Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jej jamnik jest wiecznie głodny. Pokazała, jak się żyje z łakomczuchem, każdy właściciel potwierdzi
Ewa Nalepa
Ewa Nalepa 11.12.2020 01:00

Jej jamnik jest wiecznie głodny. Pokazała, jak się żyje z łakomczuchem, każdy właściciel potwierdzi

Wiecznie głodny jamnik
YouTube/Crusoe the Dachshund

Jamnik Crusoe to nadzwyczajnie sprytny pies. Jest także nadzwyczajnie głodny. To połączenie sprawia, że jamnik szybko wpadł na pomysł, jak rozwiązać problem zbyt późnej pory obiadowej, a nagrany przez jego panią skecz można zobaczyć na YouTube.

Zawsze jest czas na obiad

Właściciele psa zawsze karmią go o godzinie siedemnastej. Jamnik Crusoe uważa jednak, że to za późno, bo jest ciągle głodny. Gdy jego pani przyszła do kuchni godzinę przed porą obiadową, odmówiła jamnikowi porcji karmy. Trzeba zaczekać do siedemnastej.

Ale w sumie, po co czekać, skoro można oszukać ten system? Jamnik szybko wpadł na genialny plan. Podszedł do zegara i... łapką przesunął wskazówkę! Nagle z szesnastej zrobiła się siedemnasta. Czy plan zadziała?

Do kuchni po chwili przyszedł właściciel jamnika. Mężczyzna dostrzegł czekającego przy misce jamnika, oraz fakt, że czas zaczął wręcz galopować - jak to już siedemnasta? Trzeba się wziąć do roboty i nakarmić jamnika, bo biedak przecież będzie zaraz przymierał z głodu!

Plan zadziałał, jamnik dostał pełną michę jedzenia przed czasem. Pomysł był tak genialny, że następnego dnia jamnik Crusoe postanowił powtórzyć ten manewr. Tym razem do kuchni przyszła jego właścicielka. Gdy kobieta odkryła, jak późna jest już godzina, czym prędzej podała jamnikowi jego porcję obiadową. Genialny plan znów zadziałał!

To było naprawdę sprytne posunięcie ze strony psiaka. Teraz mógł dostać obiad wtedy, kiedy tylko zgłodniał - a głodny był o każdej porze. Pomysł z przesuwaniem wskazówek zegara okazał się być niezawodny.

Jamnik był tak podekscytowany swoim sukcesem, że kolejnego dnia zapragnął jeszcze raz wykonać swoją sztuczkę. Tym razem jednak przyszedł do łóżka swojej właścicielki z samego rana. Trzymał też w łapach zegar, pokazujący godzinę siedemnastą.

Chytry plan

Ostatnim razem, gdy jamnik o bladym świcie przyniósł swojej pani zegar pokazujący późną godzinę, jego właścicielka zorientowała się, że jej psiak coś tutaj mocno kombinuje i plan jamnika się wydał. A już szło tak dobrze! To, do czego są psiaki zdolne, by przekonać swoich właścicieli do nakarmienia ich, możecie zobaczyć także tutaj.

- Posiadam 3 jamniki: Alice, Trixie i Yumi. Wszystkie są dokładnie takie same jak Crusoe! Według nich zawsze jest czas na obiad! - pisze w komentarzu jedna  z osób oglądających skecz na YouTube.

Wygląda więc na to, że to typowa cecha jamników. Oby tylko jednak wszystkie nie wpadły na ten sam pomysł ze zmianą czasu!

Zobacz nagranie:

źródła: pawmygosh.com, YouTube/Crusoe the Dachshund