Ile kot ma żyć
Źródło: pixbay/Daga_Roszkowska

Ile kot ma żyć? Czy mit o 9 życiach jest prawdą?

29 Września 2020

Ile kot ma żyć? Jedno, dwa, siedem, a może dziewięć żyć? Właściciele mruczków często zachodzą się w głowę, a wszystko to za sprawą powiedzenia, że "koty mają dziewięć żyć". Ale czy jest ono prawdziwe i koty naprawdę mają magiczne moce? Niestety, ale nie mamy dobrych wieści dla miłośników mruczków, choć niektóre stworzenia naprawdę żyją długo!

Ile kot ma żyć? To pytanie często wpada do Google, choć odpowiedź na nie wydaje się oczywista. Wszystkie koty mają po 1 życiu, a mity o 7 czy 9 życiach są nieprawdziwe i bardzo nonsensowne. Koty tak samo jak psy, pająki, jelenie, słonie czy tygrysy żyją tylko raz! Mruczki często z kolizji/wypadków wychodzą cało, ale to nie ze względu na ich magiczne życia, a łut szczęścia i zwinność.

Zobaczyła kota z kolorowymi łapkami. Nie czekała, natychmiast zawiadomiła policjęZobaczyła kota z kolorowymi łapkami. Nie czekała, natychmiast zawiadomiła policjęCzytaj dalej

Ile kot ma żyć? Bajki i mity

Koty odgrywały bardzo dużą rolę w starożytności. W Egipcie je czczono, a ten kto zabił mruczka był skazywany na śmierć, niezależnie od tego czy popełnił przestępstwo czy nie. "Ludzie zbierają się i zabijają go. Nieszczęśliwy Rzymianin, który przypadkiem zabił kota nie mógł zostać ocalony ani przez Króla Ptolemeusza ani w skutek strachu jaki budził Rzym.", Diodorus Siculus. Egipcjanie wierzyli w bliskie związki kotów z Bogami, w szczególności z Atum-Ra, który przyjmował postać kota. Symbolizowała go cyfra 9, wierzono, że ma 9 żyć. Te wierzenia mogły być początkiem domysłów o 9 życiach kotów. W chrześcijaństwie za szczęśliwą cyfrę uważano 9. Dzielona przez 3, dawała wynik 3, który kojarzony był z Trójcą Świętą. Liczba 9 odnosi się również do magicznego świata, gdzie wierzono w istnienie 9 magicznych sfer, które wzajemnie na siebie działają i oddziałują.

3 - uzdrawianie, miłość, sztuka, misjonarstwo
7 - miłość, rodzina, duchowość
9 - wiedza, mądrość, świadomość

DZISIAJ GRZEJE: 1. Jakie rasy psów nadają się do życia w bloku? Warto wiedzieć przed adopcją, znamy idealnych kandydatów
2. Koszmarne sceny w polskim mieście. Pies pogryzł 12-latka, lekarze walczą o życie chłopca
3. Niekończący się dramat nad polskim morzem. Setki zwierząt cierpi, eksperci biją na alarm

Zwinne koty "mają 9 żyć"

Koty są bardzo zwinne i sprawne. Potrafią uniknąć zagrożenia, często spadają na 4 łapy. Koty mają doskonały wzrok i słuch, przeczuwają niebezpieczeństwo, które nadciąga. Można powiedzieć, że koty mają 9 żyć, jednak tylko dlatego, że mruczki są po prostu bardzo wygimnastykowane i potrafią uchronić się przed zagrożeniem. Nie zawsze, ale często. Uwięziony w pułapce bez wyjścia, kot nie przeżyje. Powiedzenie, że koty mają 7 czy 9 żyć nigdy nie będzie prawdą, jednak tak jak ludzie są "urodzeni w czepku", to można i powiedzieć o mruczkach, że mają ileś żyć, jeśli ujdzie im coś na sucho.

Niektóre koty dożywają sędziwych lat, ale to nie ze względu na swoje dodatkowe życia, a geny czy dietę. Kot Creme Puff przeżył 38 lat i 3 dni. Jest to rekord!

ZOBACZ ZDJĘCIE:

Kot - zdjęcie podglądowe Kot - zdjęcie podglądowe
pixabay/florianhoellmueller

O czym myśli kot? Japoński O czym myśli kot? Japoński "zaklinacz kotów" zdradza tajemnice mruczkówCzytaj dalej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nikt nie wierzył w powodzenie pary karłów. Jak wyglądają teraz ich dzieci?
  2. Wierny pies nie chciał opuścić nieprzytomnego pana na krok. Zdjęcia rozczulają do łez
  3. Dobra nowina dla mieszkańców Radomia. Od teraz nie zapłacisz za kastrację zwierzęcia, ruszyła ważna akcja
  4. Wiewiórka pojawiała się przed domem rodziny przez 8 lat. Nie mogli opanować łez, gdy zrozumieli powód
  5. 17-letnia suczka miała zostać uśpiona. Jej ostatnie pożegnanie z chłopcem ściska za serce
  6. W TVN zdradzili wszystko. Wyszła cała prawda na temat zamknięcia kraju i granic. Straszne

Źródło: koty.pl

Następny artykuł