pies i kot
Źródło: pixabay.com/StockSnap

Najbardziej popularne imiona dla psów i kotów w 2020 roku. Czy twój zwierzak jest na liście?

7 Grudnia 2020

Wybór imienia dla psa czy kota potrafi być trudną decyzją. Musi nie tylko pasować do naszego pupila, ale także być krótkie, dźwięczne i mieć ładne zdrobnienie. W tym artykule przyjrzymy się najczęściej nadawanym imionom w dobiegającym końca 2020 roku.

Imię, które wybierzemy dla naszego psa lub kota, może mieć ogromny wpływ na nasze relacje z pupilem. Behawioryści i trenerzy psów często przestrzegają przed wyborem zbyt długich lub trudnych do wymówienia imion. Mogą one przeszkadzać w szkoleniu lub być dla czworonoga mylące. Nie powinny także przypominać słów powszechnie używanych.

W tajemnicy przed szefem opiekował się bezdomnym psem. Nie przewidział, co się stanie, gdy zostanie przyłapanyW tajemnicy przed szefem opiekował się bezdomnym psem. Nie przewidział, co się stanie, gdy zostanie przyłapanyCzytaj dalej

Imiona dla psów i kotów najpopularniejsze w 2020 roku

Z zestawienie wyłączono imiona ludzkie, które niektórzy nadają swoim psom. Miłośnicy i znawcy tych zwierząt są przeciwni takim rozwiązaniom, zdarza się, że ktoś, wołając na ulicy swoje dziecko, w rzeczywistości przywoła naszego pupila.

Zobacz także: Oni mają święta cały rok. Tak wygląda praca marzeń

Pominięto także imiona, zaczerpnięte od nazw przedmiotów lub takie, które można uznać za obraźliwe. Twórcy rankingu chcą promować ciekawe, lecz spełniające pewne standardy propozycje.

Zobacz także: Żona Macieja Stuhra przekazała przykrą wiadomość. Współczujemy z całego serca

Jak więc wybrać imię dla psa lub kota? Powinno być krótkie - najlepiej jedno lub dwu sylabowe, zawierać dźwięczne spółgłoski takie jak "r" i łatwo się zdrabniać. Pupil musi wychwytywać je nawet w zgiełku i szumie.

W Polsce najpopularniejsze są imiona tworzone od nas produktów spożywczych i napojów, takie jak Toffi, Karmel czy Orzech, nawiązujące do mitologi, jak Zeus i Hermes czy klasyczne propozycje, jak Azor czy Burek.

Dość często zdarzają się też takie, które nawiązują do cech psiego wyglądu lub charakteru czy skojarzeń, jakie wywołuje u nas zwierza. Przykłady to Urwis, Koleś, Prezes, Prążek czy Uszaty.

Najpopularniejsze imiona dla psów i kotów na świcie

Rodzimy ranking mocno różni się od światowych trendów. Twórcy zestawienia ze strony rover.com przeanalizowali bazy danych zawierające kilka milionów pozycji, by ustalić jakie imiona pojawiały się najczęściej na całym świecie.

W wypadku pupili rodzaju żeńskiego są to: Bella, Lucy, Lola, Daisy i Luna. Wiele z nich możemy spotkać także w Polsce, jednak nie są one tak popularne jak za granicą.

Psy i koty rodzaju męskiego najczęściej nazywano: Max, Buddy, Charlie, Cooper i Milo. Co ciekawe dwa z wymienionych imion noszą także i ludzie. Widocznie na świecie ludzie nie przywiązują tak dużej wagi do wskazań ekspertów.

Zobacz także w naszych serwisach:

Kot cały czas sprzeczał się z psem. Nagle w domu pojawiło się niemowlę, kobieta nie wiedziała, co się wydarzyKot cały czas sprzeczał się z psem. Nagle w domu pojawiło się niemowlę, kobieta nie wiedziała, co się wydarzyCzytaj dalej

źródło: rover.com

Następny artykuł