Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jamnik był strasznie otyły, nie mógł już chodzić. Schudł 23 kg, zdjęcia przed i po są niewiarygodne
Zuzanna Siwek
Zuzanna Siwek 08.10.2020 00:23

Jamnik był strasznie otyły, nie mógł już chodzić. Schudł 23 kg, zdjęcia przed i po są niewiarygodne

jamnik
kadr TVP Info

Jamnik był tak otyły, że nie mógł już chodzić. Gdyby nie schudł, sytuacja mogłaby skończyć się dla niego tragicznie. Dzięki ogromnej determinacji zrzucił aż 23 kg i zyskał drugie, lepsze życie!

Kto z nas nie widział otyłego jamnika, w swoim życiu niech pierwszy rzuci kamieniem. Jamnik choć drobny, z długim tułowiem, często jest tuczony przez swoich właścicieli. Z powodu jego budowy ciała, nawet kilogram więcej jest bardzo widoczny!

Jamnik był strasznie otyły

Obie, choć zawsze był psem uroczym i kochanym, nie należał do psów zdrowych. Pierwotnie opiekowało się nim dwoje starszych osób. Jego opiekunowie bardzo go kochali, ale niestety okazało się, że za bardzo go rozpieszczali. Oprócz karmy, w dowód miłości dostawał także dużą ilość smakołyków i innego rodzaju przekąsek. Niestety, w tym wypadku miłość do psiaka zaślepiła właścicieli. Zorientowali się oni, że jest już za późno, gdy Obie ważył prawie 35 kg, czyli ponad dwukrotnie więcej, niż wynosi norma dla psa tej rasy!

Na zdjęciu, które znajdziecie u dołu widać, że jamnik nie był niekochanym psem. Wiele zabawek, smakołyków, karma. Wszystko byłoby idealnie, gdyby nie jego waga, która zagrażała jego życiu.

  1. Już jutro tłumy ruszą do Pepco. Aż 5 hitowych produktów w cenach, które zachęcają jeszcze bardziej
  2. Czy to się wydarzyło naprawdę? TVP Info przebiło kolejną granicę, aż trudno uwierzyć
  3. Widzów TVN musiało zatkać, uprawiali stosunek przed kamerami. Po wszystkim padły gorzkie słowa

Obie w końcu uzyskał pomoc. Otyłość u jamnika – co zrobić?

Krewna od opiekunów Obiego zainterweniowała. Z obawy o zdrowie psiaka zwróciła się o pomoc do lokalnej grupy ratującej zwierzęta. Krótko po tym, Nora Vanatta, która jest certyfikowanym technikiem weterynarii z dyplomem nauk o zwierzętach, zgłosiła się aby przyjąć Obiego pod swoje skrzydła.

W sierpniu 2012 roku jamnik trafił do Nory. Zniknęły z jego diety wszelkiego rodzaju kaloryczne pokarmy, smakołyki. Zostały zastąpione niskotłuszczową, wysokobiałkową dietą, zaprojektowaną, aby pomóc psom schudnąć. Efekt jest szokujący!

Już w pierwszym tygodniu diety jamnik schudł 3 kg. Jego ciało wciąż nie było jednak gotowe do poradzenia sobie z ćwiczeniami fizycznymi, które przyniosłyby szybsze rezultaty. Gdy już Obie mógł się swobodniej poruszać, Vanatta wprowadziła nowe czynności do codziennego życia, takie jak spacer, czy zabawa z innymi psami. Po sześciu miesiącach nowego życia Obie schudł do 20 kg, co zbliżało go bardzo do docelowej wagi 11 kg!

To nie koniec problemów Obiego

Do wiosny 2013 roku, jamnik napotkał na swojej drodze nowy problem. Stracił on bowiem tyle tłuszczu, że zostało mu dużo dodatkowej skóry, która utrudniała mu zdrowy tryb życia. Nie mógł swobodnie poruszać się, bawić z innymi psami czy biegać. W kwietniu 2013 roku przeszedł operację usunięcia mięsistego reliktu swojej dawnej, grubszej sylwetki.

Gdy psiak doszedł do siebie, był praktycznie nie do poznania! Jednak wciąż był piękny, uroczy i zabawny. Obie schudł aż 23 kg w ciągu 12 miesięcy. Od ponad roku jego waga już się nie zmienia. Historię Obiego śledziło ponad 350 tysięcy fanów na portalu społecznościowym. Miał on wsparcie w ludziach z całego świata!

ZOBACZ ZDJĘCIA:

jamnik

Tak wyglądał Obie jeszcze zanim trafił pod opiekę weterynarza.

jamnik

Jamnik stracił 23 kg, jednak wymagał operacji usunięcia skóry.

jamnik

Jamnik aktualnie waży 11-12 kg. Jest bardzo szczęśliwy!

ZOBACZ TEŻ:

  1. Ministerstwo właśnie zabrało głos. Chodzi o zamknięcie wszystkich szkół, wiadomość dociera do kolejnych Polaków
  2. Minister potwierdził, od 10 października nowe obostrzenia. Ponad 100 powiatów trafi na listy
  3. Która z osób jest złodziejem? Tylko 5% osób zauważa niepokojący szczegół na obrazku
  4. Sylwestra 2020 nie będzie? Niestety, najnowsze informacje nie pozostawiają złudzeń
  5. Wszystko stanie się w ciągu 2 tygodni. Ministerstwo Zdrowia oficjalnie informuje wszystkich obywateli Polski
  6. Udające się 100 na 100 razy ciasto bez pieczenia. Żadne inne mu nie dorównuje, smakuje bajecznie