy weszli do mieszkania, zauważyli jeszcze jednego, niepokojąco wyglądającego osobnika.

Ratownicy czegoś takiego nie widzieli nigdy

Jamnik, którego dostrzegli, nazywał się Vincent i ważył 17 kg. Możecie sobie wyobrazić coś podobnego? Po dokładnym badaniu okazało się, że przez nadwagę posiada niebezpiecznie wysoki poziom cholesterolu, a także problemy z kręgosłupem i stawami.

W tej sytuacji jedyną pomocą mógł okazać się ruch i wysiłek fizyczny. Zajęcia w wodzie okazały się strzałem w dziesiątkę. Nie obciążały stawów i były naprawdę wyczerpujące.

Osiem miesięcy regularnych ćwiczeń wystarczyło, by Vincent zrzucił blisko 10 kg. Historia jest przestrogą dla wszystkich właścicieli, aby zawsze zapewniali swoim pupilom odpowiednią dawkę ruchu.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jamnik

Piesek miał ogromną nadwagę

Jamnik

Osiem miesięcy regularnych ćwiczeń przyniosło spektakularne efekty.

Jamnik

Jamnik zrzucił ponad 10 kg.

ZOBACZ TEŻ:

Tagi: Jamnik pies