Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Inne zwierzęta > Ich papuga ma nietypowe upodobania. Zrobi wszystko, by dostać się do "zakazanej szafki"
Antonina Zborowska
Antonina Zborowska 22.01.2024 16:56

Ich papuga ma nietypowe upodobania. Zrobi wszystko, by dostać się do "zakazanej szafki"

sprytna papuga
sprytna papuga, źródło: instagram/tamiaoveres

Wszystko byłoby dobrze, gdyby sprytna papuga nie odkryła, co potrafi. Gdy dorwie się do szafki, jej zabawom nie ma końca. Nowe hobby dość słono kosztuje właścicieli. 

Papuga upodobała sobie pewne naczynie

Mieszkanie z papugą pod jednym dachem oznacza, że w naszym życiu nie zabraknie wielu nietypowych zdarzeń. Ptaki te są bardzo inteligentne i ciekawskie. Sporo z nich oprócz raczenia nas cudownym śpiewem dostarcza nam wielu wrażeń. Ich sprytne i niszczycielskie dzióbki dorwą wszystko, co napotkają na swojej drodze. Staramy się schować większość rzeczy, które mogłoby przykuć ich uwagę. Niestety często ich czujne oczy dostrzegą to, na czym najbardziej nam zależy, żeby nie zniszczyły. 

Prince jest idealnym przedstawicielem całego grona sprytnych papug. Ptak o tym oryginalnym imieniu uwielbia wkradać się do miejsc, w których nie powinno go być. Jedną z jego ulubionych czynności jest siedzenie w koszu na śmieci i śpiewanie. Na tej zabawie jednak nie poprzestał. Wypatrzył w domu dużo ciekawszą rzecz, która sprawia, że nie może przelecieć obok niej obojętnie.

prince parrot.jpg
śpiewająca papuga, źródło: instagram/tamiaoveres

 

Popatrz na obrazek i wskaż kota, który nie pasuje do pozostałych. Prosta zagadka przerasta dorosłych Takiego widoku zimą nie spodziewali się nawet najstarsi leśnicy. Podczas mrozów powinna spać pod ziemią

Nietypowe hobby papugi. Zniszczenia są ogromne

Pewnego dnia opiekunowie papugi znaleźli ją w szafce, siedzącą w szklanym dzbanku do kawy. Przerażeni, że utknęła w naczyniu, postanowili ją szybko wypuścić. Uwolniony Prince po chwili znów wkradł się do dzbanka. Właściciele papugi zrobili przyjemność zwierzęciu i pozwolili mu bawić się w naczyniu do woli. 

prince2-2.jpg
śpiewająca papuga, źródło: instagram/tamiaoveres

Papuga szybko rozwinęła swoje zamiłowanie do szklanych naczyń. Jej uwagę przykuwały znajdujące się w domu kubki, słoiki, metalowe miski i szklanki. Każde naczynie, w które można było stukać i wydawało dźwięk, stało się ulubionym miejscem do przesiadywania.

W większości zabawy papugi odbywały się bez szkód i były raczej zabawnym akcentem w ciągu dnia. Prince odkrył jednak zakazaną szafkę, którą szczelnie zamykali przed nim jego opiekunowie. W szafce tej właściciele trzymali wszystkie swoje najcenniejsze naczynia. Papuga miała jednak inny plan co do ich ułożenia. Nagrania zamieszczane przez opiekunów pokazują prawdziwe oblicze ptaka.

Drogi współlokator w domu. Spryciarz zawsze znajdzie sposób

Okazuje się, że papuga zakrada się do szafki kiedy tylko może i robi wszystko, żeby stłuc jak najwięcej przedmiotów. Choć właściciele próbują zrobić wszystko, żeby Prince nie dostał się do szafki, nie zawsze im się to udaje. Sprytna papuga znajduje sposób i zakrada się tam niemal codziennie. Mały, towarzyski ptaszek okazał się być dość drogim towarzyszem życia.

 

Źródło: thedodo.com

Tagi: Ptaki Nagranie