Wyszukaj w serwisie
Psy Koty Inne zwierzęta Nasze ZOO Głosem eksperta Pozostałe quizy
Swiatzwierzat.pl > Pozostałe > Zaopiekowali się bardzo wychudzonym husky. Kiedy poczuł się lepiej, zmienił się nie do poznania
Ewa Matysiak
Ewa Matysiak 15.08.2020 02:00

Zaopiekowali się bardzo wychudzonym husky. Kiedy poczuł się lepiej, zmienił się nie do poznania

Husky nawet nie przypominał psów swojej rasy
facebook/petangelsrescue

Husky o imieniu Finn nie przypominał własnej rasy. Jego ciało pokryte było łysymi plackami dawne puszyste futra było tylko wspomnieniem. Zwierzę wyglądało jak skóra i kości - miało zapadnięte żebra i było skrajnie wycieńczone warunkami, w jakich przyszło mu żyć.

Jego opiekunowie ignorowali podupadające zdrowie swojego pupila, bardziej interesowały ich toczące się sprawy sądowe dotyczące ich rozwodu. Na ratunek przybyli pracownicy fundacji Pet Angels Rescue ze stanu Oklahoma. 

Tortury husky'ego były rewanżem za rozwód

Pracownicy amerykańskiej organizacji pro-zwierzęcej Pet Angels Rescue dostali wezwanie w sprawie zaniedbanego zwierzęcia na jednej z posesji w stanie Oklahoma w Stanach Zjednoczonych. Chodziło o psa rasy husky, który od dwóch lat był przywiązywany łańcuchem przez swojego właściciela. Zwierzę nie miało dostępu do świeżej wody pitnej i jedzenia.

Powodem potwornego traktowania czworonoga była chęć odegrania się przez opiekuna na swojej byłej żonie. Mężczyzna kupił Finna, kiedy ten był jeszcze szczeniakiem i ofiarował go swojej już eks-partnerce. Niestety, prezent wkrótce został zwrócony, a kobieta złożyła wniosek o rozwód. Od tamtej pory właściciel celowo zaniedbywał swojego podopiecznego, aby zemścić się na dawnej ukochanej.

Pracownicy organizacji zainterweniowali od razu, kiedy zobaczyli w jak opłakanym stanie był młody husky. Zwierzę ważyło niecałe 18 kilogramów, choć rekomendowana masa dla tej rasy wynosi pomiędzy 20 a 27. W jego ciele mieszkało stado pasożytów, które spowodowały wyłysienie jego kiedyś bujnej sierści oraz liczne infekcje. Kiedy Finn został odebrany i przetransportowany na tylne siedzenie auta, gdzie w mgnieniu oka zwinął się w kulkę na posłaniu i smacznie usnął. 

Finn zmienił się nie do poznania

Po przejściu serii rutynowych badań, leczenia oraz długim procesie rekonwalescencji husky, który kiedyś wyglądał jak sto nieszczęść stał się pięknym, energicznym i radosnym psiakiem. Jego ciało nareszcie nabrało masy, a także pokryło się miękkim i zdrowym futerkiem.

Każdy dzień spędzony wśród ludzi o dobrych sercach sprawił, że Finn na nowo zaczął cieszyć się z życia. Na nowo stał się ufny i chętny do zabawy z człowiekiem, dlatego nie trzeba było długo czekać, aby znaleźli się potencjalni chętni do adopcji zwierzaka po przejściach. Nowymi opiekunami Finna stała się para, która odwiedziła czworonoga krótko po tym, jak trafił do ośrodka po interwencji. Od razu się w nim zakochali i zapragnęli dać mu dach nad głową. 

Sami zobaczcie zaskakującą przemianę husky'ego! 

undefined
1-5f348b2d47afc 880
husky
undefined

Źródło: mirror.co.uk

Tagi: Pies Husky