husky gada
Źródło: youtube.com/K'eyush The Stunt Dog

Co mówi husky? Właścicielka użyła aplikacji w telefonie i nagle poznała całą prawdę

14 Grudnia 2020

Husky to wyjątkowo "gadatliwa" rasa psów. Ich właściciele często mają problemy z określeniem, o co chodzi ich pupilom. Na szczęście powstała aplikacja, która tłumaczy to, co mówią zwierzaki. Pewna kobieta zdecydowała się przetestować "magiczny sprzęt".

Husky potrafią wydawać z siebie szeroką gamę różnych dźwięków. Od klasycznych szczeknięć, poprzez różne tony wycia, warknięcia, pomruki czy po prychnięcia. Często trudno się połapać w tym, jakie emocje lub potrzeby próbuje przekazać zwierzak. Powstała więc aplikacja na telefon, która pozwala określić, czego pies właściwie od nas chce. Działa zaskakująco dobrze.

Husky przetestował psiego tłumacza

Aplikacja, pobrana przez jego właścicielkę przekłada psie popiskiwanie i szczeknięcia na zdania w języku angielskim. Oczywiście są to głównie proste komunikaty, takie jak "jestem głodny" czy "chcę na spacer". Mimo to kobiecie udało się odbyć ze swoim psem krótką pogawędkę za jej pośrednictwem.

Kobieta doskonale znała swojego zwierzaka i nie potrzebowała aplikacji, aby dowiedzieć się, czy jest głodny, czy też nie. Ale postanowiła spróbować narzędzia. Szybko się okazało, że większość kwestii pokrywa się ze wskazaniami aplikacji.

Kobieta nagrała cały proces i podzieliła się nim na YouTubie. Wideo zebrało mnóstwo wyświetleń, wszyscy chcieli się dowiedzieć, co mówi husky.

Woźniak-Starak o incydencie pod domem Kaczyńskiego. Rolnicy wyrzucili na ulicę martwą świnięWoźniak-Starak o incydencie pod domem Kaczyńskiego. Rolnicy wyrzucili na ulicę martwą świnięCzytaj dalej

Co ciekawe, program potrafi także przekładać ludzkie wypowiedzi na język zwierząt. Po tym, jak kobieta mówiła zdanie, z telefonu wydobywała się seria szczeknięć, które miały przekazać dokładnie to, co powiedziała.

Husky to bardzo towarzyskie psy

Ta wywodząca się z zimnej Syberii rasa uwielbia kontakt z człowiekiem i z pewnością wiele by dała, by lepiej się z nim porozumiewać. Husky źle znoszą samotność. Świetnie odnajdują się przy człowieku.

Psy tej rasy są psotnikami, ale tylko wtedy, gdy zostają same w domu. Zwierzaki czasem mogą wydawać się zbyt natarczywe, ale wynagradzają to swoim opiekunom bezwarunkową lojalnością i miłością.

Husky to doskonali towarzysze rodziny. To jedna z najpopularniejszych ras psów. Świetnie dogadują się z dziećmi, ale nie zawsze dobrze znoszą obecność innych zwierząt.

Zobacz wideo:

Artykuły polecane przez redakcję Świata Zwierząt:

Źródło: youtube.com

Następny artykuł