Swiatzwierzat.pl Psy Husky - historia, charakter, wychowanie, wszystko, co musisz wiedzieć o rasie
pixabay/AdinaVoicu

Husky - historia, charakter, wychowanie, wszystko, co musisz wiedzieć o rasie

18 maja 2020
Autor tekstu: Michał Trusewicz

Husky to szlachetny pies, który jednak potrafi zajść za skórę swoją upartością. Najczęściej na jednym czworonogu się nie kończy... Właściciele często marzą o całym stadzie rej rasy psów. W czym tkwi ich magia?

Husky - pochodzenie

Husky to rasa bardzo naturalna. Człowiek raczej mocno nie ingerował w jej charakter i wygląd. Ich przodkowie to psy, mieszkające na terenach wschodniej Syberii. Ludność na tych terenach polowała w lasach, używała do tego psów łowczych. Zdrowie tych czworonogów było zależne od temperatury i trudnych warunków przeżycia w tej części świata.

Husky - charakter psa

Husky słynie ze swojej łagodności. Choć interesuje go cały świat, to raczej zawsze jest przyjaźnie do niego nastawiony . Pies tej rasy jest czujny, ale niestety nie nadaje się na stróża. Istnieje ryzyko, że zacznie przymilać się do złodzieja czy włamywacza. Pies jest po prostu bardzo towarzyski i ufa ludziom. Co warto dodać, husky źle znoszą samotność, a pozostawione same w czterech ścianach mogą "śpiewać" długimi godzinami. Psy są nieszczęśliwe, jeśli nie ma koło nich człowieka. Zwierzęta szybko przywiązują się do właścicieli, najchętniej w ogólnie nie rozstawałyby się z nimi.

Czy husky nadaje się do domu, gdzie przebywają dzieci? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - oczywiście, że tak! Husky uwielbia zabawy z najmłodszymi, ale ze względu na wielkość psa, wszystkie powinny być pod kontrolą.

Husky - dla kogo pies?

O jakim opiekunie marzy husky? Nie może to być człowiek, który uwielbia długie godziny spędzać w domu. Pies potrzebuje zaangażowania w zabawy, sporty i spacery . Krótkie wyjście na dwór nie wystarczy zwierzakowi tej rasy, stąd osoby starsze i mniej aktywne fizycznie nie powinny decydować się na czworonogi tej rasy. Husky to żywiołowy pies, którego jest wszędzie pełno. Osoba wyprowadzająca zwierzaka na smyczy musi mieć dużo siły i energii. Z początku ciężko utrzymać psa, aby szedł grzecznie przy nodze, ale oczywiście z biegiem czasu, wszystko jest możliwe.

Husky - zalety i wady

ZALETY: - bardzo oddany rodzinie- niezwykle towarzyski- niesamowicie odporny i wytrzymały- kocha sporty- uwielbia dzieci

WADY: - może próbować okazywać dominację- może okazywać złośliwość- bardzo często linieje- uparty

Obserwuj nas w
autor
Michał Trusewicz

Michał Trusewicz urodził się w 1995 roku, skończył warszawską polonistykę. Prowadzi pismo literackie "Wizje". Ma malutkiego psa - Dycię, planuje kolejne. Mieszka w Warszawie.

Chcesz się ze mną skontaktować? Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: redakcja@swiatzwierzat.pl
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy