Swiatzwierzat.pl
husky

youtube/My Mountain Husky

Nagrał, co husky robią w nocy w łóżku. Odkrył powód, dlaczego się nie wysypia

10 Listopada 2020

Autor tekstu:

Monika Krupska

Udostępnij:

Husky to nie są małe psiaki, które zajmują kawałek krzesła. To wielkie psy przypominające owczarki niemieckie, które potrzebują sporo przestrzeni. Niezależnie od tego, ile ważą i ile liczą centymetrów, wszystkie czworonogi uwielbiają

Husky szybko przywiązują się do właścicieli i nie lubią zostawać same. Psy tak kochają swoich opiekunów, że najchętniej chodziłyby za nimi krok w krok, nawet jeśli wiążę się to ze spaniem z nimi w łóżku. Właściciel psów tej rasy zamieścił na YouTube filmik, gdzie pokazuje jak wygląda życie z czworonogami pod jednym dachem. W kawalerce mogłoby być ciężko! Te psy naprawdę potrzebują przestrzeni. 

Ukryta kamera nagrała husky w nocy

- Tak właśnie wygląda spanie z dwoma psami husky. Zawsze byłem ciekawy jak Kakoa i Sky zachowują się w nocy. To było bardzo zabawne, kiedy mogłem zobaczyć jak Kakoa śpi! - napisał właściciel psów pod filmikiem umieszczonym na YouTubie. 

Na nim widać, że psy pierwsze zajmują miejsce na łóżku, jeszcze zanim przyjdą właściciele. Zwierzaki doskonale wiedzą, że zbliża się pora spania. Nie trzeba ich zapraszać, psy już czuwają, czekając na opiekunów. Kiedy para kładzie się spać i nakrywa kołdrą, husky od razu do nich przychodzi. Całuski na dobranoc? Psy chyba czekają, aż zostaną zaproszone pod kołdrę, jednak właściciele na to się nie godzą. Poza tym husky lubią chłód, więc pod pierzynką mogłoby być im za ciepło. 

Wiele par nie wyobraża sobie pójścia spać bez przytulania w nocy. Ale kiedy ma się w domu husky to może być trudne, ponieważ jak widzimy psy zajmują dużo miejsca! Zwierzaki leżą przez większość nocy na środku łóżka, jednocześnie "spychając" opiekunów na bok. Psy kręcą się też w nocy, schodząc z łóżka. Kobiecie w ogóle to nie przeszkadza, śpi jak kamień! 

Spanie z psem w łóżku - tak czy nie?

Nie wszyscy właściciele pozwalają swoim zwierzakom wskakiwać do łóżek. Niektórzy stawiają kojce obok albo w ogóle nie wpuszczają psów do sypialni. Choć wspólny sen przynosi wiele korzyści i poprawia nastrój, to należy pamiętać o różnych chorobach przenoszonych przez zwierzaki. Psy nie są najbardziej higienicznymi stworzeniami na świecie. Gubią też sierść, rozsiewają różnego rodzaju alergeny.

Spanie z psami niesie ryzyko niewysypiania się. Zwierzaki rozpychają się, budzą w nocy, nie zawsze są idealnymi partnerami. Choć naukowcy nie zalecają spania z psami, to i tak spora część właścicieli nie wyobraża sobie, aby tego nie robić. A czy Wy pozwalacie psom wchodzić do łóżek?

źródła: youtube

Podobne artykuły

piwo dla psów

Psy

Pełne witamin piwo dla psów? Włosi twierdzą, że czworonogi je uwielbiają

Czytaj więcej >
pies w upał

Psy

Jak zdrowo i efektywnie schłodzić psa w czasie upałów? Ekspertka udziela genialnych porad

Czytaj więcej >
tragedia

Psy

Tragiczne zdarzenie na Wiśle, utonął ukochany psiak. Czy można było temu zapobiec?

Czytaj więcej >
pies na boisku

Psy

Nie tylko kibice szaleją. Pies przerywa ważny mecz, co na to piłkarze?

Czytaj więcej >
Policja

Psy

Szaleńczy pościg za piratem drogowym. Porzucił psa w aucie i rzucił się do pieszej ucieczki

Czytaj więcej >
Dexter

Psy

Wyprawił psu niezapomniany pogrzeb. Ale to list pożegnalny wywołał największe emocje

Czytaj więcej >