Swiatzwierzat.pl
Kotek

unsplash/omidarmin

Jak dbać o kota jesienią? 5 przydatnych rad

14 Października 2021

Autor tekstu:

Katarzyna Augustyniak

Koty to jedne z naszych najulubieńszych zwierząt i wobec tego powinniśmy pamiętać, że mają one swoje określone wymagania. Nastała już jesień, a wraz z nią nie tylko my jesteśmy bardziej narażeni na infekcje, ale także one. Jak dbać o koty, by uniknąć nagłych wizyt u weterynarza? Oto 5 kluczowych zasad, o których nie wolno zapomnieć.

Koty to nie tylko urodzone urwisy, które kochają zabawę, ale także pieszczochy, które szczególnie w chłodniejsze dni uwielbiają schować się pod kocem. Co jeszcze powinniśmy im zapewnić oprócz miękkiego posłania?

Jak dbać o kota jesienią? Klucz to witaminy

W okresie jesienno-zimowym lekarze zalecają nam przyjmowanie witamin, które m.in. poprawiają odporność. Podobnie rzecz ma się w przypadku kotów. One również powinny dostawać odpowiednie suplementy, np. te oparte na beta-glukanie oraz kwasach omega-3 i witaminach.

Beagle

Beagle napędził opiekunom strachu. Zadziwiające, co kryło się w jego żołądku

CZYTAJ DALEJ

Większa ilość kalorii

Jeśli nasz kot bardzo często przebywa na dworze, powinniśmy zapewnić mu nieco większe posiłki. To zupełnie naturalne, że wraz z chłodniejszą temperaturą wzrośnie jego energetyczne zapotrzebowanie, by mógł ogrzać swoje ciało.

Pamiętajmy, że w sytuacji, gdy jesteśmy właścicielami typowego kota kanapowca, jemu zwiększona ilość kalorii z pewnością nie będzie potrzebna.

Szczotkowanie

Jesienią koty zmieniają sierść. Dlatego nadmierne linienie może doprowadzić do połykania przez kota dużej ilości włosów. Jest to zdecydowanie niepożądane i może doprowadzić do tworzenia się w ich przewodach pokarmowych „kulek” zwanych pilobezoarami. Z tego względu tak istotne jest regularne szczotkowanie kota.

Profilaktyka przeciwpasożytnicza

Pilnowanie książeczki zdrowia to podstawa! Przez cały rok powinniśmy pilnować regularnego odrobaczania. Dlatego jeśli przez nadmiar obowiązków zapomnieliście, lepiej do niej zajrzyjcie. Przypominamy, koty domowe powinny być odrobaczane minimum 2 razy w roku.

Profilaktyka przeciwpchelna

O profilaktyce przeciwpchelnej trzeba pamiętać przez cały rok! Tutaj zasada "2 razy do roku" zdecydowanie jest mało skuteczna.

Źródło: pets-style.pl

SPRAWDŹ, jak dobrze znasz rasy psów

Pytanie 1 z 8

Jaka rasa zyskała miano największej na świecie?

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected] Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!

Tagi:

Katarzyna Augustyniak Autor

Redaktor portalu swiatzwierzat.pl

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]

Podobne artykuły

Koty

Była najmniejsza z miotu, ale nadrabiała uszami. Kotka Lilo pokonała wszystkie przeciwności losu

Czytaj więcej >

Koty

Bezpański kot macha do każdego, kto odwiedza schronisko. W jego oczach wciąż tli się nadzieja

Czytaj więcej >

Koty

Zamarznięta kotka nie dawała żadnych oznak życia. Lekarze zrobili wszystko, by ją ocalić

Czytaj więcej >

Koty

Carole Baskin z "Króla tygrysów" zamordowała męża? Po latach wyszło na jaw, co stało się naprawdę

Czytaj więcej >

Koty

Ile Twój zwierzak ma lat? Wiek kota w przełożeniu na ludzkie lata

Czytaj więcej >

Koty

Kot drapie i gryzie dywan bez przerwy. Tylko on jeden wie, co grozi jego rodzinie

Czytaj więcej >