Swiatzwierzat.pl
pies odsłania tablice

youtube.com/Fabulous Magazine

Arystokratka miała odsłonić pamiątkową tablicę. Jack russell terrier postanowił zrobić jej psikusa

11 Grudnia 2020

Autor tekstu:

Jakub Pasek

Udostępnij:

Jack russell terrier postanowił wyręczyć swoją panią w obowiązkach. Kamila, hrabina Kornwalii chciała odsłonić poświęconą swojej rodzinie tablicę pamiątkową. Jej pupil był jednak szybszy, cała uwaga skupiła się na nim.

Jack russell terrier uratowany przez arystokratkę ze schroniska towarzyszy jej właściwie wszędzie. Suczka o imieniu Beth szybko zaskarbiła sobie sympatię osób, które śledzą poczynania rodziny królewskiej. W tym wypadku jego towarzystwo miało jednak lekko symboliczny wymiar. Za lata konsekwentnego wsparcia kobietę postanowiono uhonorować w piękny sposób w Windsorskim schronisku dla zwierząt.

Jack russell terrier pomógł arystokratce odsłonić tablicę

Poświęcono jej pozłacaną tablicę w jednym ze skrzydeł schroniska. Ceremonia jej odsłonięcia miała być dla niej wielkim wydarzeniem i ukoronowaniem długoletnich starań o poprawę sytuacji bezpańskich zwierząt w Wielkiej Brytanii.

Schronisko wykazało się niebywałym rozmachem. Już przy bramie Kamilę przywitała "gwardia honorowa" złożona z wychowanków placówki. Pieski odprowadziły ją do drzwi fundacji, z której pochodziła dwójka jej pupili.

Arystokratka zawsze uwielbiała psy. W odróżnieniu od wielu osób z wyższych sfer nie gustowała jednak w hodowlanych zwierzakach lub wystawowych czempionach. Suczki Beth i Bluebell pochodził z adopcji ze wspieranego przez nią schroniska.

Gdy po zwiedzaniu nowootwartego skrzydła schroniska przyszedł czas na odsłonięcie tablicy, upamiętniającej jej wkład w rozwój placówki, okazało się, że obsługa przygotowała dla niej małą niespodziankę.

Wiedząc, że z pewnością towarzyszyć jej będzie któryś z psiaków, na uchwycie od zasłaniającej go kurtyny zawieszono małą kiełbaskę, która zainteresowała jack russell terriera, noszonego przez nią na rękach.

Jack russell terrier znalazł się w centrum uwagi

Oczywiście Kamila nie mogła być zła na swojego ukochanego pupila. W końcu to psy powinny być w centrum uwagi podczas uroczystości otwarcia nowego skrzydła schroniska. 

Old Windsor Kennel jest domem ponad setki czworonogów i 50 mruczków. W zeszłym roku dzięki działalności pracowników i wolontariuszy nowe domy znalazło aż 1159 zwierząt. W okresie pandemii ograniczono jego działalność, jednak otwarto specjalną linię telefoniczną dla właścicieli zwierzaków, którzy przez epidemie znaleźli się w trudnej sytuacji.

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >