intruz z domu kobiety
Źródło: Policja w Fryburgu

Ogromny intruz pojawił się w domu kobiety. Zachowała zimną krew do przyjazdu służb

11 Października 2020

Intruz wszedł do jej domu przez okno. Minęła dłuższa chwila, zanim kobieta zdała sobie sprawę, że w jej domu znalazło się ogromne zwierzę. Do zdarzenia doszło w Unterlauchringen, niedaleko granicy Niemiec ze Szwajcarią. Właścicielka położonego nad rzeką domu była w szoku. Nie sądziła, że zwierzęta tego gatunku żyją w Europie.

Intruz najprawdopodobniej pochodził z pobliskiej rzeki. Choć zwierzęta tego gatunku nie występują w Niemczech naturalnie, wiele z nich ucieka z przemysłowych hodowli. Stanowią one przysmak kuchni azjatyckich. Z tego kontynentu także pochodzą. Zazwyczaj nie stanowią zagrożenia dla ludzi, choć ich widok może przyprawić o dreszcze. Nie wiedząc jak się zachować wobec niecodziennego stworzenia, kobieta spróbowała złapać go, stawiając nad nim plastikowy kosz na śmieci. Bała się, że przytrzaśnie jego długie odnóża. Chociaż była przerażona tym widokiem, nie chciała go skrzywdzić. Później zadzwoniła po policję.

Sznaucer po 2 latach rozłąki zobaczył panią. Reakcja jest niesamowita, pies aż stracił przytomnośćSznaucer po 2 latach rozłąki zobaczył panią. Reakcja jest niesamowita, pies aż stracił przytomnośćCzytaj dalej

Intruz został złapany przez policjantów

Dyspozytor przyjmujący jej zgłoszenie był w szoku. Policjanci zajmują się setkami zwierząt rocznie, jednak w większości mają do czynienia z dzikimi ssakami, takimi jak dziki i jelenia lub udomowionymi psami i kotami. Rzadziej, choć wciąż często zdarza się im interweniować w sprawie ptaków, które wlatują do mieszkań lub dewastują miejską infrastrukturę. To była jednak ich pierwsza interwencja, w sprawie kraba, który wtargnął do czyjegoś mieszkania przez okno. Mundurowi nie mieli pojęcia, czego się spodziewać, ani jak zadbać o los zwierzaka. Od kobiety usłyszeli jedynie, że jest ogromny. Istotnie, samo ciało skorupiaka miało około 25 centymetrów długości. Na posterunku otrzymali jedynie specjalny pojemnik, do którego mieli go zapakować, przed przewiezieniem do kliniki weterynaryjnej, w której zajmą się nim specjaliści. Na miejscu okazało się, że kobieta mocno ułatwiła ich zadanie. Po prostu przerzucili go spod kosza na śmieci, do swojego pudełka.

DZISIAJ GRZEJE: 1. Szczeniak ze schroniska opanował niewiarygodną sztuczkę. Liczył, że dzięki niej znajdzie nowy dom

2. Pies załatwił się w domu. Mężczyzna zrobił wstrząsającą rzecz, nie mieści się w głowie
3. Adoptowany pies zastępuje kociętom matkę. Najsłodszy widok na świecie

Intruz okazał się niespotykanym gatunkiem zwierzęcia

W klinice dowiedzieli się, że zwierzak to krab wełnistoszczypcy. Zwierzęta tego gatunku wywodzą się z Azji, jednak hodowane są w wielu niemieckich fermach. Z hodowli przedostały się do wielu lokalnych zbiorników wodnych, które zapewniają im adekwatne warunki do wzrostu i rozowju. Choć rzadko kiedy osiągają tak imponujące rozmiary, dobrze czują się w akwenach takich jak rzeki i stawy. Pojawienie się tych zwierząt w wodzie nie stanowi dobrego znaku. To gatunek wysoce inwazyjny. Szybko namnaża się i wypiera lokalne drapieżniki, z którymi rywalizuje o pokarm. Jego nazwa pochodzi od szczeciny porastającej jego przednie odnóża, zakończone ostrymi szczypcami.

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Krab wełnoszczypcy

Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuSuczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schroniskuCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ostatni odcinek "Tańca z gwiazdami" wzruszył telewidzów. Jeden występ całkowicie skradł serca jurorów
  2. Maleńki pies utknął w dziurze. Właściciel nie mógł opanować łez gdy go ratował, wzruszające nagranie
  3. Tankował samochód, gdy podszedł do niego pies. Przeczytał napis na jego obroży i zdębiał
  4. Wstrząsające nagranie z monitoringu. Wyrzucił psy przy czyjejś posesji, samo patrzenie boli
  5. Suczka pitbulla została rozdzielona ze swoimi dziećmi. Cały czas płakała w schronisku
  6. 20 osób nie żyje, prawdziwy dramat. Wszyscy jechali jednym autobusem do zagranicznej świątyni

źródło: thedodo.com

Następny artykuł