Swiatzwierzat.pl

pixabay/AdinaVoicu

Husky - historia, charakter, wychowanie, wszystko, co musisz wiedzieć o rasie

24 Marca 2022

Autor tekstu:

Michał Trusewicz

Husky to szlachetny pies, który jednak potrafi zajść za skórę swoją upartością. Najczęściej na jednym czworonogu się nie kończy... Właściciele często marzą o całym stadzie rej rasy psów. W czym tkwi ich magia? 

Husky - pochodzenie

Husky to rasa bardzo naturalna. Człowiek raczej mocno nie ingerował w jej charakter i wygląd. Ich przodkowie to psy, mieszkające na terenach wschodniej Syberii. Ludność na tych terenach polowała w lasach, używała do tego psów łowczych. Zdrowie tych czworonogów było zależne od temperatury i trudnych warunków przeżycia w tej części świata.

Husky - charakter psa

Husky słynie ze swojej łagodności. Choć interesuje go cały świat, to raczej zawsze jest przyjaźnie do niego nastawiony. Pies tej rasy jest czujny, ale niestety nie nadaje się na stróża. Istnieje ryzyko, że zacznie przymilać się do złodzieja czy włamywacza. Pies jest po prostu bardzo towarzyski i ufa ludziom. Co warto dodać, husky źle znoszą samotność, a pozostawione same w czterech ścianach mogą "śpiewać" długimi godzinami. Psy są nieszczęśliwe, jeśli nie ma koło nich człowieka. Zwierzęta szybko przywiązują się do właścicieli, najchętniej w ogólnie nie rozstawałyby się z nimi. 

Czy husky nadaje się do domu, gdzie przebywają dzieci? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna - oczywiście, że tak! Husky uwielbia zabawy z najmłodszymi, ale ze względu na wielkość psa, wszystkie powinny być pod kontrolą. 

Husky - dla kogo pies?

O jakim opiekunie marzy husky? Nie może to być człowiek, który uwielbia długie godziny spędzać w domu. Pies potrzebuje zaangażowania w zabawy, sporty i spacery. Krótkie wyjście na dwór nie wystarczy zwierzakowi tej rasy, stąd osoby starsze i mniej aktywne fizycznie nie powinny decydować się na czworonogi tej rasy. Husky to żywiołowy pies, którego jest wszędzie pełno. Osoba wyprowadzająca zwierzaka na smyczy musi mieć dużo siły i energii. Z początku ciężko utrzymać psa, aby szedł grzecznie przy nodze, ale oczywiście z biegiem czasu, wszystko jest możliwe. 

Husky - zalety i wady

ZALETY:- bardzo oddany rodzinie- niezwykle towarzyski- niesamowicie odporny i wytrzymały- kocha sporty- uwielbia dzieci

WADY:- może próbować okazywać dominację- może okazywać złośliwość- bardzo często linieje- uparty

Tagi:

ZwierzętaPiesHusky

Podobne artykuły

Psy

Poszła na spacer ze szczeniakiem. Po tym co się stało, nie było szans na ratunek
Czytaj więcej >

Psy

Pies uciekł z luku bagażowego. Pokazali, jak zachowała się obsługa lotniska
Czytaj więcej >

Psy

W jaki sposób pies ostrzega przed atakiem? Agresja jest zawsze poprzedzona szeregiem sygnałów, warto je znać
Czytaj więcej >

Psy

Weterynarz chciał pobrać krew labradorowi. Gdy wbił igłę, reakcji zwierzaka nikt nie mógł przewidzieć
Czytaj więcej >

Psy

Nastąpiła zmiana w mózgach psów. Co bardzo ważnego za tym idzie?
Czytaj więcej >

Psy

Policjanci zastrzelili dwa psy na oczach właściciela. Nagranie wstrząsnęło internautami na całym świecie
Czytaj więcej >
Michał Trusewicz

Michał Trusewicz urodził się w 1995 roku, skończył warszawską polonistykę. Prowadzi pismo literackie "Wizje". Ma malutkiego psa - Dycię, planuje kolejne. Mieszka w Warszawie.

Chcesz się ze mną skontaktować?

Napisz adresowaną do mnie wiadomość na mail: [email protected]