Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Jack russell terrier uczy dziecko, jak raczkować. Nagranie rozczuli każdego
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 16.03.2022 01:00

Jack russell terrier uczy dziecko, jak raczkować. Nagranie rozczuli każdego

Raczkowanie
youtube/Valerie Schicho

Rodzice uchwycili na nagraniu pierwsze próby raczkowania ich córeczki. Kiedy pies zobaczył, że najmłodszy członek rodziny ma problemy z poruszaniem się po dywanie, postanowił mu zademonstrować, jak się to robi. Efekt rozkłada na łopatki.

Każdy rodzic z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że okres raczkowania wiąże się z wieloma zabawnymi wpadkami. Jeśli zastanawiacie się, jak przyspieszyć naukę w stawianiu pierwszych samodzielnych kroków, mamy dla Was cenną wskazówkę - wystarczy mieć psa!

Pies pokazuje dziecku, jak się raczkuje

Rodzice dziewczynki o imieniu Allie opublikowali w sieci film przedstawiający naukę raczkowania. Widzimy na nim, że kilkumiesięczna córeczka próbuje niezdanie przeczołgać się po dywanie, ale wciąż nie potrafi złapać właściwego balansu. Wtedy do akcji wkracza jack russell terrier o imieniu Buddy.

Gdy pies zobaczył, że dziecko jego opiekunów ma problemy z raczkowaniem, od razu zjawił się przy jego boku i postanowił udzielić mu korepetycji i tym samym zyskał olbrzymie uznanie Allie.

Dziewczynka uczyła się od najlepszych

Buddy zaprezentował dziecku krótki kurs raczkowania w psim wydaniu. Niczym ekspert zademonstrował swoje zdolności, czołgając się na brzuchu obok malucha, a dziewczynka wydaje się być tym zachwycona. Widać, że czworonóg potrafi zaopiekować się maleństwem.

Dwa lata po publikacji nagrania rodzice dziewczynki zamieścili w sieci aktualizację. Widać, że korepetycje udzielane przez Buddy'ego przyniosły efekty - Allie potrafi już chodzić, a psiak w dalszym ciągu jej nie odstępuje. Oglądanie ich wspólnych zabaw wzbudza u nas same pozytywne emocje!

Eksperci przekonują, że pies i dziecko w jednym domu to same zalety. Maluchy i ich czworonożni przyjaciele nierzadko rozumieją się bez słów, a co więcej, potrafią nauczyć się od siebie wielu przydatnych umiejętności, m.in. zdolności empatii. Teraz już wiemy, że tyczy się to również chodzenia.

Źródło: youtube/Valerie Schicho

Dołącz do nas

Jeśli chcesz przedstawić nam swojego pupila lub masz ciekawą historię związaną ze zwierzęciem do opowiedzenia, napisz do nas na [email protected]. Pamiętaj też o dołączeniu do naszej grupy na Facebooku, gdzie możesz spotkać innych miłośników zwierząt - Kochamy Zwierzęta. Bądź z nami!